Иднината на full-size truck класата после претставувањето на СајберТракот.

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Еве актуелен е новиот модел на компанијата Тесла, па така интернетот е преплавен со видеа и артикли за него и скоро секој рецензент и јутубер е согласен дека најголем конкурент во оваа категорија му е моделот Ф150 на Форд, еве јас искрено за овој модел не сум чул, ни па сум го видел некаде, но моделов бил најпродаван full-size truck во последните 40 години и практично неоспорен шампион, сите други биле неколку места подолу, што е сосем нелогично бидејќи ако е толку успешен сигурно Форд ќе го продава и кај нас во Мида и во Европа, посебно колку има категории кои би имале бенефит од вакво возило. Но да се вратиме на темата, како не голем познавач на автомобилскиот свет, морам да признаам, дека СајберТракот предизвика големо внимание кај мене, пред се со својот неочекуван дизајн, кој веднаш упаѓа во око. Кои се вашите мислења за овој автомобил може ли да се носи со Форд Ф150 или со некои од послабите модели како Тојота Такома (midsize truck)?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Во Америка многу возат вакви камионети, ништо чудно дека Ford F150 е најпродаван модел.
Во Македонија ако некој купи F150 , нема да може да му најде паркинг место.
А за ова CyberTruck-от , надворешно на ништо не личи според мене.. Многу лош дизајн ...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кутриот не знае говори да држи на вакви настани.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Во Америка многу возат вакви камионети, ништо чудно дека Ford F150 е најпродаван модел.
Во Македонија ако некој купи F150 , нема да може да му најде паркинг место.
А за ова CyberTruck-от , надворешно на ништо не личи според мене.. Многу лош дизајн ...
Да ама обично на Тесла целна група им се обично хипстери, додека еве на Ф150 им се овие, како да ги наречам, мажи што работат тешка физичка работа, имаат фирма, градежништво, одат на тежок терен, влечат по 6 тона, фармери кои пренесуваат храна, добиток и слично, и тоа со традиција од 80 години, не знам како ќе успее ова да премине кај оваа категорија.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Да ама обично на Тесла целна група им се обично хипстери, додека еве на Ф150 им се овие, како да ги наречам, мажи што работат тешка физичка работа, имаат фирма, градежништво, одат на тежок терен, влечат по 6 тона, фармери кои пренесуваат храна, добиток и слично, и тоа со традиција од 80 години, не знам како ќе успее ова да премине кај оваа категорија.
Баш така , овие им се како традиција.
Инаку CyberTruck-от развива 60mph(100kmh) за 2.9секунди со Tri motor, 4.5секунди со Dual Motor, 6.5 со Single Motor.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429

Ако навистина биде 39900, ценовно е конкурентен а на дизајнот ќе се навикнат.
За 2022 ќе се произведува и уште сега за овие неколку дена има 200 000 резервации.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
Еве актуелен е новиот модел на компанијата Тесла, па така интернетот е преплавен со видеа и артикли за него и скоро секој рецензент и јутубер е согласен дека најголем конкурент во оваа категорија му е моделот Ф150 на Форд, еве јас искрено за овој модел не сум чул, ни па сум го видел некаде, но моделов бил најпродаван full-size truck во последните 40 години и практично неоспорен шампион, сите други биле неколку места подолу, што е сосем нелогично бидејќи ако е толку успешен сигурно Форд ќе го продава и кај нас во Мида и во Европа, посебно колку има категории кои би имале бенефит од вакво возило. Но да се вратиме на темата, како не голем познавач на автомобилскиот свет, морам да признаам, дека СајберТракот предизвика големо внимание кај мене, пред се со својот неочекуван дизајн, кој веднаш упаѓа во око. Кои се вашите мислења за овој автомобил може ли да се носи со Форд Ф150 или со некои од послабите модели како Тојота Такома (midsize truck)?
Во европа го нудат само форд ренџер кој е помал од ф-150. Нема услови тука за толкави пикапи. Тесла камионот е за хипстери и оние што до вчера купуваа хамери, тие што купувале ф150 и слични ќе продолжат да го праат тоа.
 
M

Macedon1um

Гостин
7:30 е моментот... :pos: :pos: :pos: :tapp: :tapp:
Нека си го фрли камионов во ѓубре.

Како прво не е камион туку камионет/пикап

Друго Елон е доктор за овие работи и сигурно пукањето беше однапред испланиран маркетиншки трик за да се чуе/зборува за возилото, краткорочно може имаат некаков негативен фидбек со ова ама долгорочно ќе добијат оти сигурен сум дека во финалната верзија ќе имаат издржливо армор стакло

Електрично, модернистички дизајн, пристапна цена, супер најавени перформанси така да сигурно ќе биде хит..

1.jpg
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Незнам зошто го оспорувате дизајнот. Самото име Сајбер ви кажува за што станува збор. Футуристички изглед, издржлива каросерија (верувам дека ќе го средат и тоа со стаклото), електричен погон, убрзување под 3 секунди и пресмешна цена...

Јас да ги имам тие пари без размислување би го избрал сајбертракот пред конкренцијата по ценовен ранг.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како прво не е камион туку камионет/пикап

Друго Елон е доктор за овие работи и сигурно пукањето беше однапред испланиран маркетиншки трик за да се чуе/зборува за возилото, краткорочно може имаат некаков негативен фидбек со ова ама долгорочно ќе добијат оти сигурен сум дека во финалната верзија ќе имаат издржливо армор стакло

Електрично, модернистички дизајн, пристапна цена, супер најавени перформанси така да сигурно ќе биде хит..

Прегледај го приврзокот 223364
Од моментот кога му пукнаа стаклата, е во загуба. И сеуште губи.

Дизајнот е картун нетворк.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
овој стварно решил да ја пропадне фирмата. така изгледа

оној електричниот автомобил на лудаците од top gear е поличен од овој камионетот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom