Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Ah bre Ivanov odi bez podrska na partija da vidime dali ke imas glasovi, lesno e partija zad tebe ama znae narodot koj e Vmro Bratot Ljube i nikoj dr, a Nikola neka se zakanuva, ke mu se vrati se eden den
HHAHAHAHAHA ke mu se vrati edene den ama toj den ke e posle 70 godini koga ke otide Nikola vo penzija :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
YESSSSSSS
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Да не почнуваме со навреди:wink:
За претседател не треба убав човек ,а ако е за убавината да да Фрле е роден за претседател:pipi: грд е како скината копачка
Дете ај иди играј жмурка со другарчињата,што знаеш па ти од политика???
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
HHAHAHAHAHA ke mu se vrati edene den ama toj den ke e posle 70 godini koga ke otide Nikola vo penzija :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
YESSSSSSS
Znam oti si taze vrmovce ne mora da mi kazuvas se gleda, oti ne go podrza Ljube go podrza Ivanov, oti ne moze da go kontrolire neli, pa i namerno namaluva rejting a i zakani da ne se prisustvuva na tribini na bratot, epa sramota e, Nikola sedi i uziva od parite koj gi ima zaraboteno Ljube i vistiniskite Vmrovci
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
иванов мислам дека ако тепа ќе биде пион на грујо...а тоа не е убоо за државата...само да влезе љубе у втор круг...мислам ќе има добри шанси за до целта...
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Znam oti si taze vrmovce ne mora da mi kazuvas se gleda, oti ne go podrza Ljube go podrza Ivanov, oti ne moze da go kontrolire neli, pa i namerno namaluva rejting a i zakani da ne se prisustvuva na tribini na bratot, epa sramota e, Nikola sedi i uziva od parite koj gi ima zaraboteno Ljube i vistiniskite Vmrovci
koj tzae be od 1996 imam clenska kniska i sum veruval vo Ljube, ama mene ako me prodade nekoj go naebal!!!!!!:nenene:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Tesko Brat, premnogu tesko da vleze Bratot vo 2 krug ama nase e da se nadevame se nadevam deka vistinskite vmrovci i neutralnite ke go dadat glasot za Brat Ljube

koj tzae be od 1996 imam clenska kniska i sum veruval vo Ljube, ama mene ako me prodade nekoj go naebal!!!!!!:nenene:
A so tebe te ima prodadeno Ljube
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Дете ај иди играј жмурка со другарчињата,што знаеш па ти од политика???
Може не знам, не викам јас дека знам ама и ти не си ништо подобра од мене по постовите ти се гледа :wink:оди малку на часови кај месиата:helou:
П.С оди отвори тема во Мода и Убавина кој е поубав фрле или Иванов:helou:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
љубе никој не продал,туку не сака и не може да му биде пионче на грујо...затоа не застана вмро зад братот љубе...а вие со книшките,шо ќе каже горниот,така правите...кај беше иванов до вчера?-ја пред 3 месеца прв пат слушнав за него,додека за брат љубе е друга приказна....само ае,секој нека си гласа за тој шо наумил,и нека победи најдобриот...
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Може не знам, не викам јас дека знам ама и ти не си ништо подобра од мене по постовите ти се гледа :wink:оди малку на часови кај месиата:helou:
П.С оди отвори тема во Мода и Убавина кој е поубав фрле или Иванов:helou:


Или оди на Марс на видиш дали има лезбејки...
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Tesko Brat, premnogu tesko da vleze Bratot vo 2 krug ama nase e da se nadevame se nadevam deka vistinskite vmrovci i neutralnite ke go dadat glasot za Brat Ljube


A so tebe te ima prodadeno Ljube
pa i go svrte grbot na VMRO DPMNE i na Makedonija najmnogu koga i treba edinstvo,
 
S

smart ass

Гостин
Ама имат бе избран....имаат став.
За разлика од Ѓорѓе Иванов кој за најсуштинското прашање по иднината на државава....нема став :toe:

Затоа по којзнае кој пат, молаба до сите негови подржувачи на форумов:

Кој е ставот околу името на претседателскиот кандидат Ѓорѓи Иванов ?
Ставот на Иванов е истиот оној став кој го има Грујо заедно со владеачката гарнитура, за неменување на името и глумење на преговори...
За разлика од опозицијата која крши кичми....
Друго нешто да не не ти е јасно???
:smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Може не знам, не викам јас дека знам ама и ти не си ништо подобра од мене по постовите ти се гледа :wink:оди малку на часови кај месиата:helou:
П.С оди отвори тема во Мода и Убавина кој е поубав фрле или Иванов:helou:
Хахаха оу јеа:pos2::pos2::pos2:

Или оди на Марс на видиш дали има лезбејки...
Ево стижем
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom