Идеја за сопствен бизнис

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ако сега би требало да почнете свој бизнис,што би било тоа?
Јас лично би отворил сендвичара околу некое школо-со добар квалитет и ефтини цени парче би правел!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
често размислувам на таа тема и стално ми доаѓаат некои идеи, а он што во овој момент ми текна дека ќе поставам-автомати за кондоми или КОНДОМАТИ
 
J

Johnny Stulic

Гостин
city напиша:
често размислувам на таа тема и стално ми доаѓаат некои идеи, а он што во овој момент ми текна дека ќе поставам-автомати за кондоми или КОНДОМАТИ
Има шанси ако вработиш и монтерки на истите по можност без раце да ги монтираат
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Јас би си отворил нешто за компјутери .. пошо во нив е иднината
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Insane напиша:
Јас би си отворил нешто за компјутери .. пошо во нив е иднината
„Нешто за компјутери” е широк поим брачко... Биди малку по конкретен. :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Acid напиша:
„Нешто за компјутери” е широк поим брачко... Биди малку по конкретен. :)
Servis za komputerska deratizacija......doagas go zemas stariot kompjuter i naplatuvas sitna para za da go odneses.Davas i potvrda deka ke bide recikliran i si zemas edno 10 evra.....
Mnogumina nemaat dusa da se oslobodat od starite kompjuteri , pa gi trupaat, a i poekoloski e zaradi toa zaebanite metali vo niv :):):)!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас би купил околу 100 овци минимум, би рентал пасиште некаед,е би платил офчар да ги пасе, молзе, објагнува и прај сирење и би земал откако ќе одбијам сите даноци и давачки, околу 7000 евра годишно чист ќар бидејќи имам пријатели во дистрибутивниот бизнис и за квалитет проценка и откуп на јагниња и сирење.
Муахахахахаха, бизнис.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Нај у мода бизнис ти е сега одгледување на нојови. Си отвараш фарма за нојови и после кеш ке ти капе цело време и тоа повеке од тие 7 илјадарчиња.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
SteF напиша:
Нај у мода бизнис ти е сега одгледување на нојови. Си отвараш фарма за нојови и после кеш ке ти капе цело време и тоа повеке од тие 7 илјадарчиња.
Pred okolu 7 god edno jajce od noj bese 500 den , denes kako odi bizisot ne znam :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.664
Поени од реакции
4.731
bolje od noevi e odgleduvanje polzavi ..so skromna suma na pari moze da izvadis 10 pati pogolem kjar , se razbira ako sklucis dogovor so nekoja stranska kompanija na pr u italija koj obozavaat polzavi
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Море би отворил ресторанче, за каде ќе се обидам да најдам најбоље месо и притоа би го приготвувал на скара или печење.

Шарска и увијачи нема да продавам зашто сам ќе ги јадам
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
BusHav напиша:
Ако сега би требало да почнете свој бизнис,што би било тоа?
imam otvoreno,ama ako bi trebalo drugo da se otvori mislam togas na PUFF kade se plakja za "nekoj" uslugi.....:bip:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm ja sakam internet kafe i da cmaam tamu celo vreme :)
isto merak uste od mala mi bese nekoe restorance ili kafic i da si rabotam tamu jas...eventualno butik ali so dobra obleka ne nekoe shverc komerc :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Македонцки старски дом , да имат кај да играат старите табла , јамб . Да има македонски персонал , македонска музика и да си се разбираат на свој јазик. Ке има и неколку пати неделно и македонска храна . Мисла ми е оддамна ама за кратко ке го започнам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Јас ке отворам адвокатура, најверојатно догодина. Не се брои како бизнис, ама да се пофалам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom