Идиот убива куче во Битола

Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Ко шо реков нез зш го нема мислењето-Чоеков да се остаи на тераса со пит бул заклучена вратата за во соба единствен ИЗЛЕЗ преку оградата од тераса.
 
L

Lu

Гостин
Мора да се превземе нешто, бидејќи ако ваквите дела поминуваат неказнето, луѓето (ако може да се наречат луѓе) ќе си земаат се поголем замав.
Ко шо реков нез зш го нема мислењето-Чоеков да се остаи на тераса со пит бул заклучена вратата за во соба единствен ИЗЛЕЗ преку оградата од тераса.
Јас го избришав твоето мислење, бидејќи од такви муабети како твојот „остај го човекот со Пит Бул на тераса“ расата е озлогласена.

Еден куп постови избришав од темава, не одете оф-топик.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.000
Поени од реакции
12.193
Мора да се превземе нешто, бидејќи ако ваквите дела поминуваат неказнето, луѓето (ако може да се наречат луѓе) ќе си земаат се поголем замав.
Кој е тој поголем замав, знаеш? Да не е давење на риби на суво или подгревање на аквариум со пирани на 100 степени?
Малтретирање/убивање на луѓе. Тоа е поголем замав. Кој се случува!
Мислиш (мислите) ова е случајно и е изолиран случај? Вакви работи се случуваат во овој момент, додека го читаш ова, а веќе се случија додека го пишував истото. Насекаде, веќе тој „замав“ е земен. Луѓе страдаат, луѓе умираат. Луѓе.
Луѓе...

Разликата е во тоа што, емоциите од многу, ко на форумов се лијат низ улици кога вакво нешто че се случи на куче, мачка, антилопа, вол. Тогаш се истакнуваат вистинските луѓе, полни со емоции и меко срце.
Се останато, кое е искрено да рече дека и баш не му е гајле, или пак, дека ова не е ништо чудно, се е ... нечовечко, нели?

Ова ми е некој вид на одговор за сите на темава, кои за разлика од мене, вечер нема да можат да спијат, од пусти жалој за кучето кое го убија негде во Монастир.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.058
Ова е грозно .. Мало куче е бре ...

А фриковите шо дошле на темата да си го прават животот интересен , не се замарајте со нив, опните игнор на членот и ајт.. такви фаци коа нема кој да ги чита , нема ни да пишуват ..
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.656
Поени од реакции
58.355
Хмм, темава ме потсеќа на онаа со дегените што ја испрскаа бабата со пиво, тогаш некои членови тука ја направија бабата крива, демек била курва порано итн... да не набројувам. Сега некои тука бараат кривица во кучето демек направило растур кај нив дома, седело на каучот, мочало... па добро де луѓе, зошто ги извртувате приказниве? Никој не знае што се случувало кај него дома, но да фрлиш живо суштество од балкон, значи треба да ти фали нешто во мозокот. Незнам како го оправдувате овој чин, како се ситите на вакви работи, па едно 80-90% од луѓето ќе се згрозат кога ќе го видат клипов. Денес ќе фрли куче, утре можеби човек ќе фрли од балкон, чим веќе направил еднаш ваков чин, за вториот пат ич нема да размислува, само што вториот пат ќе биде многу потрагично (нели сега не е толку трагично затоа што се работи за една обична џукела :tapp: ). И глупото е што ако некој каже став дека човеков треба да се "осуди во јавноста", одма те прават член на Анима-Мунди или некоја друга организација за заштита на животните :facepalm:... мислам попатетично од тоа, Амин.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.880
од оноа што се гледа, .... некако ми фали мом на афект. некако многу разумно ми е.
А кој си ти и што си ти ? психијатар, психолог, педагог па да проценуваш што е афект а што не ?
Кој си ти да кажеш ова не е афектна состојба?
Хахах не ми се верува :pos: дечко ти си само за во Америка, таму проаѓаат вакви изговори како "афект" и други слични работи, како на пример да си ја ставиш мачката во машина за перење можеш да земеш на суд милиони само затоа што немало етикета да не си ја переш мачката во машината.
Е ти совршено би се вклопил во тој луд менталитет. :)
Абе за америка или не ама така стојат работите, во америка и сите останати земји постојат ефективни шинтерски служби кој ги УНИШТУВААТ кучињата скитници, само овде нешо се глуми лудило на велико и дур сите јадат лајна за животински права ги забораваат правата на човекот, слично како кога човекон од драчево го закла кучето што му ги нападна децата и жената па сите курви и педери од анима дунди почнаа да го влечкаат по социалниве мрежи како убиец и незнам шо.
Значи у македонија моментално најдобро е да се биде шиптap, курва, џукела и педер се останато не е битно дојде ред ненормлните да кажуваат што е нормално.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 17:07 ---
Интелигенцијо, правиш ли разлика помеѓу мачење и убивање?:cautious:
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 16:05 ---

не си комплетно во право. во некои држави е регулирано тоа. односно има одговорност, а и газдата на тоа животно
Штом кучето е нечија сопственост и со закон е тоа така, штом се тргува со него како со предмет тогаш што има повеќе да дискутираме, имаш ли право ако купиш свиња да ја утепаш ? имаш ли право ако купиш крава да ја утепаш? имаш ли право ако купиш телевизор да го искршиш ? исто и со кучево, штом е нечија сопственост тој може што сака да прави со него.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 17:09 ---
Ко шо реков нез зш го нема мислењето-Чоеков да се остаи на тераса со пит бул заклучена вратата за во соба единствен ИЗЛЕЗ преку оградата од тераса.
Затоа што некој многу лесно може да напише дека низ парк и на сите јавни места каде што парадираат кучиња без маски треба да се фрли отров, е сега ако се отруе некое џукелче тогаш по автоматизам е кривица на газдата пошто ако џукелчето имало маска немало да го изеде отровот.
 
L

Lu

Гостин
Штом кучето е нечија сопственост и со закон е тоа така, штом се тргува со него како со предмет тогаш што има повеќе да дискутираме, имаш ли право ако купиш свиња да ја утепаш ? имаш ли право ако купиш крава да ја утепаш? имаш ли право ако купиш телевизор да го искршиш ? исто и со кучево, штом е нечија сопственост тој може што сака да прави со него.
Така е во право си.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.026
Поени од реакции
3.247
ама жал ви е за ова шо му се случи на кучето , признајте...:(

Неправди имало од секош , само не знам оти исправате криви дрини овде и сега .
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.880
Мажиште мое на современово општество! Имаш ѕид, лупај у него колку сакаш!!! Или ако веќе млатиш, млати некој што може да ти врати! Во спротивно си путка! Ќути веќе покриј се!
Далеку сум од современ, не се чупам не се депилирам, кога ќе излезам со девојка јас ја плаќам сметката итн итн итн.
Денес се е експлотација денес секој мава по некој кој не може да му врати од секогаш било така и ќе биде, заеби ти продавање муда за бубрези мавај по некој шо може да ти врати, полиција тепа послаби од нив, во кланица се колат животни без можност да се бранат ниту да избегаат, куче убива птици, мачки,глувци,зајци дури и убиваат послаби кучиња од нив. Не продавај басми молимте.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
271
Извини ама свињата или добитоко се коли на похуман начин , бико се боди дирек во врат и дирек сместа умира и не се мачи , а свињата е гледана од чоеко и ранета со цел да ја заколи после то а коли и убива колку шо му треба ( како лаво шо јади зебри) оти нема друга корис од незе а кучето е за да ти биди другарче и шо е целта вака да го акаш од тераса ако го нејчиш не мора да го чуваш дома , и оти ми викаш оти јадам стек , оти мразам кокошки и ко че ги заколиш уште е жива таја и уште глата и мрда , ретардирано суштество и јајца има колку сакаш и ако сакаш да знајш и на кучето мое стек му давам да јади , ко кралица ја гледам , а не вака ко овој шо го ака од тераса.
Фала , пријатно.
Дај бе што и се нафрливте на Пинки,феноменални мислења има уникатни и расположува ,венусва ведрина некако :) Пинки дај да те зиам за жена мури :pos:
Него проблемот за мене е постапката,безосетноста на мамлазон.Да куче е животно е ,ама тоа не значи дека треба да го тресне од земја пошо бил надрљан у моментот или станал на лева нога.Плус колку треба да си бездушен да слушаш како се мачи, цифка и да не ти трепне бе.Е тоа е најстрашното.Луѓе без осет,понесени од животински инстинкт ,да убива и воопшто да не му чуе.Ништо на пацеров само ноги да му искршиш и цел живот на раце да иде, да осети како е да треснеш некој од земја.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.284
Далеку сум од современ, не се чупам не се депилирам, кога ќе излезам со девојка јас ја плаќам сметката итн итн итн.
Денес се е експлотација денес секој мава по некој кој не може да му врати од секогаш било така и ќе биде, заеби ти продавање муда за бубрези мавај по некој шо може да ти врати, полиција тепа послаби од нив, во кланица се колат животни без можност да се бранат ниту да избегаат, куче убива птици, мачки,глувци,зајци дури и убиваат послаби кучиња од нив. Не продавај басми молимте.
Си кажав јас, путка.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.880
Така е во право си.
ама жал ви е за ова шо му се случи на кучето , признајте...:(

Неправди имало од секош , само не знам оти исправате криви дрини овде и сега .
Да не се разбереме погрешно, имам животни полн двор ми е со животинки кучиња, мачки, зајци, пауни ги сакам и ги почитувам животните, но човекот како човек сепак ми е по мил без разлика за каков и да се работи, сељачиште или ропачиште.
Но не може дегенерици со изливи на бес и повикување на насилство до таа мера шо се граничи на лудило и шизофренија да ги сметам за нормални или морални личности од такви ептен не ми е гнасно, човек па потоа животни ако ги изедначуваш тури му курот фати обесисе.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 17:20 ---
Си кажав јас, путка.
Не фала, не треба
 
L

Lu

Гостин
Да не се разбереме погрешно, имам животни полн двор ми е со животинки кучиња, мачки, зајци, пауни ги сакам и ги почитувам животните, нхо човекот како човек сепак ми е по мил без разлика за какво и да се работи сељачиште или ропачиште.
Но не може дегенерици со изливи на бес и повикување на насилство до таа мера шо се граничи на лудило и шизофренија ептен не ми е гнасно, човек па потоа животни ако ги изедначуваш тури му курот фати обесисе.
Затоа и реков, да се смират страстите и од двете страни, одите од крајност во крајност.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.055
Поени од реакции
17.352
Кој е тој поголем замав, знаеш? Да не е давење на риби на суво или подгревање на аквариум со пирани на 100 степени?
Малтретирање/убивање на луѓе. Тоа е поголем замав. Кој се случува!
Мислиш (мислите) ова е случајно и е изолиран случај? Вакви работи се случуваат во овој момент, додека го читаш ова, а веќе се случија додека го пишував истото. Насекаде, веќе тој „замав“ е земен. Луѓе страдаат, луѓе умираат. Луѓе.
Луѓе...

Разликата е во тоа што, емоциите од многу, ко на форумов се лијат низ улици кога вакво нешто че се случи на куче, мачка, антилопа, вол. Тогаш се истакнуваат вистинските луѓе, полни со емоции и меко срце.
Се останато, кое е искрено да рече дека и баш не му е гајле, или пак, дека ова не е ништо чудно, се е ... нечовечко, нели?

Ова ми е некој вид на одговор за сите на темава, кои за разлика од мене, вечер нема да можат да спијат, од пусти жалој за кучето кое го убија негде во Монастир.

Нели ви здосади од овие муабети? едвај чекате ваква тема да се отвори за да глумите реалисти и хуманусти. "Еј за луѓе гајле не ви е за кучиња ви е" знаеш ти за што им е гајле, ајде глеј си работа таму и не замарај со глупости, демек ако некој сака животни тоа автоматски го прави хејтер на луѓе? да фрлат вака човек од тераса мислиш дека некој овде ќе остане присебен? секој нормален човек би реагирал слично на вакви грозни настани.

Еве како пример, виде ли што се случи со бабата кога ја испрскаа со пиво, колкав гнев се собра? доста веќе со wannabе cool рантови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom