Зошто кога ќе постигнеш љубов, пополека го снемува сексот?

Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Ова се случува многу често во врските. А зошто?
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Сакаш да кажеш дека од ка ќе се затрескаш у девојката неќеш повеќе да ја ’’трошиш’’?
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
јас мислам дека сака да каже дека кога ке се заљубиш и колку повеќе си во врска со нејзе, сексуалниот живот со неа станува млак... така?
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
јас мислам дека сака да каже дека кога ке се заљубиш и колку повеќе си во врска со нејзе, сексуалниот живот со неа станува млак... така?
Еден мој постар пријател кажуваше:’’После десет години брак,сексот со сопругата е исто ка брат у гз да е*беш.’’:pos2:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Сака да кажи, ко ќе се заљуби не е толку опседнат со сексот, туку има и други работи што го исполнуваат и така полека сексот се запоставува. И автоматски ова е и одговорот на прашањето.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Ова се случува многу често во врските. А зошто?
Брату од кога че постигнеш љубов СЕКСОТ ПРЕМИНУВА ВО ВОДЕЊЕ ЉУБОВ .. ти во лош филм живејш или некој лошо ти го презентира
 
T

Tetro

Гостин
А да се произнесе авторот на темата малце поубо?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Зошто кога ќе постигнеш љубов, пополека го снемува сексот???
...ова повеќе ми личи на фудббалско прашање..
...а како тоа се постига љубов????? ....колку пати неделно треба да се тренира????

...на двоножните суштества со три димензии (висина, ширина и должина) примарна цел им е својата трета димензија (должина) ...секој ден да ја споделат со различно суштество со три димензии (висина, ширина и длабина). ... е сега...доколку секој ден својата трета димензија ја споделуваш со исто суштество со длабина (причина љубов)...споделувањето станува досадно бидејќи нема предизвик, нема освојување...можеш да го добиеш кога ќе посакаш...без да се потрудиш

...од ова печуркиве забегав од фудбал на метафизика:vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Па ќе го снема , ако се плеска на страна :toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ова се случува многу често во врските. А зошто?
Веројатно затоа што од (многу) секс сте преминале и на љубов :) (си зедов за слобода вака да си објаснам штом не си дал некој детаљ плус)


Ова што ти го пишав ми е единственото... логичко решение кое ми се мота низ главата инаку... не сум паметен да знам што да мислам за оваа конфузна проблематика која си ја пишал а е толку необична
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Темава е како да е поставено од некое дебилно suburbia Американче, кое сака да има лепенка на гзот на жената на кое пишува Warning: After 10 years of abuse consult your psychologist!*



*За оние што не знаат, Американците имаат вакви Warning лепенки дури и на четката за заби и на сообраќајни знаци „со остри рабови“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom