Злоупотреба

Член од
19 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
devojka i decko vodat ljubov, kaj nego doma.Tie se vo nekoj tip na slobodna vrska.se gledaat od vreme na vreme.
deckoto ima ukluceno kamera i snima bez nejzino znaenje.
posle seksot raznesuva klip.(prenosot se odviva so brzina na svetlinata).
Koga devojkata doznava se samoubiva.
Sto bi napravile vie vo takov slucaj?
 
?

..........

Гостин
Како сега што би направиле ние?

Јас никогаш како прво не би снимал некоја без дозвола, а ако сум на женската место па ебаго ќе пазам ке проценам со каков тип се ебам:nesvest:

devojka i decko vodat ljubov, kaj nego doma.Tie se vo nekoj tip na slobodna vrska.se gledaat od vreme na vreme.
deckoto ima ukluceno kamera i snima bez nejzino znaenje.
posle seksot raznesuva klip.(prenosot se odviva so brzina na svetlinata).
Koga devojkata doznava se samoubiva.
Sto bi napravile vie vo takov slucaj?
А тебе ти се деси да те снимат со камера?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ne, otru kucinja mesto da se snima, pa zenskata po greska lapnala lanata i umrela!
 
Член од
19 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Znaci devojkata e glupa.ne primetila so kakvo gubre e.Jebi ga.
Steta za zivotot nejzin,
 
T

Tetro

Гостин
жално :tapp:
процена се прави на лице место, а не отпосле/
паметот го носиш в џеб? и ај на кајгана, таму се сите образовани, па ќе дадат правен совет?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
:pop: боже боже.... ја не би напраил такво нешто никад.. ако сакам да се снимам ваљда ке и кажам и на девојката а не би го објавил клипот никад... болесници такво нешто би направиле други не...
а ако сум на нејзиното место... не би се самоубила.. би најмила некој шо ке му ги искрши (буквално) двете раце и двете нозе на 3 4 места и био се отселила дааааааалеку некаде!!!
 
Член од
19 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
jas ocekuvav nekoe poinakvo razmisluvanje.nema veza sekoj so svoite misli.Slucajot e realen i se raboti za vistinska seksualna zloupotreba,so realni zrtvi. i mene se poveke mi se cini deka eden del od vas ke opravda i obicno siluvanje, bidejki neli taa go provocirala tipot.ovoa e hipoteticki kazano.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Случајов завршил фатално како ти што кажуваш?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
Life goes on..

Oops.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
jas ocekuvav nekoe poinakvo razmisluvanje.nema veza sekoj so svoite misli.Slucajot e realen i se raboti za vistinska seksualna zloupotreba,so realni zrtvi. i mene se poveke mi se cini deka eden del od vas ke opravda i obicno siluvanje, bidejki neli taa go provocirala tipot.ovoa e hipoteticki kazano.
дај пример какво поинакво размислување? како треба да размислуваме?? да речеме еј топ? супер? профи фраер е тој? незнам стварно.. ..
Еј да.. ке заборавев за малце.. дај подетален опис за случкава барем. кај се десило кога како зашо едно друго
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
Значи индиректно го бараат клипот. :tapp:


Како и да е, што е - тука е. Наивна била девојката. Наивните секогаш го јадат.
Штета што претерала со драмата во моменти на очај.
 
Член од
19 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
oni bea vo vrska izvesen period.taka sto verojatno ona napolno mu veruvala.ne znam
znam samo deka po raskinuvanjeto bese vo depresija. duri ne izleguvase od doma.
 
S

smart ass

Гостин
А зошто па да се самоубие оти некој идиојт ја снимал....па тие што снимаат така се вообичаено исфрустрирани на уста јаки мужи а на дело млитави курци....вреди ли за едно малограѓанско магаре глупо и неизживеано животот да си го одземеш???

Кај им е умов на ова женскиве....абе 16 годишни ги имаше на мобилниве кога беше Во училница пред ЦЕЛ КЛАС прави оралка...па не се самоуби...

Овде ради некој хексаморон!!


Ова..кога??

Зарем не...туку џабе е веќе...мислев дали девојчето примало терапија..ако се повлекло во себе требало да се реагира од другари/ки ил родители...

Какви само тоа ИДИОТИ НЕИЗЖИВЕАНИ ИМА !!!!!

Пу да ти е**м културата да ти е**м...па ако сакаш снимање,егзибиции ЗБОРУЈ бе ТОРКО о0ти имаш уста...а не како Пизда криј камера и покажуј се на твоите "другари"(во велес ретко да се најде нешто што стварно е другар...мислам во смисол a man you can count on)...

Психа....

devojka i decko vodat ljubov, kaj nego doma.Tie se vo nekoj tip na slobodna vrska.se gledaat od vreme na vreme.
deckoto ima ukluceno kamera i snima bez nejzino znaenje.
posle seksot raznesuva klip.(prenosot se odviva so brzina na svetlinata).
Koga devojkata doznava se samoubiva.
Sto bi napravile vie vo takov slucaj?

Правно нема силување...односот бил доброволен...видеото кажува,но приватноста загрозена....но како и да е касно е веќе....
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Безвезе.

Инаку знам за повеќе вакви случаеви кои завршиле со позитивна судска разрешница.

Дечкото ја снимал девојката и се заканувал дека ќе го пушти клипот на интернет ако не му плати одредена сума.. неколку месеци така и изнудувал пари на оваа и пукнал филмот му поднела судска тужба(докуменитрана со смс пораки и телефонски разговори) и еве го сега лежи во затвор :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom