Избори во Србија

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ни мене, али мене ме интересираат сега, и Јас и ти имаме интерес.. да видиме што се дешава со Србија и Косово, пошо како и да вртиш, ние ке сме ебани ако дое до независно Косово, нели ? :wink:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
А бе значи неможе никако да поминам без нервози и крцкање заби секогаш кога ќе влезам во подфорум Политика,а особено во подфорум Историја.

Ах кој им дал интернет на ваквите како цитираниов....кој?:cry:

Извинтете за оф - топиков,морав.

А кој и да дојде, нема лесно да се откаже од Косово,тоа сигурно. Иако според мое мислење, Косово кад - тад ќе добие независност, само прашање на време е тоа.
Sestro a ovie brajkava nasi sto morame da delime drzava otvoreno i so dela pokazuvat sto sakat, a pak poveke od pola narod mu go lizi dupeto.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Tesko tebe togash sestro, ama nekoj den mozda ke svatish.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Tesko tebe togash sestro, ama nekoj den mozda ke svatish.
Па објасни ми ја разликата де,ајде просветли ме.
Сфаќам веројатно проблемот е верата така?
Ама за мене поробител е поробител.Непријател е непријател.
И грците се христијани, па мамата ни ја расплакаа на Македонците.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Па објасни ми ја разликата де,ајде просветли ме.
Сфаќам веројатно проблемот е верата така?
Ама за мене поробител е поробител.Непријател е непријател.
И грците се христијани,па мамата ни ја ебаа и геноцид им направија на Македонците.
Vnatreshniot dushman e pogolem i po opasen od nadvoreshnite, nemozime da se splotime so nadvoreshnite dur nekoj zad grb ti go rasipuva rabotite.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Vnatreshniot dushman e pogolem i po opasen od nadvoreshnite, nemozime da se splotime so nadvoreshnite dur nekoj zad grb ti go rasipuva rabotite.
Проблемот е во нас Македонците. Цел живот се тепаме меѓу себе, се колеме, се мразиме и после ќе дојде некој и ќе не заебе. Е па ќе не заебе како нема кога самите сме си криви за тоа. Раздели, па владеј.
И нормално дека не оправдувам што убијци седат во Собрание, ама и за тоа сме си сами криви.Требаше да бидеме единствени тогаш, ама не ние пак избравме да се делиме по партии. Они може се мразат ДПА и ДУИ да речеме, ама кога станува збор за заеднички интерес (правата на Албанците ) се секогаш единствени.Ние тоа го немаме,никогаш сме го немале.:toe:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Проблемот е во нас Македонците.Цел живот се тепаме меѓу себе,се колеме,се мразиме и после ќе дојде некој и ќе не заебе.Епа ќе не заебе како нема кога самите сме си криви за тоа.Раздели па владеј.
И нормално дека не оправдувам што убијци седат во Собрание,ама и за тоа сме си сами криви.Требаше да бидеме единствени тогаш,ама не ние пак избравме да се делиме по партии.Они може се мразат ДПА и ДУИ да речеме,ама кога станува збор за заеднички интерес(правата на Албанците ) се секогаш единствени.Ние тоа го немаме,никогаш сме го немале.:toe:
.
I jas, ama eve ne ni dava evropa morame da ja delime.:tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Ристе, благодарја, преброих с'рбите в тоја форум :helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ристе, благодарја, преброих с'рбите в тоја форум :helou:
Не знам бугарски, не те разбрав убаво, ама ако те разбрав, за таквите како тебе бан и реков..не е за секој пациент интернет!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Ами не, за мен е важно, за да мога да ви отсјавам - гр'цки и ср'бски шовинисти - кога се отнасја до македонија - все сте едни и с'шти.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ами не, за мен е важно, за да мога да ви отсјавам - гр'цки и ср'бски шовинисти - кога се отнасја до македонија - все сте едни и с'шти.
Може превод?

Или уствари ај не, касно е навечер,нејќам притисок да ми се крева.:uvo:
 
N

n/a

Гостин
Izbori se blizat...izbori se blizat...:vozbud:
ovci ke se strizat...ovci ke se strizat...:toe:

Izbori se blizat...izbori se blizat...:jaj:
ovci ke se strizat...ovci ke se strizat...:tapp:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=WpVeNo6Bd2o[/media]
 
Член од
24 август 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Zuta lenta na ruka da ne sakas da im stavis?
Ili grobot ke im go iskopas?

Hehehe...budal...o budal...:pos2: :pop::pop::pop:
Поздрав от Владо Черноземски имаш!
Србите сами си изкопаа гробот со војните кои направиа!
Сега и Косово ке отиде(Jас не искам да е така)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Шкендија и Кижо д Медмен, банирам од форум, не од тема.
Оф топик: Колку за информација само, Кизо, никако Кижо.:smir:
По темата:
Очекувано, нели, како и на парламентарните избори, кога победа однесоа Радикалите, но не формираа влада, туку тоа го сторија Коштуница и Тадиќ.
Е сега, предноста не е голема. Бившата партија на Милошевиќ ќе го поддржи Т.Н. Но, мислам дека останатите партии од кои најбројна е онаа на Коштуница, ќе ја дадат поддршката на Б.Т.
Тадиќ ќе биде претседател, затоа што тоа му одговара и на Коштуница.
Изгледа и таму има договор: Ти мене премиер, јас тебе претседател. Или обратно шо и не е битно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom