Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.783
Поени од реакции
21.188
:popce:

Премногу филозофија од луѓе што живеат во држава сеуште со отомански сфаќања и традиции. Дај бе идете најдете нешто да ебете па ако ви е арно земете си го за по дома ако не пуштете го на слобода нека си бара сродна душа...
Ne be Kano, poentata ja imas promaseno i zatoa ti e cudno filozofiranjeto. Toa i ne e klasicno filozofiranje tuku tipicno pravenje bajram so umot, pravenje na edna lazna proekcija za moralniot i etickiot kompas na nasite forumdjifki vo koi nie treba bezuslovno da veruvame, kako toa se tie napredni, so prozapadni maniri i sfakjanja. Nesto vo sto kako prvo ni samite ne veruvaat, uste pomalce go praktukuvaat vo realnosta, ama ej da glumis napredna evropejka pa makar i na anonimen forum sepak podobro izgleda otkolku da bides toa sto si, tipicna balkanka pa zatoa i pisuvaat toa sto pisuvaat, si pravat filmovi kako bi sakale da bidi a ne kako e. Imase slicna tema na ovaa, kade istite nasi napredni balkanki se stepaa za pravoto na doenje na javni mesta posto neli vo naprednata evropa taka pravele pa znaes ona videla zabata deka go potkovuvaat konjot, pa i taa gi krenala nozete. Arno ama ne se stepaa tie za nivnoto pravo, tuku tamu za nekoj drugi zeni ako sakaat slucajno. Tie licno ne bi go pravele toa, se pokrivale, odele vo drugi sobi ili pojma nemam sto pravele. I nema vrska dali se tuka na balkanot ili nekade po beliot svet. Lesno e da zaminis od balkanot, da go izvadis ona balkanskoto od sebe, e toa e vekje nevozmozna misija. I koga toa ke im go slapnis bez pardon, e togas si seljak, shovinist, kooperacija itn itn. Iskreno neznam sto im pravi tolku kef da gi poddrzuvas vo filmot vo koj ocigledno ni samite ne veruvaat ili pak tolku se ljutat koga ke im kazes deka si go gledal toj film vekje, tapa e.
Ti garantiram, edno zensko da izlezi i tuka realno da napisi kako stojat rabotite, istite ovie oci ke i izvadat, ke ja iznavregjaat za site pari iako i samite vo 99 % slucai privatno go ziveat istiot toj zivot i si se vodat po istite tie moralni i eticki vrednosti od koi tolku tuka ocajno se obiduvaat da se distanciraat i se gnasat. Toa e najgolemata ironija vo temata.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.613
Ne be Kano, poentata ja imas promaseno i zatoa ti e cudno filozofiranjeto. Toa i ne e klasicno filozofiranje tuku tipicno pravenje bajram so umot, pravenje na edna lazna proekcija za moralniot i etickiot kompas na nasite forumdjifki vo koi nie treba bezuslovno da veruvame, kako toa se tie napredni, so prozapadni maniri i sfakjanja. Nesto vo sto kako prvo ni samite ne veruvaat, uste pomalce go praktukuvaat vo realnosta, ama ej da glumis napredna evropejka pa makar i na anonimen forum sepak podobro izgleda otkolku da bides toa sto si, tipicna balkanka pa zatoa i pisuvaat toa sto pisuvaat, si pravat filmovi kako bi sakale da bidi a ne kako e. Imase slicna tema na ovaa, kade istite nasi napredni balkanki se stepaa za pravoto na doenje na javni mesta posto neli vo naprednata evropa taka pravele pa znaes ona videla zabata deka go potkovuvaat konjot, pa i taa gi krenala nozete. Arno ama ne se stepaa tie za nivnoto pravo, tuku tamu za nekoj drugi zeni ako sakaat slucajno. Tie licno ne bi go pravele toa, se pokrivale, odele vo drugi sobi ili pojma nemam sto pravele. I nema vrska dali se tuka na balkanot ili nekade po beliot svet. Lesno e da zaminis od balkanot, da go izvadis ona balkanskoto od sebe, e toa e vekje nevozmozna misija. I koga toa ke im go slapnis bez pardon, e togas si seljak, shovinist, kooperacija itn itn. Iskreno neznam sto im pravi tolku kef da gi poddrzuvas vo filmot vo koj ocigledno ni samite ne veruvaat ili pak tolku se ljutat koga ke im kazes deka si go gledal toj film vekje, tapa e.
Ti garantiram, edno zensko da izlezi i tuka realno da napisi kako stojat rabotite, istite ovie oci ke i izvadat, ke ja iznavregjaat za site pari iako i samite vo 99 % slucai privatno go ziveat istiot toj zivot i si se vodat po istite tie moralni i eticki vrednosti od koi tolku tuka ocajno se obiduvaat da se distanciraat i se gnasat. Toa e najgolemata ironija vo temata.
Vlade, 5 od 5 najrealizirani zeni tuka sto gi znam se razvedeni (doduse onaa na vrvot na piramidata e vo vtor brak, ama so 45+ god seuste nema vreme za deca). Druite se sami od koj 3 se so deca a edna ko onaa prvata nema ni namera da ima deca. Ne zboram za zatucani zboram za 3 advokatki (onaa najjakata e partner go top 5 GLOBALNA advokatska firma), edna so biznis imperija vredna 50tina miljoni a drugata so pomal biznis ali i vo pandemija so nekoj $300-400K godinsa zarabotka... Svetot se menuva, i se pomalku ke ima brakovi, familii i ona sto go narekuvame ljubov... Ni mazite ne se porazlicni, imam klient sto devojkata si ja terase da mu "plaka kirija" (regulano da prefrla pari na smetka, on i gi vrakase, bitna bese samo procedurata) za utre da ima odbrana na sud deka mu bila kiradzika a ne devojka za da nemoze da bara defekto status i osteta... Normalno ovaa briljatna ideja ja ima dobieno posto predhodno edna go ima odrano. Bi rekol pola od mazite sto imaat zamrznato sperma vo ovoj del na svetot go imaat toa pravat namerno u Thailand... Zasto? Zatoa sto moze da odberat pol na deteto tamu... Ronalno i "zena mu" i cel toj koncept na ziveenje?

Pearl Jam toa ubavo go ima objasneto odamna, do the the evolution baby... Taman i momentot so klonot, i cipiranjeto i krajot... jaki se i scenite so "zenite"...




Godini unazad i na zapad i na balkanot se fura individualizam i materijalizam. Veke dobri 40+ godini im se pere mozok na site. Dodaj na toa deka MKD e mala drzava kade sekoj znae sekogo ili moze da iskopa info za sekogo (ziveeme na maks 3 degrees of seperation) plus seuste imas otomanski/konzervativni sfakanja pogotovo kaj postarite koj useste go drzat keshot i dobivas edno mesing opstestvo, kalakurnica...

Toa sto go barate i diskutirate (zboram za mazite) e umreno vo 70% od svetot. Ako tolku toa vi treba pat pod noze kon istok dur i tamu ne go snema posto i tamu poleka isceznuva. Zenive isto, neka si odlucat sto im e prioriteno i neka si baraat careto.

Cela diskusija nema poenta, gubenje na vreme e i kolku da e u pravo susaro ili nekoj tret tuka nitu nesto ke smeni toa nitu nesto od toa moze da ti koristi. Sto tebe ti menuva dali bile ili ne licemerni na forumot? Svetot se menuva, ona sto nekoj saka denes ne znaci deka ke bide taka za 5 ili 10 god a u brak treba da si podolgo od toa. Ti mozes i nevina da zemes i da ti e pogodena 100% kakva sto sakas, ali nema garancija deka za 2-3 god ona ili TI nema da se smenis za na kraj pak se toa da padne u voda. Bukvalno svedeno e na lotarija i celo filozofiranje okulu "podobar" izbor e cista glupost i totalno zastaren koncent na razmisluvanje. Porano sme ziveele vo pomal krug so pomalku kontakti i pomal perimetar na dvizenje, so pomal izbor za bilo sto vklucuvajki i partner... So pomalku (tele)vizija vo toa kako drugi ziveat pa sme bile i poskromni. Koga ke vidis nesto nemozes podocna da go odvidis. So MTV i satelitskite i toj/taa od belimbegovo "znaese" i sonuva za beverli hils vila a sega so insta(vizija) moze i u cinija da mu vleze i na odmor da "ide"... Dodaj na toa i red drugi internet servisi i sve e na videlina i sve e na prodazba... Turi pepel.

Elitite odamna ja smenija carpe diem so carpe vinum i ja teraat vodata kon taa vodenica. Taka da prepustete se na hedonisam i uzivajte malku poveke, moze kako celina nema da zavrsi na dobro ali bar vie ke ziveete podobro.
 
Последно уредено:

Hyperspeed

ups & downs
Член од
10 октомври 2021
Мислења
23
Поени од реакции
46
Сеа ми текна... Ги сакаат лошите момчиња уште од мали. На пример, во градинка лошото дете пошо ја скубе другарка му за коса, пак ќе направи било каква интеракција со женското. (пошо не знае како, мора со кубење на косичето).

Во основно, багабонтите исто така вртат поише женски за разлика од мирните. Во средно да на праам муабет. Значи лошите момчиња добро проаѓаат во тој период.

Над 18 год и тука лошите момчиња не се без ништо. На факултет на пример да речеме. Плус ако имаш кеш, плус кола добра ќе ги бираш ко лубеници што би рекол Тошо Малерот. Нормално, да имаш барем каков таков речник, да не си селендра некоја, опинок, да си духовит што во голем број на случаеви - лошите момци се прилично духовити, да.

После овој период, пак лошите момци не се без ништо. Сега зависи какви жени ке им се лепат... може сељанки, спонзоруши ама па тоа не е поентата на муабетот. Поентата на муабетов ми е дека лошите момци никад не се без пичка. Тоа не е случај со добрите момчиња.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
... и секој ден јаболко да се јаде велат старите е здраво, па сите несвесно јадат секој ден по едно јаболко зошто така треба, без да се размисли дека 15 х истото било прскано и куј знае што квалитет е веќе, ама важно така кажаа, ниту чувство дека тоа нема веќе ништо квалитетно во себе само јади и тоа е тоа!
...и што ако лошите момци секој ден јадат ,,јаболка,, кога истите се прскани 15 х и нема никаков хранлив квалитет? :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
... и секој ден јаболко да се јаде велат старите е здраво, па сите несвесно јадат секој ден по едно јаболко зошто така треба, без да се размисли дека 15 х истото било прскано и куј знае што квалитет е веќе, ама важно така кажаа, ниту чувство дека тоа нема веќе ништо квалитетно во себе само јади и тоа е тоа!
...и што ако лошите момци секој ден јадат ,,јаболка,, кога истите се прскани 15 х и нема никаков хранлив квалитет? :toe:
затоа јас 10 години немам пробано јаболко, подалеку од овие прсканици.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
затоа јас 10 години немам пробано јаболко, подалеку од овие прсканици.
Лошо правиш,поубаво е кога ќе го навикнеш телото и тоа самото ќе си направи антитела ко антивирус со сите можни апдејти...
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Прашање до машка популација, што мислите за вашите мајки?
затоа јас 10 години немам пробано јаболко, подалеку од овие прсканици.
Нели викаш ќерка сакаш да имаш, како ќе ја направиш, ќе си купиш од трансхуманистите роботче? Ме потсети пак да го изгледам.
1633946362840.png
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Денес веќе и не се знае кој/а што сака. Нит женските знаат што бараат и што сакаат, нит па машките знаат што точно бараат/сакаат... Е ова требало, она требало, вака било, така било, порше требало да се има, јахта, сопствен бизнис, милиони, незнам каков изглед, алат од пола метро, рогови од едно метро и.т.д. и.т.д. не е ни чудо што после имаме се повеќе и повеќе ЛГБТ персони, повеќе разводи од ново-склопени бракови, како и безброј самци и самици од по 40/50... години, наталитет нула/зеро/компир... :tapp:
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Прашање до машка популација, што мислите за вашите мајки?
Мајка ми е ментално ограничена со тоа што ме прави и мене таков пошто сум "повлекол" од неа...од друга страна добрината и е неограничена последното да го има било тоа храна,облека или кеш ќе го даде на друг...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Вака читајќи некои мислења од женската популација… сфаќам дека и они не се еволуирани ко нас, а ние сме животињите нели.

Очигледно на нив тој bad boy attitude им е у ДНК од некои далечни времиња кога оној мускулниот тип што ќе скине 20 непријатели во бој и што ќе убие 5 срни/биволи у шума, бил тој алфа мажјак. И такви мажи ги привлекуваат и денес (пандан на тие мажи т.е). Малку еволуиран средовековен и антички мит за бед бој. Некој како Dwayne The Rock или оној Jason Momoa, Шварценегер и такви его-центрични примати. Некои такви бациња, прости ко стап, ама благодарение на тој закрепостен средовековен и антички мит за алфа мажјак, и денеска се магнет за девојки.

Модерен е светов, денес тие ликови се само оставштина од тој мит. Холивуд прави ненормална пропаганда и кеш токму на тој мит. Не е ни мит, тоа е илузија.

Еве земете го Закерберг или огромен дел од тие tech гиганти. Сигурно да го видите у бар ќе си речете “видете го овој нерд-ов, интровертче тешко, колку harmless изгледа”, а уствари е дефиниција за бед бој. Ја еба мамата на цел свет токму тоа harmless типченце, кое што вашата површна сексуална енергија (исто како и машката) и радар нема ни да го примети.
Не дека зрачи со сексуална аура типов (ваљда), ама само ја покажува површноста на митот за бед бој примат и пештераш.
Исто и овој што е маж на Серена Вилиамс, CEO на Reddit, кој ја има може најатлетската “срна” во светот за жена.
Такви примери еден куп. Милијарда вакви примери има во денешно време.
Уствари вие не сакате вистински бед бојс, него само таква фасада преферирате, Таков attitude и став caмо. А уствари не сакате вистински и искрено малициозни bad boys, него само површни.

Скроз истото важи и за жените кои нас ни се привлечни. Ама ние не глумиме дека сме повеќе од другиот пол или дека не сме животни. Не се лажеме самите себе едноставно, што е многу ослободувачки.

Кажав претходно, ќе кажам и сега… тој бед бој муабет е одраз на его и всадена пропаганда со векови. Оставштина од средновековието и пештерско време, од кој треба огромна еманципација за да се излезе. Еманципација, која ние машките не негираме дека ја немаме, за разлика од вас женските, кои се лажете дека сте “higher beings” by default.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
Прашање до машка популација, што мислите за вашите мајки?

Нели викаш ќерка сакаш да имаш, како ќе ја направиш, ќе си купиш од трансхуманистите роботче? Ме потсети пак да го изгледам.
Прегледај го приврзокот 309610
брат, знам едно другарче што не носи мобилен зошто мисли дека му ги зрачи јајцата, така да ја со јаболките сум ништо спрема тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom