За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Имам тример од Филипс и најчесто него го користам за кратење на брадата. А кога сакам скроз да ја избричам прво со тримерот ја кратам на кец па после фаќам со брич. Откако го купив него брич ретко употребувам за брадава освен за други делови од телото. :свиркам:
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
316
Долги години су користел Wilkinson Hydro 5 ок беше ама во последно време бааѓи ја иритираше кожата. Пробав ваков брич и сум засега презадоволен.



Одлично чувство и кожата нема гајле исто така долгорочно е поефтино.
каде го има овој да се купи
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
slicen tip na "star" bric koristam
kako toj so bese postiran prethodno
28419C78-4722-40A6-9E19-3D5A6F3D292B.jpeg

prezadovolen, i mislam deka nikogas nema da se vratam na Gillete so povekje secila.

na pocetok e investicija za site ovie raboti, sporedeno so gillete nivea proizvodi, dostapni po market,
ama razlikata e ogromna.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
744
Поени од реакции
505
Некој искуство со Philips OneBlade? Предности, недостатоци?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Jas koristam samo trimer, mrazam bricenje so zilet poso mi se iritira kozata. Od pred 2 nedeli koristam wahl aquablade i sum mnogu zadovolen pogotovo bidejki moze da se mie so voda. Imam i philips koj go koristev do sea ali ne e vodootporen.
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
459
Поени од реакции
376
Некој искуство со Philips OneBlade? Предности, недостатоци?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Кога гледав нешто за средување на брада се двоумев меѓу тримеров и norelco серијата, цените беа слични и се одлучив за philips norelco multigroom 5000 и воопште не сум зажалил, ако бараш нешто мултифункционално разгледај ја и норелко серијата :)
 
Член од
28 април 2009
Мислења
744
Поени од реакции
505
Кога гледав нешто за средување на брада се двоумев меѓу тримеров и norelco серијата, цените беа слични и се одлучив за philips norelco multigroom 5000 и воопште не сум зажалил, ако бараш нешто мултифункционално разгледај ја и норелко серијата :)
Фала ти. Ке разгледам и тоа. Ако можеш само пиши од каде го имаш земено, односно каде може да се најде.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Jas koristam samo trimer, mrazam bricenje so zilet poso mi se iritira kozata. Od pred 2 nedeli koristam wahl aquablade i sum mnogu zadovolen pogotovo bidejki moze da se mie so voda. Imam i philips koj go koristev do sea ali ne e vodootporen.
ova e mnogu cesto, nervira koga imas iritacija posle bricenje.
cesto e poradi bricenje na brzina i nezapazuvanje na priprema na kozata pred bricenje,
i tretman po bricenje.

trimer e ok ako sakas nabrzina da izgledas sreden (ako se bara za na rabota primer),
ama nema nikakva sporedba so klasicno bricenje.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Користел некој ваков брич ?
fusion5 se najnovata tehnologija na gilette cartridge/patroni
ako nemas problem so osetliva kozha i iritacii, i ako ti e ok cenata na patronite,
dobra opcija se - imas nekolku podvrsti na fusion 5 - power, proglide, i dr
 
H

HoT _iCe

Гостин
Користел некој ваков брич ?
Имам користено ама не ми одговара на лице, ужари ми се лице, црвено, посебно куде гушу тј дел, ипак 5ка е, два пут да пројдеш, тој су ти 10 ножа на кожу, дефинитивно не е за осетљиву кожу ама ако немаш проблем сас тој, ондак одлично е, неможеш да се исечеш, прилично брзо иде бричење.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
fusion5 se najnovata tehnologija na gilette cartridge/patroni
ako nemas problem so osetliva kozha i iritacii, i ako ti e ok cenata na patronite,
dobra opcija se - imas nekolku podvrsti na fusion 5 - power, proglide, i dr
Овој што точно е Proglide?

Цената е доста голема. Во Веро бил татко ми и не можел да најде од патроните Mach 3 и купил вакви Fusion 5 Proglide мислејќи ќе одговараат па поради тоа морав да купам и бричот оли како и да се вика тоа "телото" правилно.

Се надевам кога тогаш ќе му опадне цената. Можеби сега држат голема цена бидејќи е нова технологија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom