Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
...кои ја сочинуваат 2/3 од популацијата ? :D Или пак привлечните луѓе треба да доаѓаат во пакет со предупредување дека им одговара вниманието што го добиваат меѓутоа тоа не значи дека ако го прифаќаат со раширени раце се подготвени и да го возвратат ?! :)
Повеќе би рекол се 3/4 :).

Секој сака да добие внимание и да биде сакан или „бркан“ но проблемот е што привлечните најчесто имаат его до небо па наместо да ценат кога некој ги сака почнуваат да изиграваат недостапни и почнуваат да мафтаат наместо да се заблагодарат на фин и цивилизиран начин за вниманието што им го даваш. И тоа е еден вид незрелост и несамоувереност затоа што ако си свесен за своите квалитети нема да има потреба да мафташ кога не можеш да возвратиш ниту пак ќе имаш потреба да се жалиш дека е „кретен“ или „ороспија„ ако не ти е возвратено :).
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Повеќе би рекол се 3/4 :).

Секој сака да добие внимание и да биде сакан или „бркан“ но проблемот е што привлечните најчесто имаат его до небо па наместо да ценат кога некој ги сака почнуваат да изиграваат недостапни и почнуваат да мафтаат наместо да се заблагодарат на фин и цивилизиран начин за вниманието што им го даваш. И тоа е еден вид незрелост и несамоувереност затоа што ако си свесен за своите квалитети нема да има потреба да мафташ кога не можеш да возвратиш ниту пак ќе имаш потреба да се жалиш дека е „кретен“ или „ороспија„ ако не ти е возвратено :).
Ама не можеш така да гледаш на работите. Не е исто внимание пружано на пријателски начин, и на “омажи се за мене“ начин. Првото би го прифатила со раширени раце и би го возвратила, меѓутоа ако забележам и најмала трага од второто во нечие однесување, максимално се дистанцирам без разлика колку тоа ми одговара за да не се надева. За тоа треба муда од челик и срце од злато. А често знае да биде поистоветено со однесувањето на оригиналните maneater кучки. Damned if you do, damned if you don't; дали заради недостиг на самодоверба, лошо искуство или нешто трето, јас сум женско и не можам да ја доловам вашата гледна точка.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

не е точно:cautious:
лошите девојки не ги сакаат добрите момчиња
исто како што добрите девојки не ги сакаат лошите момци
секој бара што посличен на себеси
без разлика дали станува збор за машко или женско
ви текнува на она- секое грнче со свое капаче?
 
M

Mussolini

Гостин
Оф мори мајкооо! А да ми ги препрочиташе убаво постовите? Јас убаво реков дека девојките не се цвеќиња за мирисање и дека не се сите машки кретени. Јас, за разлика од тебе, сум свесна дека има секакви створови по планетава Земја, покварени, но ги има и од едниот и од другиот пол. Не ти се криви сите женски, ако ти се залетуваш по таков тип на девојки, исто ко шо на мене на пример не може Цацко да ми е крив, ако јас постојано налетувам на погрешни.

Мојата поента е дека сите само кукаат, а никој нема доза самокритичност, дека можеби, ама само можеби проблемот е во самиот човек. Ако никој пат никој не ти чини, значи до тебе е, не до другите во околина и може треба да смениш пристап или whatever.

Значи сите сме ЛУЃЕ. Има разни видови луѓе. И добри и лоши. И поштени и покварени. И призејмни и арогантни. Има од све по малце, а тоа нема врска со ПОЛОТ. Не се машките кретени, ниту женските кучки, туку има поединци од човековиот род, што имаат дебилни понашања.

И све вас ве повредуваат, све вие сте ангели, а ние најголемото зло што стапнало на планетава Земја. Е па станете си хомосексуалци чим толку жените ви се покварени, а мажите жртвени овци кои пустите секогаш све прават за жените, ама вештеркиве им ја јадат душата. А они, ма ни на мравка не газат.
Se izvinuvam pred se so pisam na latinica ama tuka na toj kom nemam instalirano mk tastatura. kako i da e, imas pravo, ne gi procitah tvoite postovi i za toa dlaboko se izvinuvam. inace kapa svaluvam za boldiranoto... da... donekade i samite nie sme si krivi so na nekoj nacin ne privlekuvaat takvi kakvi so ne bi trebalo da ne privlekuvaat. Znaci se izvinuvam so ness ak te navredih od napisanoto ama ednostavno greska sum te razberal. Se nadevam deka izvinuvanjeto od tvoja strana e prifateno :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Дефиниција за добро момче : романтичен , ги слуша и ги почитува твоите мислења иако може да не се согласи со тоа, искрен , кога е со тебе ти си му се....
Искрено, ти смрди дефиницијава. Романтични сум имала многу дечковци, ама далеку биле од добри дечковци. Да ги слуша и почитува моите мислења, е човечки, тоа го очекувам и од пријателите. Ако тоа не е способен да го прави, нема да успее да ми стане дечко. Искрен, тоа е дискутабилно, зошто е докажано дека никој не е сосема искрен, па ниту со самиот себе, и дефинитивно, не сакам да му бидам се.
Имам дечко на кој сум му се, ме почитува мене повеќе од себе, романтиката фала богу му ја убив. Ама ако под добар дечко подразбираме тип кој ќе заборави кој е, за да стане тоа што сака девојка му од него... тоа е погрешно. Исто како што е погрешно јас да станам нешто за да му одговарам на некого.
Жените сакаат МАЖИ. Значи, не припаѓање во несвест.
И да, жените сакаат предизвик. А не да добиваат се кога ќе посакаат во истиот момент.

Исто е и со вас мажите. Зошто не остварувате ,,сериозна,, врска со девојка која сте ја запознале вечерта и сте завршиле во кревет? Зошто немате предизвик да ја освојувате. И ние сме тука слични.

Иако, постојат исклучоци.

Јас, за себе, знам дека сакам комплицирани луѓе. Комплицирани мажи. А под тоа не подразбирам ,,лоши,,.
Ако некој тип се ,,заебава,, со девојката, не е тоа зошто е ,,лош,,. Се штити самиот себе, од тоа да биде повреден, колку сакајте негирајте, но тоа е вистината. Има сфаќање дека љубовта и верноста ја убиваат слободата и среќата. И таа негова перцепција не го прави лош, го прави исплашен.
А тоа не е исто.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Искрено, ти смрди дефиницијава. Романтични сум имала многу дечковци, ама далеку биле од добри дечковци. Да ги слуша и почитува моите мислења, е човечки, тоа го очекувам и од пријателите. Ако тоа не е способен да го прави, нема да успее да ми стане дечко. Искрен, тоа е дискутабилно, зошто е докажано дека никој не е сосема искрен, па ниту со самиот себе, и дефинитивно, не сакам да му бидам се.
Имам дечко на кој сум му се, ме почитува мене повеќе од себе, романтиката фала богу му ја убив. Ама ако под добар дечко подразбираме тип кој ќе заборави кој е, за да стане тоа што сака девојка му од него... тоа е погрешно. Исто како што е погрешно јас да станам нешто за да му одговарам на некого.
Жените сакаат МАЖИ. Значи, не припаѓање во несвест.
И да, жените сакаат предизвик. А не да добиваат се кога ќе посакаат во истиот момент.

Исто е и со вас мажите. Зошто не остварувате ,,сериозна,, врска со девојка која сте ја запознале вечерта и сте завршиле во кревет? Зошто немате предизвик да ја освојувате. И ние сме тука слични.

Иако, постојат исклучоци.

Јас, за себе, знам дека сакам комплицирани луѓе. Комплицирани мажи. А под тоа не подразбирам ,,лоши,,.
Ако некој тип се ,,заебава,, со девојката, не е тоа зошто е ,,лош,,. Се штити самиот себе, од тоа да биде повреден, колку сакајте негирајте, но тоа е вистината. Има сфаќање дека љубовта и верноста ја убиваат слободата и среќата. И таа негова перцепција не го прави лош, го прави исплашен.
А тоа не е исто.
Па добро сега неможам да ја изведам дефиницијата за добро момче дефинитивно ќе ги препознаеш како и да е
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Повеќе би рекол се 3/4 :).

Секој сака да добие внимание и да биде сакан или „бркан“ но проблемот е што привлечните најчесто имаат его до небо па наместо да ценат кога некој ги сака почнуваат да изиграваат недостапни и почнуваат да мафтаат наместо да се заблагодарат на фин и цивилизиран начин за вниманието што им го даваш. И тоа е еден вид незрелост и несамоувереност затоа што ако си свесен за своите квалитети нема да има потреба да мафташ кога не можеш да возвратиш ниту пак ќе имаш потреба да се жалиш дека е „кретен“ или „ороспија„ ако не ти е возвратено :).
А вистината е дека тие со ,,најголемо его,, всушност имаат најмала самодоверба. Тие луѓе вниманието што го добиваат го добиле од другите, не зошто се труделе нешто посебно да го добијат, и сега, исто така, се плашат, на ист начин да не го изгубат.
Обично, мажите својот статус го градат врз материјална основа, па му е многу важно каде и со кого ќе го видат, поточно со која. Нема да си дозволи да има нормална девојка, која нема да има вртоглав живот, зошто тоа би значело и откажување од неговиот ,,ебачиште статус,, . А реалноста е дека кога ќе заврши филмањето, на крајот на денот, гледа во таван и знае дека нешто не му штима.
Обично, жените својот статус го градат врз површинска убавина. Многу им е важно дали се здебелиле или ослабеле 500 грама, што облекле, каде излегле, со кого, какво сепаре добиле. А вистината е дека овие девојки мислат дека се грди и дебели барем 10 пати повеќе од оние кои навистина не се како симнати од писта. Според тоа, кој е посреќен?

Ороспии, ебачишта, мачовци, има само меѓу нестабилните личности. Оние, кои добро знаат кои се и како треба да функционираат, во принцип, бегаат од погоре наведените.
--- надополнето: Jun 21, 2011 10:13 PM ---
Па добро сега неможам да ја изведам дефиницијата за добро момче дефинитивно ќе ги препознаеш како и да е
Само направи разграничување меѓу добар дечко, и патетичен дечко. Не е исто.
 
А

Антоние

Гостин
...изгледа последниот пост на Антоние беше малку збунувачки па многумина не го разбраа, и за таа цел тој, со своите навидум бескрајни магични способности, повика двајца мажи...

"Едниот од овие," рече Антоние, "е актер." И сите го гледаа актерот како се претвара во Херкулес, Хенри Петиот, Хамлет, и секој друг херој со големо Х. Но во приватно време, овој актер се трансформира во мивка.

"Шо се дешава со овој бе!?" се прашуваа луѓето.

Потоа тие го видоа и другиот маж во акција.

"Тој е хероичен!" се восхитуваа луѓето.

"Тачно," рече Антоние. "Едниот е природно самоуверен, а другиот е фејкер."

"Но што точно не е во ред со сценарија и водичи?"

"Ништо! Но критично е да се сфати целта на вештачките класификации и сценарија. Кога класифицираш и прифаќаш туѓи карактеристики, и ги претставуваш како свои, што и да направиш, на крајот на денот ти ќе бидеш фејкер. А ако го најдеш ИЗВОРОТ на тие акции (HINT:изворот е спомнат во мојот прв пост од оваа тема) тогаш стануваш природно самоуверен, природно џентлмен и незнам уште што... Вештачките класификации можат да те мрднат од место, но на долг рок ако се оформуваш според класификациите на другите во општеството, ќе живееш празен и несреќен живот. Ако не ми верувате, прашајте било кое жиголо како се осеќа откако ќе ја раскопча кошулата, откако ќе се потопи во мириси од дивината (колонска), и откако ќе почне да кажува се што жените сакаат да слушнат."


-----------------------------------------------------------------------------

А сега една реплика за Стефче и за Саше:



...Една вечер Антоние седеше во маало со своите другари. Забележа дека имаат женски проблеми.

"Зашто женските се толкави пички?" се нервираше едниот. "Се би било толку поедноставно ако не беа женски и ако логички имаа смисла!"

"Тачно бе брат! Не само што се пички туку се и досадни ко курац."

И така натака се жалеа.

Години подоцна, Антоние ги најде неговите стари другари оженети или во озбилни врски. Во секоја врска, женската го избра него. Секој од нив беше хронично несреќен.

Меѓутоа, тие ова не си го признаваа на себеси. Тие викаа, "Шо! Уште си сингл? Ах, кутричок! Не се секирај, еден ден ќе си фатиш женска како нас."

"Тачно," рече другиот. "Штотуку си фатив нова женска а ти си уште сингл! ХАХ!"

А третиот рече, "Сите ние сме оженети или имаме женски но ти, кутричок, сеуште си сингл. Треба да почнеш да го слушаш нашиот совет..."

И заедно почнаа да кажуваат, "Дај и на жената цвеќиња, чоколади, поезија, декларации на љубов, твоето целосно внимание, твоите ветувања, твојата ексклузивност, твоето време, твоите соништа, твојот ЖИВОТ и присвои ги нејзините желби, нејзините планови, нејзините манипулации, и нејзините нацрти за иднината."

На ова Антоние само се насмевна и рече. "Да си ја отфрлам Машкоста за женска? Не фала. Затоа што..."
"ИМАЊЕТО ЖЕНСКА НЕ Е УСПЕХ."

"Антоние! Што сакаш да кажеш со ова?"

"Повеќето машки сеуште размислуваат како жени. Тие мислат дека ако спиеш со многу жени, ако имаш девојка, или ако имаш сопруга значи дека си успешен со жени."

"Што сакаш да кажеш, дека 'просјаците не можат да бираат.' Да не сакаш да кажеш дека мажот треба да ја ИЗБЕРЕ женската, а не обратно?"

"Поблиску си до одговорот и ова е точно. Но жените се фаќаат за разно разни причини. Се мажат за разно разни причини. Се дупат со тебе за разно разни причини. Дополнувајќи го ова претходното, треба да најдеш жена која што е заинтересирана во ТЕБЕ лично."

"Не сфаќам."

...И така Антоние повика дечко и девојка. Дечкото, смеејќи се под мустаќ, вели, "Јас имам женска сега! Дубидубиду!" Антоние повика сингл дечко во собата. Фатениот дечко му рече на првиот, "Ох, кутричок! Еден ден ќе имаш женска како мене!"

Сингл дечкото ја наведна главата и се натажи. Нејсе. Немаше женска. Буу хуу.

"Ајде сега," рече Антоние, "да премотаме неколку години во иднината."

Години подоцна, типот и неговата женска се венчаа. Зошто се венчаа? "Изгледаше како наредно нешто што треба да го направиме!" Нејсе, разводот набрзо дојде по неколку години.

"Грешката е во машките кои што го дефинираат нивниот успех според тоа дали имаат женска или немаат. Наместо тоа треба да се загрижени за тоа дали имаат женска која што ВИСТИНСКИ ги сака."

"Зошто го викаш ова, Антоние? Вака звучи како повеќе работа."

"Да, но ако го направиш ова тогаш нема да бидеш дел од следното:"

-"Рече дека ме сака и се венчавме! Зошто сега сака развод?"

-"Сите мои другари мислеа дека треба да ја задржам. Зашто сега ме вара со бившиот?"

-"Нејќе да ми се јави откако ја барав неколку пати. Што се дешава овде?"

-"Искачав со неа на места кои што она ги сакаше и сега мисли дека сум 'досаден'. Што значи ова?"

Антоние мафта со главата. "Кога целиш кон нешто долгорочно, мораш да се осигураш дека женската те сака. Само затоа што искача со тебе, се дупи со тебе, и да дури и се МАЖИ за тебе не значи дека те сака."

"И што сега јас да правам со ова?"

"Треба да искачате ТИ кај што сакаш. Таа ќе работи со тебе ако и се допаѓаш. Можеш да 'омекнеш' после неколку месеци. Ако почне да ти откажува средби, да те врти, или ако изгледа НЕФЛЕКСИБИЛНА тогаш ова се предупредувачки знаци дека не те сака."

"Сега сфаќам... Но што ако не ме бива со жените и НИЕДНА жена не ме сака?"

"Тогаш ќе имаш повеќе слободно време со другарите. Успехот не треба да зависи од тоа дали имаш или немаш женска затоа што тоа значи дека неуспех е да си сингл. Не. Неуспех е да си во несреќен брак или врска каде што таа нема никаков вистински интерес за тебе."
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ама не можеш така да гледаш на работите. Не е исто внимание пружано на пријателски начин, и на “омажи се за мене“ начин. Првото би го прифатила со раширени раце и би го возвратила, меѓутоа ако забележам и најмала трага од второто во нечие однесување, максимално се дистанцирам без разлика колку тоа ми одговара за да не се надева. За тоа треба муда од челик и срце од злато. А често знае да биде поистоветено со однесувањето на оригиналните maneater кучки. Damned if you do, damned if you don't; дали заради недостиг на самодоверба, лошо искуство или нешто трето, јас сум женско и не можам да ја доловам вашата гледна точка.
Ме чудиш вака што размислуваш и очевидно не си единствена но мене ми е такво однесување несфатливо.

Зашто да се дистанцираш максимално од некој на кого му се свиѓаш ако не те напиња и сака да те дружи? Што ќар имаш од дистанцата, само ќе си загубиш добар контакт или евентуално пријател. Дали некој се надева или ќе се надева не е твој проблем туку негов односно нејзин :).

Јас напротив никогаш не сум се дистанцирал од девојка која покажала интерес иако не сум сакал врска туку баш напротив, ако ми е симпатична и фина за друштво максимално сум бил коректен и сум ја дружел, нормално под услов ако и она останала коректна со мене и покрај одбивањето :).

Некој да те сака е чест и уште да покаже желба да те дружи иако си го одбил бара и храброст и не гледам поента да се дистанцирам ниту пак сакам од мене да се дистанцираат кога не сум напињал и баш за тоа потенцирав дека е недостаток на храброст и незрелост.

Многу е за очекување дека згодна девојка и згоден тип ќе им се свиѓааат на повеќето другари и познаници и колку би било несериозно да ги откачиш сите од друштво само затоа што им се свиѓаш?

Јас така мислам но ете прифаќам дека има и различни ставови и карактери на кој самиот факт дека некој ги свиѓа а не можат да му возвратат им ствара притисок што го решаваат со комплетна дистанца и прекин на контакт.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ова се глупости. Ти го сметаш мажот како фиксен елемент и според ова класифицираш карактерни, па дури и физички особини. Само будалите присвојуваат туѓи карактерни/физички особини. ЗАТОА ШТО ИМИТАЦИЈАТА Е САМОУБИСТВО. И затоа што еден вистински маж не треба свесно да се обидува да биде маж (try-hard).

Зошто да трчам по златото на будалиот кога вистинското злато ми е пред нос?

Природата е процес, секогаш трага и голта. Ништо не останува исто, све се изведува во циклуси. Наместо да ги класифицираш АКЦИИТЕ на еден маж и едноставно да ги ДУПЛИЦИРАШ, зошто не го најдеш ИЗВОРОТ за да акциите дојдат природно и без никаква мисла или труд.
брат твојот коментар е смешки, мама на сите ко мал ни рекла да бидеме тоа што сме, и добри кон девојчињата, ама ти на погрешен начин го сфаќаш тоа
 
S

smexy

Гостин
Многу сум згоден и паметен башка лош до коска и пак не ме сакаат.Или можеби ме сакаат само живеат во заблуда дека во мојата совршеност нема да им обратам внимание...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
крш
...изгледа последниот пост на Антоние беше малку збунувачки па многумина не го разбраа, и за таа цел тој, со своите навидум бескрајни магични способности, повика двајца мажи...

"Едниот од овие," рече Антоние, "е актер." И сите го гледаа актерот како се претвара во Херкулес, Хенри Петиот, Хамлет, и секој друг херој со големо Х. Но во приватно време, овој актер се трансформира во мивка.

"Шо се дешава со овој бе!?" се прашуваа луѓето.

Потоа тие го видоа и другиот маж во акција.

"Тој е хероичен!" се восхитуваа луѓето.

"Тачно," рече Антоние. "Едниот е природно самоуверен, а другиот е фејкер."

"Но што точно не е во ред со сценарија и водичи?"

"Ништо! Но критично е да се сфати целта на вештачките класификации и сценарија. Кога класифицираш и прифаќаш туѓи карактеристики, и ги претставуваш како свои, што и да направиш, на крајот на денот ти ќе бидеш фејкер. А ако го најдеш ИЗВОРОТ на тие акции (HINT:изворот е спомнат во мојот прв пост од оваа тема) тогаш стануваш природно самоуверен, природно џентлмен и незнам уште што... Вештачките класификации можат да те мрднат од место, но на долг рок ако се оформуваш според класификациите на другите во општеството, ќе живееш празен и несреќен живот. Ако не ми верувате, прашајте било кое жиголо како се осеќа откако ќе ја раскопча кошулата, откако ќе се потопи во мириси од дивината (колонска), и откако ќе почне да кажува се што жените сакаат да слушнат."

-----------------------------------------------------------------------------

А сега една реплика за Стефче и за Саше:

...Една вечер Антоние седеше во маало со своите другари. Забележа дека имаат женски проблеми.

"Зашто женските се толкави пички?" се нервираше едниот. "Се би било толку поедноставно ако не беа женски и ако логички имаа смисла!"

"Тачно бе брат! Не само што се пички туку се и досадни ко курац."

И така натака се жалеа.

Години подоцна, Антоние ги најде неговите стари другари оженети или во озбилни врски. Во секоја врска, женската го избра него. Секој од нив беше хронично несреќен.

Меѓутоа, тие ова не си го признаваа на себеси. Тие викаа, "Шо! Уште си сингл? Ах, кутричок! Не се секирај, еден ден ќе си фатиш женска како нас."

"Тачно," рече другиот. "Штотуку си фатив нова женска а ти си уште сингл! ХАХ!"

А третиот рече, "Сите ние сме оженети или имаме женски но ти, кутричок, сеуште си сингл. Треба да почнеш да го слушаш нашиот совет..."

И заедно почнаа да кажуваат, "Дај и на жената цвеќиња, чоколади, поезија, декларации на љубов, твоето целосно внимание, твоите ветувања, твојата ексклузивност, твоето време, твоите соништа, твојот ЖИВОТ и присвои ги нејзините желби, нејзините планови, нејзините манипулации, и нејзините нацрти за иднината."

На ова Антоние само се насмевна и рече. "Да си ја отфрлам Машкоста за женска? Не фала. Затоа што..."
"ИМАЊЕТО ЖЕНСКА НЕ Е УСПЕХ."

"Антоние! Што сакаш да кажеш со ова?"

"Повеќето машки сеуште размислуваат како жени. Тие мислат дека ако спиеш со многу жени, ако имаш девојка, или ако имаш сопруга значи дека си успешен со жени."

"Што сакаш да кажеш, дека 'просјаците не можат да бираат.' Да не сакаш да кажеш дека мажот треба да ја ИЗБЕРЕ женската, а не обратно?"

"Поблиску си до одговорот и ова е точно. Но жените се фаќаат за разно разни причини. Се мажат за разно разни причини. Се дупат со тебе за разно разни причини. Дополнувајќи го ова претходното, треба да најдеш жена која што е заинтересирана во ТЕБЕ лично."

"Не сфаќам."

...И така Антоние повика дечко и девојка. Дечкото, смеејќи се под мустаќ, вели, "Јас имам женска сега! Дубидубиду!" Антоние повика сингл дечко во собата. Фатениот дечко му рече на првиот, "Ох, кутричок! Еден ден ќе имаш женска како мене!"

Сингл дечкото ја наведна главата и се натажи. Нејсе. Немаше женска. Буу хуу.

"Ајде сега," рече Антоние, "да премотаме неколку години во иднината."

Години подоцна, типот и неговата женска се венчаа. Зошто се венчаа? "Изгледаше како наредно нешто што треба да го направиме!" Нејсе, разводот набрзо дојде по неколку години.

"Грешката е во машките кои што го дефинираат нивниот успех според тоа дали имаат женска или немаат. Наместо тоа треба да се загрижени за тоа дали имаат женска која што ВИСТИНСКИ ги сака."

"Зошто го викаш ова, Антоние? Вака звучи како повеќе работа."

"Да, но ако го направиш ова тогаш нема да бидеш дел од следното:"

-"Рече дека ме сака и се венчавме! Зошто сега сака развод?"

-"Сите мои другари мислеа дека треба да ја задржам. Зашто сега ме вара со бившиот?"

-"Нејќе да ми се јави откако ја барав неколку пати. Што се дешава овде?"

-"Искачав со неа на места кои што она ги сакаше и сега мисли дека сум 'досаден'. Што значи ова?"

Антоние мафта со главата. "Кога целиш кон нешто долгорочно, мораш да се осигураш дека женската те сака. Само затоа што искача со тебе, се дупи со тебе, и да дури и се МАЖИ за тебе не значи дека те сака."

"И што сега јас да правам со ова?"

"Треба да искачате ТИ кај што сакаш. Таа ќе работи со тебе ако и се допаѓаш. Можеш да 'омекнеш' после неколку месеци. Ако почне да ти откажува средби, да те врти, или ако изгледа НЕФЛЕКСИБИЛНА тогаш ова се предупредувачки знаци дека не те сака."

"Сега сфаќам... Но што ако не ме бива со жените и НИЕДНА жена не ме сака?"

"Тогаш ќе имаш повеќе слободно време со другарите. Успехот не треба да зависи од тоа дали имаш или немаш женска затоа што тоа значи дека неуспех е да си сингл. Не. Неуспех е да си во несреќен брак или врска каде што таа нема никаков вистински интерес за тебе."
брат, зоштоооо драми пишуваш? 3 пати пробувам да го читам и разберам три пати неможам, 5 сабајле е плус 5 чашки ракија имам испиено зошто не го пишеш во 3 реченици што сакаш да кажеш ем тебе полесно ем на мене и другите
 
A

Antigona

Гостин
Ја започнувам темава со цел да видам кави се ваште размислуавња за ова ако има слична може слободно да оди во канта.
Секогаш девојките велат едно клише не е битно како изгледа , битно ми е да е добар да има смисла за хумор, да ме почитува и слично. Што се случува кога ќе најдат таков човек кој во главно е романтичен и знае да ги почитува? Веднаш наоѓаат замена им станува здодевно “ предобри се за нив“ , ќе им ја извадат душата со напорноста , љубомората и слични нивни чуда. Зошто тогаш велат дека ги сакат добрите момчиња кога во глобала тоа не е точно? За да се запознаеш со некоја пред се е битно како изгледаш а потоа може да се случи нешто повеќе? Што вие мислите
Не станува збор за добро или лошо момче туку за тоа како он ќе се постави кон неа уште на првиот состанок, дали ќе се глупира, ќе изиграва фраер, мачо мен, дали ќе симнува ѕвезди, можеби ретардирано понашање и многу разни ситници кои и те како ги приметуваат девојките.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.106
Затоа што немаат јак ген, потенцијалните бебиња е веројатно да бидат хомичи (i.e. не продолжување на родот), намален имунитет и склоност кон болести и прерана смрт, несигурност доколку 5000 коњаници со копја и ја окупираат куќата во која она живее, незадоволување на груби сексуални страсти (тегнење за коса, плескање итн...) кое барем визуелно гледано добриот момак не делува на некој кој што ќе ја дигне за коса и растресе здраво, его трип и пичкарошки синдром т.е каков мадерфакер дечко имам, не ебе жива сила а со мене е и јас сум горда, башка само јас можам да го скротам со што си докажува сама пред себе дека е моќна и не е безвредна и постигнала нешшто во животот. Во глобала тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom