Земјоделски факултет

  • Креатор на темата Пепси_
  • Време на започнување

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Брат ти имај ги врските ни средно не ти треба ама без врски ништо не правиш. Јас имам завршено биотехнички факултет, отсек фармерско производство па еве веќе 3 години дома си седам. Не можам да најдам било каква пристојна работа а камоли по струка.
 
П

Пепси_

Гостин
Ајде да размрдам пак јас малце, давајте совети.


При избирање на смерот,ваљда треба и изборните предмети да се пишат ?!

Епа пошто сум решен за лозарство и винарство, прв семестар покрај редовните ги има следниве изборни:

1. процесна техника
2. статистика
3. развој на хумани ресурси

Кој да го избегнам и зошто ? :D
 
B

BooBojan

Гостин
Ајде да размрдам пак јас малце, давајте совети.


При избирање на смерот,ваљда треба и изборните предмети да се пишат ?!

Епа пошто сум решен за лозарство и винарство, прв семестар покрај редовните ги има следниве изборни:

1. процесна техника
2. статистика
3. развој на хумани ресурси

Кој да го избегнам и зошто ? :D
Исто ти е што и да земеш,процесна е најлесно да научиш,бидејки истиот семестар и механизација ќе слушаш,јас тој би го избрал,Статистика е ептен лесно,ама екипата околу статистика почнувајки од професор,асистенти е многу лоша од аспект на достапност спрема студентите.Хумани е и така и така, исто лесен,ама предавања,достапност е на ниско ниво.
 
П

Пепси_

Гостин
Исто ти е што и да земеш,процесна е најлесно да научиш,бидејки истиот семестар и механизација ќе слушаш,јас тој би го избрал,Статистика е ептен лесно,ама екипата околу статистика почнувајки од професор,асистенти е многу лоша од аспект на достапност спрема студентите.Хумани е и така и така, исто лесен,ама предавања,достапност е на ниско ниво.
Ова статистика нешто ме плаше да не е поврзано со математики и такви срања,а ова хумани ресурси ми делува тупаџиски предмет - ич нечу такви :icon_lol:
 
B

BooBojan

Гостин
Ова статистика нешто ме плаше да не е поврзано со математики и такви срања,а ова хумани ресурси ми делува тупаџиски предмет - ич нечу такви :icon_lol:
Има нешто и математика не е без ич,ама дозволуват дигитрони,ја сега да би избирал процесна би избрал.
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Ако некој има потреба од часови по хемија од овој факултет, знам човек што може за брзо време да ви помогне околу спремање на испит. :)
 
П

Пепси_

Гостин
Некоја корисна страна/група на фејсбук со активни членови ?

ping Атомската мравка

:D



п.с. многу слаба организираност,посебно тие 3те тетки (баби) у студентски прашања сами ќе си ги извадеа очите :pos:
 
П

Пепси_

Гостин
Запрепастен од распоредот просто да не ти се верува :tapp:


Ме интересира вежби такви срања дали и кога има ? по цел ден ќе скапувам таму :D
 
B

BooBojan

Гостин
Запрепастен од распоредот просто да не ти се верува :tapp:


Ме интересира вежби такви срања дали и кога има ? по цел ден ќе скапувам таму :D
Не верувам,дека ке имаш многу а и да имаш,не се секирај,секако и предавањата и вежбите нема да траат толку колку што е предвидено.
Можеби само понатаму на Општо поледелство,Основи на растително,ботаника ќе одиш...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Пепси_ дете нека не те лажат иди си у комшии на ветеринарен, господ да те види. Пропадната инвестиција е ФЗНХ, џабе муките
--- надополнето: 10 септември 2013 во 02:01 ---
Некоја корисна страна/група на фејсбук со активни членови ?



:D



п.с. многу слаба организираност,посебно тие 3те тетки (баби) у студентски прашања сами ќе си ги извадеа очите :pos:

https://www.facebook.com/pages/Fakultet-za-zemjodelski-nauki-i-hrana-Skopje/154381391256738
 
П

Пепси_

Гостин
Пепси_ дете нека не те лажат иди си у комшии на ветеринарен, господ да те види. Пропадната инвестиција е ФЗНХ, џабе муките
--- надополнето: 10 септември 2013 во 02:01 ---



https://www.facebook.com/pages/Fakultet-za-zemjodelski-nauki-i-hrana-Skopje/154381391256738

А ветеринарството ни цвета :D Средно идев лозарство и винарство смер,така да не ми одговара а и не ме интересира ветерина :)
 
П

Пепси_

Гостин
Процесна техника какви задачи дават на колоквиум ??:confused:

и за редовноста пушта нон стоп список ?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Абе у пм, микробиологија само еден час до сега сме имале и нема предадено повеќе од 3 страни, и 5 дена пред колоквиум ни дава 40 страни да ги науиме а нема предадено ништо...
Процесна како е на колоквиум, над 130 страни ни даде да научиме?

@Пепси_
 
П

Пепси_

Гостин
@Fiend
mikro i jas via semestar slusam ama uste a neam videno gospozata pratenicka :icon_lol::icon_lol:

procesna lesno e toa osnovni raboti poveke na definicii ti e i nabrojuvanje delovite i podelbi.

Na zadacite gledaj fani gi site poeni za ocena canev dobar e samo taka ostar glume :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom