Идиот убива куче во Битола

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.283
Јас велам така, пошто ги има пун курац по улици и не гледам бројот да им се намаллува туку константно им се зголемува, што значи ЛАЖЕШ и само штракаш на празно по мреживе.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 16:02 ---


оди бе фрлија кој ти брани, или таа или ти.
Многу си бистар.
хихи
Отидов веќе, еве ме, се вратив. А бројката им се зголемува, баш поради тие што не признаваат дека имаат проблем, и ги оставаат на улици. А ако веќе зборуваме за статистики, очигледно не си запознат со нив, бројот на скитниците е намален за 60 %. Очигледен проблем и со перцепција, али кој да признае:cautious:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
Е добро де и на овој му се споиле жичките изгубил свест и способност да расудува во моментот “ животинското “ се разбудило во него, зарем сега да го осудуваме поради тоа што му се разбудиле инстинктите и неможел да се контролира ?
Друго прашање хипотетички “ вашето“ улично куче некој го тепа ќе му излезете цела зграда и може да го згрбаите од маање, ќе го напраите психопат,ненормален, болен бидејќи го тепа “ вашето“ куче, е сега доколку “вашето “ малско куче укаса некого , го нападне го трауматизира, му нанесе потешки и полесни повреди колку души од вас ќе излезат ќе му понудат помош на човекот, и ќе му ги платат болничките трочоци, и останати трошоци на штети како материјални така и нематеријални ?
или тогаш како по обичај ќе се криете како пички под кошула и ќе се праите наудрени ? :icon_lol:
се разбудило “животинското“! зошто? затоа што знае дека нема да биде канет. тоа се садисти, уживаат во нанесувањето на болка, а таквите треба да се “удомат“ во институции.
за примерот, ти реков дека е друга тема и дека овде се дискутира за домашни животни и се задржуваме на моментот наречен мачење.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.879
се разбудило “животинското“! зошто? затоа што знае дека нема да биде канет. тоа се садисти, уживаат во нанесувањето на болка, а таквите треба да се “удомат“ во институции.
за примерот, ти реков дека е друга тема и дека овде се дискутира за домашни животни и се задржуваме на моментот наречен мачење.
Тебе никад не ти пукнал филмот и не си издувал некого ?
како и да е според твојава логика касапите сите се сериски убијци итреба да ги седнеме на електрична столица, пошо нели убиство си е убиство, или кога се работи за животни за прехрана не се важи тоа ?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.283
Тебе никад не ти пукнал филмот и не си издувал некого ?
Мажиште мое на современово општество! Имаш ѕид, лупај у него колку сакаш!!! Или ако веќе млатиш, млати некој што може да ти врати! Во спротивно си путка! Ќути веќе покриј се!
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
Тебе никад не ти пукнал филмот и не си издувал некого ?
како и да е според твојава логика касапите сите се сериски убијци итреба да ги седнеме на електрична столица, пошо нели убиство си е убиство, или кога се работи за животни за прехрана не се важи тоа ?
тролаш:D нели неколку пати напоменувам не за убиство него за мачење!. така да, прво да ти одговорам на првото. НЕ, не ми пукнал филм да мачам и притоа убијам некого! НЕ!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.183
Поени од реакции
836
Тебе никад не ти пукнал филмот и не си издувал некого ?

Ако ми пукне филмот сигурно нема да фатам и да измлатам и убијам кученце,има многу почовечки начини како да се издуваш,барем според мене.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.879
тролаш:D нели неколку пати напоменувам не за убиство него за мачење!. така да, прво да ти одговорам на првото. НЕ, не ми пукнал филм да мачам и притоа убијам некого! НЕ!
Еј де сега идема за мачење, човеков му се споиле жичките го премлатил кучето и во пикот на нервозата го џитнал од тераса кратко и јасно афект.
 
L

Lu

Гостин
Прво и основно немаме ниеден центар каде би се згрижиле кучињата скитници и колку што знам нема никакви закони за заштита на животните кај нас
Има закон, али тоа што не се применува во пракса е друга работа.

Смирете страсти малку, и двете страни.
И не одете оф-топик ... за уличните кучиња има посебна тема, ако сакате да дискутирате за нив префрлете се во другата тема.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
не трескај глупости во околниве скопски села знаеш ли колку имаат изнапуштано од тие со жолта менџуша на уво ? Е така фиктивно се намалува бројот на кучиња скитници по скопје а не од “ вдомување “ ко шо се просераваш овде, анима дунди и остали куропецачки организации само за јадење лајна се за ништо друго не ги ни бива.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 16:15 ---


Еј де сега идема за мачење, човеков му се споиле жичките го премлатил кучето и во пикот на нервозата го џитнал од тераса кратко и јасно афект.
од оноа што се гледа, .... некако ми фали мом на афект. некако многу разумно ми е.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
Има закон, али тоа што не се применува во пракса е друга работа.

Смирете страсти малку, и двете страни.
И не одете оф-топик ... за уличните кучиња има посебна тема, ако сакате да дискутирате за нив префрлете се во другата тема.
тоа цело време го потенцирам. за домашно милениче се работи
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Еј де сега идема за мачење, човеков му се споиле жичките го премлатил кучето и во пикот на нервозата го џитнал од тераса кратко и јасно афект.
Хахах не ми се верува :pos: дечко ти си само за во Америка, таму проаѓаат вакви изговори како "афект" и други слични работи, како на пример да си ја ставиш мачката во машина за перење можеш да земеш на суд милиони само затоа што немало етикета да не си ја переш мачката во машината.
Е ти совршено би се вклопил во тој луд менталитет. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.894
Поени од реакции
17.184
Не се замарајте со тролови, ако може некој нека го прати видеото до некој медиум, тоа би било тоа.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Да се убие куче на ваков начин треба особата да е психопат или да има некое серизоно пореметување.. Пошто обично во вакви чинови тие што ги извршуваат уживаат во тоа. Не може изговор да биде луѓето на прво место.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.283
На врв Bottom