Зошто сакаме жена/маж кои што се во брак?

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Barav ama ne mozev da najdam vakva tema ako ima zdravje...
Sakav da prasham zoshto lugeto shto(kako jas) ne se vo brak pre bi imale sex so chovek koj e vo brak? Zboram za sex ne za nekakva vrska ili psotojano gledanje! Site go imame toa chustvo na eva za zabranetoto ovoshje? Ajde za zenite da razberam? Ama za mashkite... LoL Ovde trgnuvam od mene koga ke vidam 'ubava mlada majka' ili 'ubava mlada domakinka' a bre se chustvuvam kako shtikli da dobivam na patikive!
Eve i za zenskite od mene: vo edna situacija slushnav deka devojkata bila so chovek vo brak zashto bila sigurna deka toj nemalo da se pofali deka ja ebel!!:zver: :pos2: :pos2: :pos2: Mislam cirkuzi! Sakav da slushnam nekakvo realno ,ama realno ,obrazlozenie! A za mashkite mozam da kazam deka ,pojma nemam, dokazuvame mashkost so toa shto na nekoj sum uspeal da mu ja ebam sporugata ili DA vidam kako se chustvuva toj vo krevet so nejze ili...
ZA GODINI, PARI I POLOZBA NE STANUVA ZBOR
 
Член од
23 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
9
Dzings ko za mene da si pisuval sho osekjas :) mnogu imam merak na mladi majki..
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
I jas imam, TESHKO MU KOJ GO NEMA :pos: Ama kazi mi zoshto, shto te privlekuva? Ako znaesh deka nikogash nemoze da bide postojano tvoja, mogu e polosho da probash pa vo misla da ti ostane i cel zivot samo da si pripomnuvash... uf zabegav malku... nvm ...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
DA DA!
PRviot pat kako lud ne otidov na rabota drugot den, se raduvav do neamjkade, na nikoj ne kazuvav a bev sreken vo dushata kako nikogash do togash, imav moja toajna shto prv pat vo zivotot probav i mi uspea na nikoj ama bash na nikoj da ne ja kazam...
I DA!!
Ubiva psiha koga potoa ja gledash kako so nekoja prijatelka sheta po ulica jas so najdobriot drugar i imash situacija koga nemozeh da kazesh e ova e zenata shto me pravi sreken e ova zenata za koja mi svetat ochite e ova e zenata so koja sakam i obozavam da se ebam! Ali ke si bidam sreken i ke kutam (prichinite ne se bitni) , kraj kraeva ziveam za mene ne za drugite!
I DA DA!!! ubiva psiha koga ke zavrshi!...
A najmnogu ke te ubie ako pochnesh da razmisluvash deka i tebe eden den moze da ti se desi istoto, jas sedam doma, pishuvam domashno so decata a nekoj nadvor mi ja 'odshtrafuva' zenata! :kesa: :kesa: :kesa:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па баш и не сакаме маж што е во брак. :icon_roll

Прво, оженет маж би бил сигурно барем 8-10 (да не одиме и подалеку со 20-30) години постар од мене, а мене не ме привлекуваат стари мажи.
Второ, не сакам да се мешам ни со човек во врска, а не па во брак. „Забранетото“ не ми е слатко- туку прави да се осеќам одвратно и површно. Ако било океј, немало да биде забрането. :icon_lol: Не ми е хоби во слободно време да растурам туѓи бракови.
Трето, врска со оженет човек, би значела и врска во тајност, а јас сакам да си се опуштам и да не морам да се плашам дека некој може да ме види во секој момент.

Патем, знаете дека најголем процент од девојките што се палат на постари и женети мажи, се девојки кои пораснале без татко или, во уште полош случај, биле злоставувани од таткото како деца?
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
PSYtisfaction напиша:
Па баш и не сакаме маж што е во брак. :icon_roll

Прво, оженет маж би бил сигурно барем 8-10 (да не одиме и подалеку со 20-30) години постар од мене, а мене не ме привлекуваат стари мажи.
Второ, не сакам да се мешам ни со човек во врска, а не па во брак. „Забранетото“ не ми е слатко- туку прави да се осеќам одвратно и површно. Ако било океј, немало да биде забрането. :icon_lol: Не ми е хоби во слободно време да растурам туѓи бракови.
Трето, врска со оженет човек, би значела и врска во тајност, а јас сакам да си се опуштам и да не морам да се плашам дека некој може да ме види во секој момент.

Патем, знаете дека најголем процент од девојките што се палат на постари и женети мажи, се девојки кои пораснале без татко или, во уште полош случај, биле злоставувани од таткото како деца?
Многу е убаво да прочиташ вакво размислување од млада девојка!Кога сите би размислувале вака,би било супер!Не само затоа што сум во брак,туку што едноставно сме истомисленици,бидејќи се грозам од самата помисла да бидам со некој што има свое семејство-жена,деца...и неможе да биде целосно мој и тоа за мене би значело живот под стрес!
 
Член од
1 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
не фала, маж во брак не сакам, едноставно не ни помислувам :)
 
Член од
19 јуни 2006
Мислења
152
Поени од реакции
1
Зошто сакаме?? зошто туѓото е најслатко:baeh:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Жена сака маж кој е во брак затоа што се радува дека е нешто појака од неговата сопруга, дека е поубава и дека е фраерка бидејќи тој оди кај неа секогаш кога има дома проблеми, па со тоа ваљда мисли и дека ја сака повеќе. Уште повеќе една жена би сакала таков маж доколку ја носи по скапи хотели, добро организирани викенди, и купува се` и сешто, но тоа е веќе друга тема.
Баш пред некој ден гледав една гадна пејачка која пееше токму на оваа тема и страшно се изнервирав ... песната беше наменета всушност за сопругата на тој што ја е*е, па као таа проста, таа ваква, таа таква, дека овој неа ја сака затоа и доаѓа секогаш кај неа ... женски прост памет! Да ти е срам да кажеш дека си женско, понекогаш ...

Маж сака да е со жена која е во брак за да си го крене егото уште повеќе, да си докаже дека е подобар барем од некој со што ќе му ја украде жената и ваљда од некоја чиста радозналост, као можеби различна е една мажена жена од онаа слободната ... сфашта.

Двата случаи се лоши, но мислам дека е за нијанса помалку лош тој вториот ... мажите не се внесуваат толку во тие афери, како што може една жена ...
Секако ретко кој од нив си го добива зафатениот (доколку навистина се сакаат де), па незнам зошто сеуште има луѓе кои се спуштаат толку ниско.

И така ...
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Hehe! Ceca pred 20 godini peeshe: A shta je to u tvoim venama shto te tera drugim zenama? Shta je to u mushkoj chudi shto me tera da poludim... :smir:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
не сакам комплицирани работи и се трудам да стојам понастрана .....од толку слободни машки на светов,јас да си ги копам очите со 35 годишен маж со жена и две деца---а зш? од кејф!!! абе аман..... дефинитивно сум против!!!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе сега...
Јас си имам омажена жена која си ја клопотам (дома ми е :)), а мене како оженет ниедна не ме посакала...
 
С

Сатори

Гостин
Нема ништо поскапоцена од слобода, така да, врска со некој кој е во брак за мене е бизарна ствар, прво и основно не би ни почнала нешто, а камоли да завршам со него во крев или уште полошо како негова љубовница.
Но веј!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Струмикс напиша:
Абе сега...
Јас си имам омажена жена која си ја клопотам (дома ми е :)), а мене како оженет ниедна не ме посакала...
Eeee, a mene me posakale i uste me posakuvaat!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Зошто ми е бивша љубов и она ми го зема:kesa:додека бевме во врска.Па не би и сметало да и се замешам и јас неа во бракот,на некој период,ако ми се појави желба за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom