Златна Бубамара на популарноста

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.928
Поени од реакции
84.354
К-15 со години веќе само вицови прилагодуваат во скечеви, па пак сите се смеат.
Само тоа со Феликс му беше прилагодено, другото си беше негово.
Е па и форите на К15 како што гледам не поминуваат повеќе. Најдобрите од новите скечеви на К15 се тие во кои што ја исмејуваат моменталната ситуација.
Исто како што гледам и форите на Игор ја немаат истата публика.

Значи немам ништо ни против Сашко, Игор и останати баш напротив пошто гледам лошо ме сфатија али некако бубамарава станува веќе видено секоја година исти фори само со сменети улоги.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Па богами да платиш 1000 ден и да слушаш вицеви за Колумбо и форите за жените и Гугл, не критика.. :свиркам: не го плука никој Коцев, ама можел пооригинален да е. Ама ок има фаци од власта, актерите си ги зедоа под закрила, не ќе ја ругаат матицата.
Абе кој платил карти, се беа така поделени. У продажба 100 карти преку сила ако имало.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.928
Поени од реакции
84.354
Ова истово го збореше на стенд-апот во Колосеум. Другото нешто што го збореше на неговиот дел во Колосеум беше тоа што го збореше лани на Aurum Coccinellindae.

Ама сепак не го обвинувам пошто Сашко не е комичар по професија :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.928
Поени од реакции
84.354
И пак малце да исхејтам нешто. Не знам дали смеењево на публикава е едитирано или не ама ептен ми е глупо тоа што кога сашко седеше напред и кажуваше заебанции во публика доживуваа оргазми а кога застана зад пултот и кажа пар фори никој не се смееше.
Ако не се едитирани смеењата тоа ми ја докажува теоријата дека публикава се смее само тогаш кога треба. Сега сметаат дека ако се смеат ќе бидат будали и ај нема да се смеат а претходно мора да се смеат па да не испадне дека не ја сфатиле фората ќе се смеат.
А баш посмешно му беше ова најавувањево.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Значи немам ништо ни против Сашко, Игор и останати баш напротив пошто гледам лошо ме сфатија али некако бубамарава станува веќе видено секоја година исти фори само со сменети улоги.
Али брат, така е worldwide. И со оскарите, глобусите, Меси D'or итн... И на оскарите сите очи гледаат кон „шоуто“ на водителот.

Е сеа има една многу битна разлика. Таму има квалитет (иако е опаднат и таму, како и секаде нели) во она што се бира, што се дава награди. Кај нас у тој поглед е се труло. Никому не му е гајле кој ќе добие за најдобар пејач, за најспортски сајт итн...

За ова, ко што мислев, ги стегнале да не „јадат гомна“ многу ко што правеа лани за владата... :rolleyes:
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Сашко е цар. Сум бил и на негов стенд-ап, има и вкус за хумор, цар, нејќам ни да се објаснувам за него со некого! :D

Сега, овде, на бубамара не ме чуди и да го “стегнале“ малку (оти Коце Трајаноски им фрлил 100.000 денари) па не може да распали. Мене Кили на пример, ми е многу напорен.

Али ајде, нека заврши па ќе судиме. :)
wow многу се потрошил бе....за 100 илјади да го утепаат од зезање треба сега :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Калиопи :cuc: најдобар вокал што го имаме , и машко и женско збрано заедно
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Нели скандал имало со Калиопи, што не го пуштија тоа...за нас сеирџиите :))
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
Кој се жеништава четири што пееа, жива досада се... :facepalm:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Барем се потрудиле нешто на нашиов јазик да научат и да испеат,тоа го почитувам. Мене ми беа онака кул.
 
P

PewDiePie

Гостин
Добро не му здосади на овој Игор да глуми пеач. :sick:
Дај нека не се мачи и себе,а уште повеќе нас.
Тие 4-те одма ги сменив,појма немам кои се......
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Лани беше доста посмешно со барокот, ајпод/ајпад, ајпоп, циркуси беше Сашко, сега доста послабо, и оној Кили каква гнаса е, уште повеќе не ми се гледаше од него, уште па и оние Ама ако, капак на се:tapp: .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom