Златко Марин - градоначалник на Општина Аеродром

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Какво предзнаење бе, за 3 дена со вистинскиот тим позади тебе има да знаеш повеќе за општината од било кој претходен градоначалник :)
Потребни се менаџерски способности, добар тим, поставување вистински приоритети (не борба за инстант популарност), иновативни идеи кои соодвествуваат на 2020-та година (smart city), работливост и соработка со граѓаните и приватниот сектор.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Јас не сум ВМРО-вец, да сме начисто... и имам живеено 2 години во населбата. Можам слободно да кажам дека Аеродром стана пример и една од најсредените општини во Скопје во времето кога со неа владееше ВМРО, т.е. Ивица Конески (ако му беше така името).
Немам што да додадам...
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Не сфаќам како може скоро пола година да е затворена едната страна на АСНОМ булеварот, на раскрсницата кај мост Близнак. Од октомври е така, слична ситуација имаше и во Бутел со главната улица пред година и кусур. И тоа за овие работи знам дека движам на тие релации, сигурно има слични срања и во други населби/општини.
И нормално не може да се заборави скоро непостоечката трева (имаше и споредба со ситуацијата пред неколку години преку сателитски снимки) во Ново Лисиче. Таква багра на куп во тоа Советот одамна немало, мој до мојега се сите на чело со безгласниот Златко.
 
Член од
5 февруари 2005
Мислења
100
Поени од реакции
121
Не сфаќам како може скоро пола година да е затворена едната страна на АСНОМ булеварот, на раскрсницата кај мост Близнак. Од октомври е така, слична ситуација имаше и во Бутел со главната улица пред година и кусур. И тоа за овие работи знам дека движам на тие релации, сигурно има слични срања и во други населби/општини.
И нормално не може да се заборави скоро непостоечката трева (имаше и споредба со ситуацијата пред неколку години преку сателитски снимки) во Ново Лисиче. Таква багра на куп во тоа Советот одамна немало, мој до мојега се сите на чело со безгласниот Златко.
Може, затоа што се ДЕ БИ ЛИ. Од една страна мачкаат очи дека се грижат за екологија и чист воздух, а од друга - цела населба крка ПРАШИНА затоа што пола година се работи на еден ебан прекоп.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
Јас не сум ВМРО-вец, да сме начисто... и имам живеено 2 години во населбата. Можам слободно да кажам дека Аеродром стана пример и една од најсредените општини во Скопје во времето кога со неа владееше ВМРО, т.е. Ивица Конески (ако му беше така името).
Немам што да додадам...
Тоа затоа што не си отишол у Острово да видиш какво ДебарМаало/Рампа у Кисела Вода, напраи Конески.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Тоа затоа што не си отишол у Острово да видиш какво ДебарМаало/Рампа у Кисела Вода, напраи Конески.
Кажувам само за тоа што го видов и доживеав тие 2 години, во населба Аеродром. Поконкретно наспроти Бисер, кај големиот парк опкружен со згради.
Не знам за другите околни населби... и не можам да тврдам што се случувало таму.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Кажувам само за тоа што го видов и доживеав тие 2 години, во населба Аеродром. Поконкретно наспроти Бисер, кај големиот парк опкружен со згради.
Не знам за другите околни населби... и не можам да тврдам што се случувало таму.
Све убајте рабоќе кај бисер и центар се дешаваат, сврти некое крукче низ скопје ќе видиш какво е.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Кажувам само за тоа што го видов и доживеав тие 2 години, во населба Аеродром. Поконкретно наспроти Бисер, кај големиот парк опкружен со згради.
Не знам за другите околни населби... и не можам да тврдам што се случувало таму.
Острово/Стар Аеродром е во општина Аеродром. На местото на старите бараки никна еден мини град и не престанува да се гради, само во моментов се градат уште 5 - 6 згради. Се што имаше од дрва се исече, едно ебано паркче нема, и тоа позади тобаковците што беше и таму една зградурина се изгради. Само згради, улици и паркинзи. Градоначалнициве имаат намера цела Македонија да ја уселат во Аеродром.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
Зградите се буквално како кај Рампа у Кисела Вода - можеш да се ракуваш со комшијата од карши зградата.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Епа вие си го гласавте
Постот беше наменет за Бојан :)
Ај сеа тебе Бојан да те праша некои работи, зошто саде памет си :)

Прво, како ти знаеш за кој сум гласал ?

Второ, на страна од тоа, знаеш кои беа кандидати за градоначалници на Аеродром или си од тие што како пензионерине на утринскине програми се јавуваат за да кажуваат како они се знаат, ама никој не ги слуша ?
  • Ивица, што дозволи еден куп згради да се изградат. Асоцијација на Ивица секогаш ќе ми биде кога Политико го праша што ќе прави со колите паркирани на тротоари и он „ама па од секогаш се паркирале коли на тротоари“ :yid::yid:
  • Марин, што уствари го продолжи ликот и делото на Ивица, па општинава се збогати со уште неколку зградички. Зградана кај Мајчин дом може комотно на булеварот да ја прават, не знам што се устручаваат толку...
  • Шехтански, тука мислам дека и нема потреба уопште нешто да се објаснува

Трето, зошто ете ти не си го гласал Марин и си најпаметен, ела чичо да ти закачи една медаља :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Мене ми се многу смешни оние што се населија у згради на поранешни паркови, или бараки, или ватевер, и кога ќе се направи уште една таква зграда (а во радиус од 50 метри има 100 згради), тогаш стануваат екологисти, и бонус истите тие паркираат на улица или тротоари зашто скапи им се гаражите.

Не сум го знаел муабетот за Коневски и паркингот, ама за таква изјава во затвор треба да се носат луѓе заради предизвикување опасност.

Огромен хаос е со коли паркирани по улици и тротоари, дали ќе се роди херој кој ќе го среди овој проблем, тешко.

Каков народ, таква општина, град, држава...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Еве, јас на пример сум населен во дел кај што НЕМАШЕ ПАРК, а после година и кусур - уште нема парк, нема хигиена (не се празнат контејнери, има кабаст отпад до секој контејнер и нема доволно контејнери и корпи за отпадоци), не се косат зелени површини (се' е дива трева, а тоа што не е - самите граѓани го имаат засадено), не се асфалтирани улиците, има дупки и џукели по улиците. Дали ова ме прави валиден кандидат за мрчење? :)

Ни „ветија“ парк преку Facebook објава и нормално - тоа ЌЕ се реализира (ако се реализира) во очи избори (на пролет). Очајно.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Не сакам да ве разочарам ама не очекувајте дека ќе направи или ќе реализира нешто пред избори. Сега сите се ангажирани да ги убедат да гласаат за нивната партија. Лобираат и агитираат на сите страни, а заборавиле што ветиле. Проектите сега не им се во преден план.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom