Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.642
Поени од реакции
1.402
Така е жените незнат точно што скаат и факт е дека треба само да и се допаднеш и твоја е кога женско сака ќе ти најде 1000000000 прични за Да , а кога несака ќе ти најде 1000000001 зошто не
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Атрактивност се креира од две работи.Едното е тоа што тоа тестостеронот ти го дава а тоа е самодоверба,ако имаш самодоверба имаш се.Да си добар тоа се е ок но треба да си лош и она кога е со тебе.Треба баланс како татко и што знае кога да ја награди кога е добра и да и дадеш внимание и да ја казниш да и го одземеш вниманието кога е во ПМС и драма,а жена ако не креира драма не е жена.Тоа што секоја жена не го сака е не одлучен маж,утре ќе има бебе со него треба да јаде од што од воздух ли?.Второ што не сака секоја жена е маж кој нонстоп прашува дали оваа облека ми е добра?дали бев добар во кревет? и ред други глупи прашања,ако идеш со некоја типка треба да бидеш водич никогаш она,треба да си човек од акција со план.Лидерските способности секоја жена ги цени.Ако и даваш добар секс таа секогаш ќе се враќа кај тебе,а за да ја спремиш за секс тоа се е психички и малце физички контакт.Биди алфа мажјак не бета и секогаш води ја низ авантури кои нема никогаш да ги заборави.Јас пред два месеци бев таков,не личев на себе не бев истиот тој што бев пред 3 години.Згрешив брзо се вратив и разбрав што ми недостигаше :)
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.593
Поени од реакции
2.710
Хмм...
За да влезат у виц за глупи. :D
 

• Tαммι •

Гостин
Лоша работа кога сите девојки се ставаат на исто место. :)
Се е до карактер, се е до мозокот на типката.Колку ги цени вредностите во животот. :)
Едни сакаат лоши момци....авантури,лудување...Други сакаат мирни момци што ќе се грижат за нив, ќе ги сакаат..ќе покажат нежност..ама на крајот пак се доаѓа до истото и на тие типки што сакаат авантури ќе им здосади тоа па ќе побараат љубов. Или пак ќе дојде некој што ќе и го сврти светот за 360 степени и ќе и ги смири хормоните. :)
А пак гледано реално...не сме само ние комплицираните..и вие не сте ни цвеќенца за мирисање. И вас не може крај да ви се фати. :)
Така да, да не филозофираме... ако се сака се се може. За сите се наоѓа по некој..и за бунтовничките и за оние мирните. :) Сите некогаш ќе си ја пронајдеме сродната душа...да да да ќе биде :p
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
258
Затоа што да направиме лошо момче да се заљуби во нас ни е еднакво многу јако како вас што ви е да ја легнете најјаката цура иако и другите помалку јаки имаат пи*ка.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.771
Поени од реакции
14.835
поминаа тие времиња...сега добар дел од нив се палат на пари, коли.......
(не сите) ама........добар дел :) секоја чест за исклучоци....бај д веј......добар треба да си само кон себе...кон другите треба да бидеш суров.....и ќе те сакаат.....
се искривија вредностите :)
 
P

Peaceful Anger

Гостин
Слабо одзивот на девојките на темава :)

Зошто девојките сакаат лоши момчиња? Тоа ти е како да прашуваш зошто лисјата паѓаат во есен. Одсекогаш било така. Таква е природата. Еден најак маж да биде со многу жени. Додека другите (не)мажи да немаат ич жени.

Така да нема многу филозофија. Само бидете природни и бидете тоа што сте. Само пази, да бидеш срамежлив додека до тебе има јака пи*ка и ти сакаш да ја легнеш одма тогаш и таму не е да бидеш тоа што си. Да одбереш да не си ги уживаш твоите желби ич не е да бидеш тоа што си.

Да бидеш тоа што си е кога сакаш нешто да одиш да си го земеш, кога ти се праи нешто да одиш да го праиш без разлика на се.

Шо значи таканаречените лоши момчоња се повеќе во контакт со себе и не се толку заебани од ова заебано општество.
 
S

StormRage

Гостин
Има и такви кои ги сакаат мирните, немој да мислиш дека нема.Ама едно е да си мирен а друго е да си премногу мирен т.е пасивен.Многу е нормално за млада девојка а и млад човек да сака авантура, да сака "лудување" малце.Ако си премногу мирен нема да оставиш впечаток на некој со кого би и било интересно и одбивен си у старт.Можеби тоа е проблемот.Секој човек има одредена смисла за хумор и романтика но девојките немаат радар кој чита мисли па да знаат кој каков е.Како ке се поставиме така ке не сватат.Ако си премногу мирен, пасивен, не покажеш нешто такво кое ке ја заинтересира неа тогаш нормално е и да не дојдеш до шанса да и ги покажеш вистинските твои вредности.Ако не бидеш интересен, ако не понудиш забава, ако не ласкаш малце, ако не правиш луди работи за неа, ако не покажеш барем дека си спремен за такво нешто нема да ја заинтересираш.Тоа е така и кај машките.И ние ги гледаме тие работи.Не ни е пресуден изгледот секога 100%.Често се греши така ако по изглед бираш некого за врска а често и се потценуваат мирните.Има некои мирни девојки но кои знаат да се забавуваат и во кои можеш да најдеш и разбирање и разговор ама и добра забава кога ке дојде времето за тоа.Ама и тие прават нешто у старт за да импресионираат.Тоа го прават сите.Дури и животните кога ке им дојде време за парење се малце поинакви и се вклучува луидото во нив.Сакаат да импресионираат.Природата ни е таква.И да си мирен понекогаш во вакви ситуиации мора во друго светло да се покажеш.Така да ако си фино, културно и паметно момче.Ако си мирен по придода едноставно покажи се малце у старт како сите што прават и после твоите вредности ке дојдат до израз понатака во врската.Тогаш и повеќе се ценат тие работи.Девојките ке знаат да го ценат тоа.
види вака... зборвам по мене... се грижам за девојка и ред други работи а сепак сум по авантури и лудовање... секогаш можда и над границата...
е сеа кај е проблемот ја треба на секој 2 збора да ја терам у 3 лепе?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Е стварно е доста. А зошто да ми одговорите машките не сакаат добри девојки? Зошто побогу ги оставаат фините девојки пошто им се досадни и трчаат по девојки со совршена става кои не ги оваквуваат ни два посто? Зошто ги игнорираат оние девојки што им покажуваат чувства?

Мислам дај мајку му имајте малце осет за самокритичност. Има жени кучки, ама со тие ваши грди генерализации стварно сте ми преку глава. Додека си го поставувате прашањето зошто сите женски се кучки, запрашајте се колку пати сте игнорирала девојка која не била по ваш терк и колку пати вие сте повредиле некое девојче.

Не дека сите жени се цвеќиња за мирисање и не дека сите машки се кретени. Поентата ми беше дека многу е глупаво да се генерализира и постојано да се кука, без трошка самокритичност.

Индивидуално е аман тоа! АМАН! АМАН! И-Н-Д-И-В-И-Д-У-А-Л-Н-О! Има жени кучки, има мажи кретени. Има фини момци, има фини девојки. Тоа што машките налетале на погрешни девојки и обратно, не му дава на НИКОЈ за право да го генерализира цел пол. Ама воопшто.

Добар дел од животот го имам поминато во плачење, зашто ме повредувале и секогаш вината во себе сум ја барала и сум си ја намалувала сопствената самодоверба, зашто јас сум мислела дека не сум доволно добра. И тука наоѓаат машки да ми зборат како девојките не ценеле добри момци? А тие добри момци каде се? На форумов? Виртуелно?

Ама ќе чепне некој нечие его и ајде нема да размислувам објективно, него ќе му се истурам на цел пол, иако можеби и јас некогаш сум постапил лошо спрема некого. Аман од овие ставови и генерализации .Еднаш. ЕДНАШ оставете ги тие предрасуди на страна и уживајте во животот и најдете си ја половината која ви недостасува БЕЗ ДА ГО ПЛУКАТЕ И КОЛНЕТЕ ЦЕЛ ПОЛ!
 
P

Peaceful Anger

Гостин
Е стварно е доста. А зошто да ми одговорите машките не сакаат добри девојки? Зошто побогу ги оставаат фините девојки пошто им се досадни и трчаат по девојки со совршена става кои не ги оваквуваат ни два посто? Зошто ги игнорираат оние девојки што им покажуваат чувства?

Мислам дај мајку му имајте малце осет за самокритичност. Има жени кучки, ама со тие ваши грди генерализации стварно сте ми преку глава. Додека си го поставувате прашањето зошто сите женски се кучки, запрашајте се колку пати сте игнорирала девојка која не била по ваш терк и колку пати вие сте повредиле некое девојче.

Не дека сите жени се цвеќиња за мирисање и не дека сите машки се кретени. Поентата ми беше дека многу е глупаво да се генерализира и постојано да се кука, без трошка самокритичност.

Индивидуално е аман тоа! АМАН! АМАН! И-Н-Д-И-В-И-Д-У-А-Л-Н-О! Има жени кучки, има мажи кретени. Има фини момци, има фини девојки. Тоа што машките налетале на погрешни девојки и обратно, не му дава на НИКОЈ за право да го генерализира цел пол. Ама воопшто.

Добар дел од животот го имам поминато во плачење, зашто ме повредувале и секогаш вината во себе сум ја барала и сум си ја намалувала сопствената самодоверба, зашто јас сум мислела дека не сум доволно добра. И тука наоѓаат машки да ми зборат како девојките не ценеле добри момци? А тие добри момци каде се? На форумов? Виртуелно?

Ама ќе чепне некој нечие его и ајде нема да размислувам објективно, него ќе му се истурам на цел пол, иако можеби и јас некогаш сум постапил лошо спрема некого. Аман од овие ставови и генерализации .Еднаш. ЕДНАШ оставете ги тие предрасуди на страна и уживајте во животот и најдете си ја половината која ви недостасува БЕЗ ДА ГО ПЛУКАТЕ И КОЛНЕТЕ ЦЕЛ ПОЛ!
Тастатурата жива е уште?

Треба да се смириш прво, после не стануваше збор за плукање , туку едноставно дискусија. И секокогаш ќе има луѓе што кукаат, сите кукаат мање више.

И да се разбереме жените сакаат мажиште.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Тастатурата жива е уште?

Треба да се смириш прво, после не стануваше збор за плукање , туку едноставно дискусија. И секокогаш ќе има луѓе што кукаат, сите кукаат мање више.

И да се разбереме жените сакаат мажиште.
Не можам да се смирам, од причина што на оваа тема постојано се дискутирало на форумот и навистина ми е доста од генерализации и од ставот “Ние мажите сме ангели, жените се вештерки кои само не повредуваат, а ние пустите никогаш у живот не сме повредиле никого."

Мене ми е јасно дека има секакви видови на луѓе кои се бескрупулозни и бесчувствителни. Ама такви ги има секаде и не можат да се сведат на еден пол. Навистина веќе ми е доста од вакви муабети, зашто познавам многумина кои постојано се жалат дека девојките се вакви или онакви, а во суштина ги игнорираат фините девојки, затоа што им се досадни, ама после кога ќе добијат корпа први се да залепат етикета колку се девојките лоши и арогантни.

Јас имам разбирање за луѓето и стварно разбирам и разочарувања и све, ама кога ќе се направи генерализација збеснувам едноставно, затоа што тоа е навреда за оние кои не се такви. Верувал или не сум ги бранела и машките кога биле ставани во ист кош, ама навистина ми е преку глава да читам генерализации од причина што човековото его и себичност не му дозволуваат на човекот да погледне подалеку од својот нос. Не знам која е причината за постојана виктимизација, наместо да седне некој и објективно да си направи анализа, затоа што некогаш и во самиот човек е проблемот, а не секогаш Цацко ми е крив.
 
S

StormRage

Гостин
Е стварно е доста. А зошто да ми одговорите машките не сакаат добри девојки? Зошто побогу ги оставаат фините девојки пошто им се досадни и трчаат по девојки со совршена става кои не ги оваквуваат ни два посто? Зошто ги игнорираат оние девојки што им покажуваат чувства?

Мислам дај мајку му имајте малце осет за самокритичност. Има жени кучки, ама со тие ваши грди генерализации стварно сте ми преку глава. Додека си го поставувате прашањето зошто сите женски се кучки, запрашајте се колку пати сте игнорирала девојка која не била по ваш терк и колку пати вие сте повредиле некое девојче.

Не дека сите жени се цвеќиња за мирисање и не дека сите машки се кретени. Поентата ми беше дека многу е глупаво да се генерализира и постојано да се кука, без трошка самокритичност.

Индивидуално е аман тоа! АМАН! АМАН! И-Н-Д-И-В-И-Д-У-А-Л-Н-О! Има жени кучки, има мажи кретени. Има фини момци, има фини девојки. Тоа што машките налетале на погрешни девојки и обратно, не му дава на НИКОЈ за право да го генерализира цел пол. Ама воопшто.

Добар дел од животот го имам поминато во плачење, зашто ме повредувале и секогаш вината во себе сум ја барала и сум си ја намалувала сопствената самодоверба, зашто јас сум мислела дека не сум доволно добра. И тука наоѓаат машки да ми зборат како девојките не ценеле добри момци? А тие добри момци каде се? На форумов? Виртуелно?

Ама ќе чепне некој нечие его и ајде нема да размислувам објективно, него ќе му се истурам на цел пол, иако можеби и јас некогаш сум постапил лошо спрема некого. Аман од овие ставови и генерализации .Еднаш. ЕДНАШ оставете ги тие предрасуди на страна и уживајте во животот и најдете си ја половината која ви недостасува БЕЗ ДА ГО ПЛУКАТЕ И КОЛНЕТЕ ЦЕЛ ПОЛ!
душо... 0 пати... ниеднаш пошо никоја никогаш не ни пробала... барем кај мене прам муабет... а колку пати сум накапал ради жени то е друго... остај то изгледа сум толкав малер да морам да се закачам баш за кучките...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.264
Поени од реакции
8.233
Не е малерај тоа брат...
Друг збор иаме ние у маало за тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom