Зимска опрема

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Зимата веќе долго време е дојдена.
Прашањето ми е кој дел од зимската опрема ја имате со себе нон стоп (не зборам за коли, туку за мода), и зошто?
Можете да приложите и слики, само да бидат у прифатливи пропорции.

Јас за себе најмногу поштувам шал и капа, иако и тие ретко ги облекувам. Ракавиците ми се некако глупи и ич не сакам да ги носам.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Шалче обавезно, капче стално бидејки имам проблеми со ушите. Ракавици уште не сум нашол убави иначе би носел.

Имам едно 6 начина за врзување на шал и секое шалче си го врзувам посебно.

Капчиња имам преку 15 и имам 2 омилени. Едно рашика од татко ми, а другото ми е поклон од една девојка во копаоник за роденден....
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
стегач и нараквици дури возам точак иначе капче и нараквици морално
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Шал и капа само на планина . . . а ракавици може понекад и у град . . .
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
kapche uvek i toa ne mi treba nisho drugo
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
sal obavezno imam rozevo-zeleno-plavo-belo u kombinacija so crno,imam saren i eden bel u rigi so kom. so rozevo i kapce od salomon imam plavo,crno,i crveno
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Zadolzitelno salce i rakavici. I mam suva koza i bez rakavici ne izleguvam od doma.
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Капа носам стално коа излагам и понекад зимам и ракавици коа ке ми текне не нив:wink:
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Ретко носам додатоци,многу ми сметаат!Сепак кога ке стегне многу ладно ,а тоа значи под нулата е тогаш сешто-нешто ставам на мене.Шал и тоа најголем што може,ракавици и тоа ем кожа ем поставени да не осетам ладно,капа задолжително и нормално на улица никој неможе да ме препознае бидејќи едвај очите ми се глдаат!
П.С.За сукња не станува ни збор!
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
ROZA напиша:
П.С.За сукња не станува ни збор!
Е баш ова сакав да го прочитам.
Што е фората кај женските со сукњи у зимно време?
Знае некоја да ми објасни?

фала
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
StormAngel напиша:
Е баш ова сакав да го прочитам.
Што е фората кај женските со сукњи у зимно време?
Знае некоја да ми објасни?

фала
Што не ти е јасно? Како издржуваат да шеткаат „голи“ на -10/20? Јебига, трпат за убавина. А и ко божем тебе ти пречи да видиш некоја у сукња... :wink:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Acid напиша:
Што не ти е јасно? Како издржуваат да шеткаат „голи“ на -10/20? Јебига, трпат за убавина. А и ко божем тебе ти пречи да видиш некоја у сукња... :wink:
Не е воопшто до тоа што мене ми се допаѓа или не.
Едноставно, да ме прогласат најубав у цел град не би излегол во град по шорцеви. :)
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
носам две јакни на мене, капа не носам ама ако ми е ладно си ја ставам капуљачата од блузата на глава, ракавиците ми се во џеб ама ретко ги користам (стално си ги спуштам ракавите до прсти). И што е најбитно кратко се задржувам надвор, најмногу 5 до 7 мин.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Зависи каде сум. Сега имам на мене, термо чорапи, odlo underwear, light fleece pants, heavy goretex pants, drilite winter alpine drilite pants, meindl 3d boots, odlo light shirt, HH drywool, mamouth light fleece, long sleeved mamouth light fleece, mountain hardware heavy fleece, north face down jacket, north face goretex windbreaker jacket, thermal undergloves, thermal goretex gloves, mamouth fleece insulated cap, шал и цвикера. Плус, ранец со преслека, две кила вода, литар чај со мед, литар кафе.
Јебигa. Кој каде, ја тука. Реков, зависи каде сум.
Инаку, ич не ми чуе за тапи женки кои сакам бај д веј да ги гледам и обичам и на ладно ако треба, полуголи. Нека дојдат тука, кај мене, па да продаваат убавина. Мада со женка ништо не се знае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom