Идеја за сопствен бизнис

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Сакаш да зае*еш некого или сам да се зае*беш?
Ако не ги знаеш законските измени, значи толку си мал инвеститор што при првиот проблем ќе те голтне ЕВН, за пола пари од тие што си ги инвестирал, плус и благодарен треба да им бидеш!
Странци се, нивна е инивијативата. Ја сум само контакт посредник. Немам никакво искуство во тоа па затоа мислев нешто начелно да се дознае. Да не ги фрлам одма на консултанти да ги изгорат, иакови тоа не им бега.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Странци се, нивна е инивијативата. Ја сум само контакт посредник. Немам никакво искуство во тоа па затоа мислев нешто начелно да се дознае. Да не ги фрлам одма на консултанти да ги изгорат, иакови тоа не им бега.
Не треба да идете преку консултанти, побарај некоја од фирмите изведувачи на соларни централи, тие ги пратат измените. Плус ќе бидат заинтересирани да ве информираат како потенцијални муштерии.
Јас имам работено на неколку, ама геодетскиот дел, така да околу регулатива не сум се бафтал, доста ми е нашата :D
 
Член од
15 март 2013
Мислења
29
Поени од реакции
27
Здраво, дали некој од вас има информација колку чини огласување на бизнис кај инстаграм инфлуенсерите во Македонија?
Секоја информација е добредојдена
 
Член од
4 јуни 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дали има заинтересирани за соработка и достава како услуга на секаков вид производи со достава до Англија и Германија (на пример од Amazon).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom