Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Г

Грејвдигер

Гостин
На темава никаде не видов кои се тие bad boys, како ги дефинирате. Или само да си замислам некоја слика од американските филмови. Хмм... :) Доста глупости пишав, малку посериозно.
Значи, сѐ зависи од типот на девојката... исти е случајот и кај машките, некој сака таккви, некој онакви (некој никакви :ROFLMAO:). Не се сите исти, па да е јасно дефинирано зошто жените или мажите сакаат одреден тип на машко, односно женско. Повеќето од тие лошо типци (мое мислење) се тешки кретени и единствено нешто што им е важно е да бидат со некоја, не мора да има некаква поврзаност меѓу нив. Кратко и јасно, на крајот (скоро) сите такви момци завршуваат со девојки од категоријата: дроља и сите нејзини подкатегории. Сѐ е кажано во постот на SASUKE. (y)

Женските обожаваат наркомани ;)
Е сега ти што рече. Сигурно НЕ сакаат такви машки.
И така Шорти остана сам до крајот на својот живот :ROFLMAO:


П.С. пример за бед г`рл, Крејзи ин лав... го докажа тоа со коментарите :D j/k.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
И тоа што највеќе приметив дека кога сум најсреќен и највесел и кога не се грижам за ништо освен за себе,тогаш се иде и успеси,љубов,пријатели.Се иде како што треба,колку повеќе форсираш нешто што не си ти без разлика дали си лош и добар важно е ти како се осеќаш и другите ќе ти осетат твојата енергија.Даваш позитивна енергија со истата ќе ти се врати.Секогаш изгледај најдобро за себе,ако некоја те забележи по твојот шарм и се тоа што си ти екстра пушти се и покажи дека ти си најдобар од таа толпа луѓе.Претстави се со твојот шарм,хумор биди позитивен не форсирај и сигурно ќе ти се врати се добро,ако не идеш на друга :)
 
M

Mussolini

Гостин
Машките се дебили без мозок. Простете машки и немојте да мислите дека генералирам, ама така е. Нема шо да негирате. Чест на оној мал дел момци шо сепак ги привлекуваат да кажеме ’мирни’ девојки.

А кога ќе го прочиташ истото, ама обратно, како ти звучи?
Јас за разлика од тебе ке признаам дека ние машките ама без да генерализирам како шо викаш ти, сме дебили додека ти никојпат нема да признаеш дека ВИЕ девојките сте кучки. Кажах и пак ке кажам: чест на исклучоците шо ги има толку малку да можам да ги избројам на прсти...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
добри или лоши, женските сакаат МАЖ кој поседува отприлика вакви карактеристики.

- Џентлмен
- Сигурен во себе
- Стабилен
- Одлучен
- Смирен
- Принципиелен
- Забавен
- Со висок статус
- Предизвикувач
- "тежок" за добивање
- Мистериозен
- Трпелив
- Непредвидлив
- Харизма- шарм
- Авантурист
- Oдговорен
- Лидер
- Искусен
Со голема самодоверба

А сеа за контраст.. сигурно не сакаат лигле, слабак кој нејзе ја цени повеќе од себеси, досаден предвидлив, изгубен, опседнат со нејзе.. кој бара дозвола од нејзе за да направи нешто
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Генерализација, и тоа лоша.Па сетете се само на Тоше,тој беше поим за добар дечко,културен, скромен, воспитан,приземен,па сепак сите кубеа коси по него.Не знам со какви девојки се дружи авторот па донел таков заклучок.Таканаречените лоши момци претежно им се интересни на тинејџерки,и тоа не на сите,им делуваат нескротливо,возбудливо,опасно,зрачат со адреналин.Ама кога тие исти тинејџерки ќе созреат,кога ќе дојде време за посериозни врски, па дури и брак, е тогаш бараат добри дечки.Нормално не сите, и тогаш има девојки што се ложат на бараби,ваљда во нивното скротување гледаат предизвик,или нешто слично,ама далеку од тоа дека добрите дечки никој не ги сака ;)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Генерализација, и тоа лоша.Па сетете се само на Тоше,тој беше поим за добар дечко,културен, скромен, воспитан,приземен,па сепак сите кубеа коси по него.Не знам со какви девојки се дружи авторот па донел таков заклучок.Таканаречените лоши момци претежно им се интересни на тинејџерки,и тоа не на сите,им делуваат нескротливо,возбудливо,опасно,зрачат со адреналин.Ама кога тие исти тинејџерки ќе созреат,кога ќе дојде време за посериозни врски, па дури и брак, е тогаш бараат добри дечки.Нормално не сите, и тогаш има девојки што се ложат на бараби,ваљда во нивното скротување гледаат предизвик,или нешто слично,ама далеку од тоа дека добрите дечки никој не ги сака ;)
За Тоше коси се кубеа затоа што беше убав, познат и славен. Фактот што беше добар, половина од обожавателките не ги интересираше :)
Се согласувам со делот дека тинејџерки се ‘палат‘ на ‘лоши‘ момци, секако.
И сеуште не ја разбирам таа дефиниција на авторот на темава за лоши момци.. Значи има момци кои сакаат да бидат лоши и претерано глумат лудило у америчкион стил секс драгс рокнрол (во последно време електронското си владее), а и има момци кои природно се лошки и најчесто завршуваат по затвори. Па на какви би требало да се палиме?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
П.С. пример за бед г`рл, Крејзи ин лав... го докажа тоа со коментарите :D j/k.
Крејзи ин лав е све освен бед грл, ама ме напнаа више муабетиве на оваа тема, и на форум и вон форум и морав да си се истурам некаде. :D

Јас за разлика од тебе ке признаам дека ние машките ама без да генерализирам како шо викаш ти, сме дебили додека ти никојпат нема да признаеш дека ВИЕ девојките сте кучки. Кажах и пак ке кажам: чест на исклучоците шо ги има толку малку да можам да ги избројам на прсти...
Оф мори мајкооо! А да ми ги препрочиташе убаво постовите? Јас убаво реков дека девојките не се цвеќиња за мирисање и дека не се сите машки кретени. Јас, за разлика од тебе, сум свесна дека има секакви створови по планетава Земја, покварени, но ги има и од едниот и од другиот пол. Не ти се криви сите женски, ако ти се залетуваш по таков тип на девојки, исто ко шо на мене на пример не може Цацко да ми е крив, ако јас постојано налетувам на погрешни.

Мојата поента е дека сите само кукаат, а никој нема доза самокритичност, дека можеби, ама само можеби проблемот е во самиот човек. Ако никој пат никој не ти чини, значи до тебе е, не до другите во околина и може треба да смениш пристап или whatever.

Значи сите сме ЛУЃЕ. Има разни видови луѓе. И добри и лоши. И поштени и покварени. И призејмни и арогантни. Има од све по малце, а тоа нема врска со ПОЛОТ. Не се машките кретени, ниту женските кучки, туку има поединци од човековиот род, што имаат дебилни понашања.

И све вас ве повредуваат, све вие сте ангели, а ние најголемото зло што стапнало на планетава Земја. Е па станете си хомосексуалци чим толку жените ви се покварени, а мажите жртвени овци кои пустите секогаш све прават за жените, ама вештеркиве им ја јадат душата. А они, ма ни на мравка не газат.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
1.485
А ако една девојка ги има сите оние карактеристики што ги набројав?Значи сепак одбираш со кого ќе бидеш во врска, а тие околу тебе ако ги прашаш за мислење за твојата избраничка, ако ти се вистински пријатели ќе ти кажат дека ако ти одговара тебе, ќе им одговара и на нив, но ако таа тресне зелена или е намќор, тебе ќе ти биде непријатно.
Да те потсетам само дека ти имаш очи, јас имам очи. Моите очи и твоите никогаш нема да гледаат исто на одредена личност/предмет.
п.с.Може да ми дефинираш добро момче?
Дефиниција за добро момче : романтичен , ги слуша и ги почитува твоите мислења иако може да не се согласи со тоа, искрен , кога е со тебе ти си му се....
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Дефиниција за добро момче : романтичен , ги слуша и ги почитува твоите мислења иако може да не се согласи со тоа, искрен , кога е со тебе ти си му се....
Ете видиш, ја имам па друга дефиниција за добро момче. Така да не треба да генерализираш и мислиш дека девојките не сакаат добри момчиња, затоа што секој има различна дефиниција за добар дечко/добра девојка.
 
А

Антоние

Гостин
добри или лоши, женските сакаат МАЖ кој поседува отприлика вакви карактеристики.

- Џентлмен
- Сигурен во себе
- Стабилен
- Одлучен
- Смирен
- Принципиелен
- Забавен
- Со висок статус
- Предизвикувач
- "тежок" за добивање
- Мистериозен
- Трпелив
- Непредвидлив
- Харизма- шарм
- Авантурист
- Oдговорен
- Лидер
- Искусен
Со голема самодоверба

А сеа за контраст.. сигурно не сакаат лигле, слабак кој нејзе ја цени повеќе од себеси, досаден предвидлив, изгубен, опседнат со нејзе.. кој бара дозвола од нејзе за да направи нешто

Ова се глупости. Ти го сметаш мажот како фиксен елемент и според ова класифицираш карактерни, па дури и физички особини. Само будалите присвојуваат туѓи карактерни/физички особини. ЗАТОА ШТО ИМИТАЦИЈАТА Е САМОУБИСТВО. И затоа што еден вистински маж не треба свесно да се обидува да биде маж (try-hard).

Зошто да трчам по златото на будалиот кога вистинското злато ми е пред нос?

Природата е процес, секогаш трага и голта. Ништо не останува исто, све се изведува во циклуси. Наместо да ги класифицираш АКЦИИТЕ на еден маж и едноставно да ги ДУПЛИЦИРАШ, зошто не го најдеш ИЗВОРОТ за да акциите дојдат природно и без никаква мисла или труд.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ова се глупости. Ти го сметаш мажот како фиксен елемент и според ова класифицираш карактерни, па дури и физички особини. Само будалите присвојуваат туѓи карактерни/физички особини. ЗАТОА ШТО ИМИТАЦИЈАТА Е САМОУБИСТВО. И затоа што еден вистински маж не треба свесно да се обидува да биде маж (try-hard).

Зошто да трчам по златото на будалиот кога вистинското злато ми е пред нос?

Природата е процес, секогаш трага и голта. Ништо не останува исто, све се изведува во циклуси. Наместо да ги класифицираш АКЦИИТЕ на еден маж и едноставно да ги ДУПЛИЦИРАШ, зошто не го најдеш ИЗВОРОТ за да акциите дојдат природно и без никаква мисла или труд.
No pussy for you then..
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Пазете да не се сопнете на реалноста дека често припадниците и на двата пола знаат да ја наречат “кретен“ или “ороспија“ личноста што е се што некогаш посакувале кај спротивниот пол, меѓутоа не им го возвратила интересот. ;)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Пазете да не се сопнете на реалноста дека често припадниците и на двата пола знаат да ја наречат “кретен“ или “ороспија“ личноста што е се што некогаш посакувале кај спротивниот пол, меѓутоа не им го возвратила интересот. ;)
Тоа го прават само слаби, несамоуверени и незрели личности на кои им е кисело грозјето ;).
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Тоа го прават само слаби, несамоуверени и незрели личности на кои им е кисело грозјето ;).
...кои ја сочинуваат 2/3 од популацијата ? :D Или пак привлечните луѓе треба да доаѓаат во пакет со предупредување дека им одговара вниманието што го добиваат меѓутоа тоа не значи дека ако го прифаќаат со раширени раце се подготвени и да го возвратат ?! :)
 
С

сашенко

Гостин
Ова се глупости. Ти го сметаш мажот како фиксен елемент и според ова класифицираш карактерни, па дури и физички особини. Само будалите присвојуваат туѓи карактерни/физички особини. ЗАТОА ШТО ИМИТАЦИЈАТА Е САМОУБИСТВО. И затоа што еден вистински маж не треба свесно да се обидува да биде маж (try-hard).

Зошто да трчам по златото на будалиот кога вистинското злато ми е пред нос?

Природата е процес, секогаш трага и голта. Ништо не останува исто, све се изведува во циклуси. Наместо да ги класифицираш АКЦИИТЕ на еден маж и едноставно да ги ДУПЛИЦИРАШ, зошто не го најдеш ИЗВОРОТ за да акциите дојдат природно и без никаква мисла или труд.
Паметно кажано.Ама сврти се и погледни го светот околу тебе.Овие работи им се јасни на сите, денес сите сме доволно паметни да го знаеме тоа.Ама и покрај тоа, моралните вредности паѓаат и секој гледа да смува или да легне што повеќе (према годините нели).Тие работи во ова време се одраз на тоа колку е нормална една личност.Ако не е*еш ти си ненормален, ти си ваков, ти си заостанат со времето.Знам што ке ми одговориш на ова и те молам немој.Доволно ни е јасно тоа на сите, исто како и се што пиша во постот погоре.Тоа мислење што го цитираше ти погоре е тотално во право исто така како што си и ти со твојот пост.Тие карактериски сакале или не постојат.Можеби не треба така да ги класифицираме ама сепак постојат и се многу битни да ги познаваме.Денес работите функционираат така.Денес девојките го гледаат тоа.Незнам кој го створи тој тренд да не прегледуваат и да не анализираат секогаш ама дека сакаат да знаат со каков ке си имаат работа е тоа сакаат биди сигурен.Секоја девојка сака покрај себе некој таков човек со тие особини што ги набројаа погоре.И тоа не е нкоја таква особина која можеш да ја присвоиш или да ја емитираш.Другар, ти неможеш да емитираш џентлмен.Ти можеш да станеш џентлмен.Ама ако станеш навитина таков, тоа е нешто оргинално и ни од далеку не би требало да изгледа како емитирање нешто.Ако го постигнеш вистинското се разбира.Лидер многу јасно дека неможе да биде секој.Ама битно е дека девојките сакаат "мажи".Биди тоа и ке ја задоволи и таа потреба.Ке има цврста рака покрај себе што се вели.Од другото што остана погоре а не го спомнав едно 50% се работи кои ако не ги има еден млад човек тогаш имам лоша вест за неговиот љубовен живот во иднина.Just saying...За другото не треба дасе грижиме зошто имај го ова па и да не бидеш одлучен и ваков и таков таа ке те засака таков каков што си.По твојот карактер.Ама некои работи другар едноставно не функционираат кај девојките и тоа ни е јасно на сите.Мораш да бидеѓ фраер за 2+ минимум од тоа што си за да фатиш девојка.Не сакам да се правам многу паметен ама ако бидеш свој (типично машко со свој памет таков каков што природата го дала) и ако така и пристапиш на девојка коефициентот на успешност е многу мал.Можеби кај некои девојки (какви што јас сеуште немам запознано).За останатиот дел од женската популација ке мораш да одглумиш нешто, да омекнеш што се вика.После ти ке си ја тераш по твое, нема да и лижеш гз на неа многу јасно(освен кога анално ке ја задоволуваш:D) ама сите ние понекогаш пред нив правиме некои работи.Се надевам ме сваќаш отприлика барем на што целам.Ама тоа не е присвојување туѓи карактеристики.Тоа е нешто што и лавот го прави кога бара лавица за парење, и мачорите, и сите други живи суштества на планетава.Природата е таква и сите кога се обидуваат да освојат некоја "женка" мора барем тој период да играат по нивни правила.Знаеме што сакаат и тоа е некоја предност.Удоволи и, шармирај ја и твоја е.Друг начин нема.Освен ако не одиш по тие селата по албанија ли каде беа и да си купиш некоја за 500 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom