Избори за градоначалник, Велес ?

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Ваше мислење кој ќе победи ?

  • Аце Коцевски

    Гласови: 31 40,3%
  • Горан Петров (Вмро)

    Гласови: 44 57,1%
  • Останат ќе го наведам во постот

    Гласови: 2 2,6%

  • Вкупно гласачи
    77
А

Адриано

Гостин
Абе не дека сакам да ти реплицирам у право си за овие работи, али ке им дојде крајот годинава и на редицата кај Лалата и на тие кај ДоС и на автобуска , али прашањето е има ли маж не само Аце и било кој да дојде да го сруши Пармакот или Ингилизот, одговорот е нема пошто ние сме ФУТА држава кој и да е на власт исто ти се фаќа.
кога падна франкфурт мафија зошто не и бараките!?
сепак овие две кафани заслужуваат повеќе од тоа што се и дефинитивно нивната најдобра скара во градот!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
кога падна франкфурт мафија зошто не и бараките!?
сепак овие две кафани заслужуваат повеќе од тоа што се и дефинитивно нивната најдобра скара во градот!

Како едно време онаа под мостот,пред да се открие дека месото било кучешко,како го викавте кафанџијата Мачукот ли беше,го заборајв ебаго.:smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Како едно време онаа под мостот,пред да се открие дека месото било кучешко,како го викавте кафанџијата Мачукот ли беше,го заборајв ебаго.:smir:
Незнам за која која кафана викаш, ако е таа правата под мостот скарата ја правеше еден по име Ќопо и беше надалеку позната и одеа делегации таму а денешниве кафанџии таму беа келнери исто како и кај Џипунот.
А ако велиш за оваа што ја срушија па никна нова куќа карши паркингот на судот, таа ја работеше Мрсното со Горанче келнерот од Врановци, во секој случај мал си за да ја знаеш таа правата кафана под мостот ( и ја сум мал за да ја паметам а ме носеле таму на скара ) а оваа на Мрсото баш ми се свиѓаше и не ми стоеше дека е месото кучешко.:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
;(

Како у Велес кој води ке има ли 2 круг ја цел ден у Лозово го отепаф и не стасаф да разберам за Велес?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.535
Поени од реакции
14.261
Како у Велес кој води ке има ли 2 круг ја цел ден у Лозово го отепаф и не стасаф да разберам за Велес?
Колку што разбрав јас, води Ацета, и ќе има втор круг.
 
C

cige

Гостин
Аце Коцевски кандидат на ЛДП, СДСМ и НСДП со освоени 13.322 гласа пред Горан Петров од ВМРО-ДПМНЕ со 11.680 гласа.Потоа следат Лазо Игнатовски од СДУ со 682, Невзат Муаремовски од ДУИ со 424 и Томислав Крстиќ од Титови леви сили со 178 гласа.

ВМРО-ДПМНЕ Ѓогре Иванов со 11.321 потоа е кандидатот ан СДСМ Љубомир Фрчковски со 6041, независаниот кандидат Љубе Бишковски со 4085, па кандидатот ана Нова Демократија Имер Селмани со 2453, Нано Ружин од ЛДП со 1.822, Агрон Буџаску со 363 и Мируше Хоџа од ДПА со 175 гласа. На неделното гласање во општина Велес од запишани 47.850 гласачи излеле 27.069 или 56,6 отсто гласале, а има 809 неважечки ливчиња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom