Зошто сум таков,зошто

  • Креатор на темата Anco
  • Време на започнување

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
ај честито честитка денес што ја добив, за гајба јаболка изнесени за продажба на јавна површина, од комунални редари од градот Скопје а која е воедно налог за петдневна општокорисна работа за направениот прекршок. АУУУУУУУУУУУУУУУУ...уааааааа, па и досега вршев таква работа(читај погоре) без ваш налог,се важи тоа или пу-пу...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
ај честито честитка денес што ја добив, за гајба јаболка изнесени за продажба на јавна површина, од комунални редари од градот Скопје а која е воедно налог за петдневна општокорисна работа за направениот прекршок. АУУУУУУУУУУУУУУУУ...уааааааа, па и досега вршев таква работа(читај погоре) без ваш налог,се важи тоа или пу-пу...
Пари како казна треба да платиш?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
има и таква опција,ако не ти се работи 50Е донираш на градот.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Уште некој ден убав(за работа) оваа година па ај денов си реков да го искористам активно и креативно.
А тоа сум го правел и изминативе 30 г.самоиницијативно.
Да ја покријам бруката на нечии вандали на пример на паметникот на Душко карши олимписки или на Роберт позади народното собрание или на Периша.
И од кај да почнам ај си велам од паркот одамна таму не сум поминал и веднаш удар склуптурата на борецот за слободна Македонија ја нема, не ќе да е од ветер,туку е однесена и здробена на ситно и продадена за ситно.
Ова сум го видел многупати и до сега во градов,да не го сите набројувам но скоро секаде е иста ваква слика.па и не е за чудење кога тие нелуѓе успеава и плочата од споменикот на ослободителите да ја однесат,каде има и 24часа службеници на МВР та за овде е одвишен муабет. Picture 058.jpg Кој бил по Европа нека пише дали е таму како и ваму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom