Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
пази шо кажа овој на сдсм на пресс ..
а слушам од ДИК сосема друго ...
да не сонуете нешо :pos2:
пази на пресс сдсм 1/1.5 било у полза на Иванов ... за малце демек :pos2::pos2::pos2:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ајде кажете ми вие мислите дека нема да одиме во Изолација и сиромаштија итн. ! Како да не гласа народот за ИВАНОВ кога на секој ќош го гледаме Гласај гласај по Дома им се јавуваат на луѓето да прашат дали ја излегоја на гласање и дали го подржаја ВМРО па , народе дали така се водат Фер и Демократски Избори ?! Јас не го велам ова од инает за дека Иванов нешто ми е лош или така слично ! Тој и да победи македонскиот народ сам си се турка до зид СИТЕ го зборуваат тоа само некој неќат да слушат. Од странство што ни се вели ? Незнам јас вие како сакате да се гради власт? Неможи 1 човек да ви вели дека една работа е вака а 7 други кандидати за градоначалници да велат цело време дека не е во Право ! Шо е муабетот не сфајќам :S Кога ќе стигнеме до зид ќе видите што правела владата досега. Груевски исто како Хитлер прави неможи вие да имате Демократска држава каде што не постои опозиција каде што ви велат ела гласајте за нас еве ви пари, каде што ви се јавуваат по дома за да ве прашат дали гласавте и дали ќе гласате за ВМРО. Па каков притисок е тоа бе, нив важни му се само парите.
ajt kazi sto e toa sto pokazuva deka sme izolirani...ete sreder dojde i imavme konflikt(2001)...jas gledam tuka da e dobro a ne mi e gajle...i nema da se molam na stranci da idat i mudrosti da ni delat ko bos nie stoka sme-opozicijata nemajki izbor(koj ke udri kaj elektoratot) ja kreirase i IZOLACIJATA koja e virtuelna isto kolku World off Warcraft taka nesto
 
F

FilipMacedon

Гостин
пази шо кажа овој на сдсм на пресс ..
а слушам од ДИК сосема друго ...
да не сонуете нешо :pos2:
пази на пресс сдсм 1/1.5 било у полза на Иванов ... за малце демек :pos2::pos2::pos2:
Се гледаше дека и самиот себе се лаже,но такви како Дебилијан се во состојба и за такви работи
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
:pos2::pos2::pos2::pos2: me iznasmea tii...kako mislis moze makedonec da bide gradonacalnik vo Tetovo a makedonci ima nekoi 10%

I da napomenam vo Tetovo bese fer i regularno,i mozebi najmnogu policija imase vo Tetovo.

da ti kazem deka u gradot smo 60% so 30 % a dr se romi turci i taka natamu da ne bea selava sto sa okolu tetovo e togas ce imavmo makedonec gradonacalnik u tetovo
 
А

Ајсшутер

Гостин
Правеле многу грешки не велам не тие не се цвет за мирисање нормално но мислам дека ставовите на Фрчковски и на Љубе Бошковски и на сите други кандидати се повистински од овие другите. ИВАНОВ е марионета на ВМРО тој игра како што груевски ќе му Свири!
Фрчковски ставот му е компромис, тоа значи дека ќе го смени името ? - ти би се сложил за тоа за влез во ЕУ ?
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Се гледаше дека и самиот себе се лаже,но такви како Дебилијан се во состојба и за такви работи
Хахаха да имаше како и тој ке се насмееше.... 4/1.5 е во полза на Иванов мислам ...
 
S

smart ass

Гостин
Абе кај се овие од сдс никаде ги нема да не слават а??:tapp:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
da ti kazem deka u gradot smo 60% so 30 % a dr se romi turci i taka natamu da ne bea selava sto sa okolu tetovo e togas ce imavmo makedonec gradonacalnik u tetovo
:pos2::pos2: ama ti stvarno znaes da me iznasmeas

Vo gradot vie ste nekoi 7%....no kazi mi ti navistina mislis deka moze da imate gradonacalnik vo Tetovo!!:pos2::pos2::pos2:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Портпаролов на СДСМ е деген невиден ...се радува како мало дете , а тепале само на три места
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Можда ќе речиш дека јас не сум националист ама јас многу си ја сакам државата и јас би го задржал името и све . Ама не гледаш бе МОРЕ! Албанија , Србија, Босна, Хрватска , Бугарија абе сите се пред нас ! Во албанија има инвестициски Бум! 6 Милијарди долари. Прашањето е дали сакаш да живејш во Европа со се најново нови улици , патишта, згради све најубо да имаш метропола или со име Македонија каде што има дупки , сиромаштија , изолација итако даље ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
http://217.16.70.245/izdanija/1726/22080.jpg

Oвој коцкар и првокласен лопов, ќе го води Куманово уште еден мандат..:tapp::nerv:
Кумановци уште многу време ќе живиме у руиниран град,али вие тоа го сакавте...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не знам само СДСМ по кој аршин ги мерат резултатите. Според сите податоци Љубе и Фрчко се јадат за десетина гласови и тоа некаде 9000 спрема 9000 или 11 000 спрема 11 000. Ама Емилијан ги изброја 32 000 за Фрчко и 16 000 за Љубе. Наеднаш од изедначена борба премина во дупло воство на Фрчко од 16 000 гласа. Некој лаже, а осеќам тоа се СДСМ.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
прес-от на СДС беше само: во Струмица победивме,во Куманово победивме, во Берово победивме,во Струмица победивме,во Куманово победивме, во Берово победивме,во Струмица победивме,во Куманово победивме, во Берово победивме,во Струмица победивме,во Куманово победивме, во Берово победивме,во Струмица победивме,во Куманово победивме, во Берово победивме,во Струмица победивме,во Куманово победивме, во Берово победивме,
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Можда ќе речиш дека јас не сум националист ама јас многу си ја сакам државата и јас би го задржал името и све . Ама не гледаш бе МОРЕ! Албанија , Србија, Босна, Хрватска , Бугарија абе сите се пред нас ! Во албанија има инвестициски Бум! 6 Милијарди долари. Прашањето е дали сакаш да живејш во Европа со се најново нови улици , патишта, згради све најубо да имаш метропола или со име Македонија каде што има дупки , сиромаштија , изолација итако даље ?
ооо оо ооо
нема спас за тебе ...
продадена душа ....
убави улици ова она ...
загреови си а и не мислам само јас така ...
кажете му МАКЕДОНЦИ мои ...:wink:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Можда ќе речиш дека јас не сум националист ама јас многу си ја сакам државата и јас би го задржал името и све . Ама не гледаш бе МОРЕ! Албанија , Србија, Босна, Хрватска , Бугарија абе сите се пред нас ! Во албанија има инвестициски Бум! 6 Милијарди долари. Прашањето е дали сакаш да живејш во Европа со се најново нови улици , патишта, згради све најубо да имаш метропола или со име Македонија каде што има дупки , сиромаштија , изолација итако даље ?
Чекај сеа не избегнувај прашање сакаш во ЕУ и доколку мораш да го смениш името, 'патриоту' :uvo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom