Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
ЕПА МАКЕДОНЧЕ ЖИВЕЈ СИ ВО МИЗЕРИЈА ! СО МАКЕДОНИЈА ВО СРЦЕТО АМА СО МИЗЕРИЈА ВО ДОМОТ СО КАРТОНИ ОКОЛУ ТЕБЕ СО 200 ЗА ЕДНА ВЕЧЕР ДА ПОМИНИШ И ТАКА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГРАДИ ИДНИНА ВО АМЕРИКА ГРАДАТ РАКЕТИ КАЈ НАС ОБЛАКОДЕР НЕ СЕ ЗНАЈ ШО Е АЛО!!!! ЖИВЕЈТЕ ВО СОН ЖИВЕЈТЕ!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
стај го на игноре џабе му реплицираме ...
не ни одговара на тоа шо го прашуеме ...
некое детиште од 10год е незнае шо зборуе ...
1500евра плата ако отидеме у ЕУ ... :pos2::pos2::pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ти неќиш во ЕУ да влезиш ете јас сакам! Ако е цената заради оние глупи грци да го смениме името тогаш нека биди така ти неќиш да живејш во просперитетна земја кај шо има пари послем младите луѓе нема да бегат во странство кога странството ќе е тука.
Странство дур да дојде тука...многу ќе помине...а ти ќе се бележиш како предавник.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.929
ЕПА МАКЕДОНЧЕ ЖИВЕЈ СИ ВО МИЗЕРИЈА ! СО МАКЕДОНИЈА ВО СРЦЕТО АМА СО МИЗЕРИЈА ВО ДОМОТ СО КАРТОНИ ОКОЛУ ТЕБЕ СО 200 ЗА ЕДНА ВЕЧЕР ДА ПОМИНИШ И ТАКА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГРАДИ ИДНИНА ВО АМЕРИКА ГРАДАТ РАКЕТИ КАЈ НАС ОБЛАКОДЕР НЕ СЕ ЗНАЈ ШО Е АЛО!!!! ЖИВЕЈТЕ ВО СОН ЖИВЕЈТЕ!
Се е пролазно. Ќе ги фати кризата и во Америка и во Европа. Ние сме научени на мизерија и ништо нема да ни се смени. Ним ќе им биде тешко. Пропаднало Римското Царство та они нема да пропаднат. Она што останува довека е идентитетот...името...крвта што ја имаш.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ЕПА МАКЕДОНЧЕ ЖИВЕЈ СИ ВО МИЗЕРИЈА ! СО МАКЕДОНИЈА ВО СРЦЕТО АМА СО МИЗЕРИЈА ВО ДОМОТ СО КАРТОНИ ОКОЛУ ТЕБЕ СО 200 ЗА ЕДНА ВЕЧЕР ДА ПОМИНИШ И ТАКА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГРАДИ ИДНИНА ВО АМЕРИКА ГРАДАТ РАКЕТИ КАЈ НАС ОБЛАКОДЕР НЕ СЕ ЗНАЈ ШО Е АЛО!!!! ЖИВЕЈТЕ ВО СОН ЖИВЕЈТЕ!
dobro e razbiras..ne mi treba oblakoder bre... jas imam dostoinstvo?
 
C

cige

Гостин
Сега Бугарија е на опашката, ами ние кога ќе влеземе?
Што ќе бидеме?
Влакно на опашката?
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Живејти си јас сакам во убава држава да живеам ама гледам то не е можно моето мислење секако не се цени како што гледам ... Вие ме напаѓате ко кузнај шо да сум рекол, а јас единствено сакам поубава иднина. А за Бугарија за мртов не се пишам Бугарин ама вие не разбирате јас неможам сам да прам нешто заедно се прај нешто ама дур има ИНАЕТ во државава ништо нема да бидни.

Фала Пријатно
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Живејти си јас сакам во убава држава да живеам ама гледам то не е можно моето мислење секако не се цени како што гледам ... Вие ме напаѓате ко кузнај шо да сум рекол, а јас единствено сакам поубава иднина. А за Бугарија за мртов не се пишам Бугарин ама вие не разбирате јас неможам сам да прам нешто заедно се прај нешто ама дур има ИНАЕТ во државава ништо нема да бидни.

Фала Пријатно
куртул ...
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Достоинството да, не велам не секој има свој став бе овој е мојот .
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ти неќиш во ЕУ да влезиш ете јас сакам! Ако е цената заради оние глупи грци да го смениме името тогаш нека биди така ти неќиш да живејш во просперитетна земја кај шо има пари послем младите луѓе нема да бегат во странство кога странството ќе е тука.
Извини да те прашам,чисто информативно,од коЈЕ селце си бе момак
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Фрчковски ставот му е компромис, тоа значи дека ќе го смени името ? - ти би се сложил за тоа за влез во ЕУ ?
Па Вемеро отиде во Брисел со сменето име. И плус води преговори за промена (упс, компромис)
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Јас велам дека е поубо во ЕУ незнам шо ќе бидиме дали влакно или не незнам . Ама мислам дека ќе живееме поубаво.

Од Битола сум бе дечко ако сакав да се изразувам литературно би излегол на Прес конференција.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
ne me bendisa ni eden kandidat a i nedela e den za odmor:toe:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Овде никаде не пишува дека јас треба да се изразувам литературно јас кажувам свој став за оваа работа ама ти најдуваш игла во сено. Сега тоа е твој проблем ако сакаш можам да зборувам најлитературно немој да мислиш дека неможам јас чисто така пишувам за да можете подобро да ме разберете.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Ти неќиш во ЕУ да влезиш ете јас сакам! Ако е цената заради оние глупи грци да го смениме името тогаш нека биди така ти неќиш да живејш во просперитетна земја кај шо има пари послем младите луѓе нема да бегат во странство кога странството ќе е тука.
Треба убаво да размислиш пред да заземеш ваков став. Пази, кој сме ние да го менуваме името, кои се грците да ни го менуваат името? Не го менуваш името само на нас сега, го менуваш името Македонија од цела историја и го менуваш името на идните Македонци!!! Колку само жртви и страдања пропатиле Македонците низ историјата размисли убаво и сега затоа што грците така сакаат ај ќе им попуштиме:uvo: Не сакаш само ти во ЕУ, сите сакаме, само не смееме да си играме со нешто толку вредно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom