[ИТНО] Се бара крводарител од крвна група А- (А негатив)

Статус
Затворена за нови мислења.

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Jaс не сум таја крвна група, ама се распрашав малце по роднински врски ау нешо и најдов една жена шо имат А- крвна група... Ама пред да се осигурам и да ја прашам женава, да прашам, дали малце не е проблем, шо е во Охрид..?
 
P

Princ

Гостин
Не би требало да биде, можат да ја префрлат крвта од таму до скопје... онака претпоставувам, може некој подобро знае :toe:
Ама колку што знам, ова беше итно... затоа најпрво би пробал да ги контактирам луѓето пред било што друго.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Немам информации што и како е со новости освен дека имало неколку обиди да се добие Жената на мобилниот што беше објавен но безуспешно - ама ќе пробам да разберам и ќе ве информирам... :smir: Иначе иницијативава произлезе од Facebook па решив да ја проследам на Форумов у случај да се изнајди некој од Членовите да помогнеме!!!

Јас сум А+ за жал :uvo: Едино како помош од мене/нас е вака нешто да најдеме ако можеме евентуален Донатор - ама некако тешко оди :(
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Jaс уште одма дента ја добив жената и и оставив име и број, да ме побара кога ќе треба. Незнам зошто не била достапна во другите случаи.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
ЈАС СУМ А-НЕГАТИВ,НАЈОЗБИЛНО ЗБОРУВАМ,ама неам 16 не смеам да давам крв :S
 

maca_

untouchable
Член од
23 октомври 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
Јас сум А-.Серпико,бидејки ти стапи во контакт со жената дали знајш дали можит на транфузиологија во кој било град или за директна барет?јас сум од Охрид
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Немам појма. Само ме праша дали сум во Скопје, ми зеде бројче...и то. Очеквам да ми се јавит ко ќе затребит. То беше то.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Јас сум А- и утре ќе бидам во Скопје. Оставив СМС на тој број, ама не добив никаков одговор...? :toe:

Како и да е, дознав дека некои луѓе веќе донирале и дека работата е подобрена. Сепак, ако треба донација, тука сум.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Одлично!!! Значи се собрани доволен број на единици крв за сега.... за понатаму по потреба изгледа ќе се донира пак.... :vozbud: :vozbud:
:back:
 
P

Princ

Гостин
Темава ја спуштам од Важно засега. Доколку има некои новости ќе ја поставиме повторно како Важна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom