Иднината на full-size truck класата после претставувањето на СајберТракот.

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.058
Се вика минимализам, плус веројатно целта им била да остави впечаток дека се работи за нешто ко moon rover. Мене ми се свиѓа, едино ко грешка му го земам тоа што пробува да таргетира цел пазар со ваков модел, а не некоја niche sf target група.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Се вика минимализам, плус веројатно целта им била да остави впечаток дека се работи за нешто ко moon rover. Мене ми се свиѓа, едино ко грешка му го земам тоа што пробува да таргетира цел пазар со ваков модел, а не некоја niche sf target група.
Премногу остри рабови има ова. никој не дизајнира така, освен деца од картон кога прават кола. Некои ќе го купат затоа што е Tesla, ама ова е бетер од смешно.
Може па типот намерно го прави ова, за мајтап. Следно Tesla трактор.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429
Премногу остри рабови има ова. никој не дизајнира така, освен деца од картон кога прават кола. Некои ќе го купат затоа што е Tesla, ама ова е бетер од смешно.
Може па типот намерно го прави ова, за мајтап. Следно Tesla трактор.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Премногу остри рабови има ова. никој не дизајнира така, освен деца од картон кога прават кола. Некои ќе го купат затоа што е Tesla, ама ова е бетер од смешно.
Може па типот намерно го прави ова, за мајтап. Следно Tesla трактор.

Be different. Тесла донесе цела револуција во автомобилизмот.Следно што очекувам е модел од Голф класата кој сигурно ќе биди со минимум 2-3 илјади евра поефтино.

Јас сум сигурен дека кога ќе го видите во живо, сигурно ќе се заљубите во изгледот. 100 пати попривлечен, по страшен, по робусен од било кој џип или пик-ап
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815

за тие што сакаат да научат нешто за иднината на батериите
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Аутово е прилично смешно. Ама реалност е дека сигурно ќе има многу купувачи.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Веројатно до 2022 ќе извадат и електричен Ф150, барем има такви најави можеби и хибрид, со сите карактеристики на Ф класата на Форд. Инаку добар е и овој физичарот https://twitter.com/neiltyson/status/1199074711478644741
Да се само цитирам, представен новиот Ф150 Лајтнинг, достапен од 2022 година
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.304
Поени од реакции
7.282
И после две години, иднината изгледа посветла од било кога. :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Еве прв поглед на МКБХД
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Овој и тој на Ривиан ќе бидат нај нај. Мислам дека дел од технологијата на Ривиан е инсталирана во Ф-150. Форд откако фрли неколку милијарди во Ривиан многу лесно дојде до инженеријата како да создаде електрични возила, па го извадија мах 1 и сега ф-150. Сајбертракот више делува како да искочил од некој сај фај филм од осумдесетите, и највеќе хипстери од силиконската долина би го купувале. Нормален фармер на кому му треба камионот за работа не верувам ни да го погледне. Плус цената е далеку повисока него на фордот.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.304
Поени од реакции
7.282
Овој и тој на Ривиан ќе бидат нај нај. Мислам дека дел од технологијата на Ривиан е инсталирана во Ф-150. Форд откако фрли неколку милијарди во Ривиан многу лесно дојде до инженеријата како да создаде електрични возила, па го извадија мах 1 и сега ф-150. Сајбертракот више делува како да искочил од некој сај фај филм од осумдесетите, и највеќе хипстери од силиконската долина би го купувале. Нормален фармер на кому му треба камионот за работа не верувам ни да го погледне. Плус цената е далеку повисока него на фордот.
Фармери не ни купуваат такви возила. Него америчките red necks (сељачаана) само.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Фармери не ни купуваат такви возила. Него америчките red necks (сељачаана) само.
Друже камиониве у америка за све се користат, од градежни бизниси до фармери. Не за џабе се најпродавани аута таму и имаат огромна традиција. И овој ф-150 е само играчка кога би знаел какви све камиони возат. Реднеци си играат играчки со нив, али тие не се ни еден посто од сопствениците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom