За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Најтажно од се е што ти никако да излезеш од 54та година. Дали има потажно од тоа?
Најтажно од се е што ти никако да излезеш од 54та година. Дали има потажно од тоа?
Има,твојата споредба на 54та со 2013/14... ако се тргне само еден дел од човечката историја а тоа е Студената Војна ќе видиш дека светот во 1954та беше 1000000000 пати поубаво место за живеење,сите работеа,беа среќни,можеа да купат што сакаат,да идат на одмори,додатни плати,платени одмори,к-15,здраво опшество без хомосексуалци и неморалности.. сега еве ти ја твојата супер 2013та... 90% од светот нема леб да јаде,не примаат редовни плати а што е да зборам за платени одмори,к-15,војни и дрога на секој агол,педери,курви и лезбејки на секој чекор,за неморалот што е поголем факт од постоењето на воздухот... уживај во твојата агонична 2013та.. само нешто со грчевита депресија ви е годинава/годиниве..
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Има,твојата споредба на 54та со 2013/14... ако се тргне само еден дел од човечката историја а тоа е Студената Војна ќе видиш дека светот во 1954та беше 1000000000 пати поубаво место за живеење,сите работеа,беа среќни,можеа да купат што сакаат,да идат на одмори,додатни плати,платени одмори,к-15,здраво опшество без хомосексуалци и неморалности.. сега еве ти ја твојата супер 2013та... 90% од светот нема леб да јаде,не примаат редовни плати а што е да зборам за платени одмори,к-15,војни и дрога на секој агол,педери,курви и лезбејки на секој чекор,за неморалот што е поголем факт од постоењето на воздухот... уживај во твојата агонична 2013та.. само нешто со грчевита депресија ви е годинава/годиниве..
Педери, курви и лезбејки имало и во 1954, и во 1887 и во 365 п.н.е, имало отсекогаш.
Разликата е во тоа што тогашните хомосексуалци биле принудени да стапат во брак со жена која ниту ја сакаат, ниту сексуално ги привлекува и да глумат "здраво" семејство пред другите , а после во закрилата на ноќта си барале маж кој ќе ги задоволи нивните сексуални потреби. Додуша, во ултраконзервативна средина како нашата, и денес хомосексуалците се принудени да го прават истото.
Тоа што некој геј под присила на околината ќе стапи во традиционален брак, нема да го направи него стрејт, тој се`уште ќе чувствува привлечност кон сопствениот пол, и ќе биде несреќен во тој брак, ама очигледно ти не си во состојба тоа да го разбереш.
И зошто користиш минато определено време кога зборуваш за 1954? Ти си бил тогаш присутен, лично си ги видел настаните што се случувале?


А одморите, додатните плати и к-15 немаат ама баш никаква врска со темава, тие муабети прај си ги со пензионерите во парк.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
@Мачорка
ха ха ха ха :D гледаш сега кој е фрустиран ? твоите комплекси за ниски вредности а уште помала интелегенција сакаш да ги преточиш врз мене и навреда кон моето семејство.И сега јас треба да ти речем ДА БЕШЕ МАЈКА ТИ ПАМЕТНА НЕМАШЕ ТИ ДА БАРАШ ГЕНИЈАЛЕЦ ДА ТЕ ЗАБРЕМЕНИ ? ако приметуваш нема да го спомнам тоа,затоа што се однесувам со почит спрема било кого и имам култура.Не се навредив од тоа што не сум во потенцијалните оплодувачи,знаеш ли зошто ? затоа што тебе не би те забременил па точно да си престолонаследничка на тронот на Англија (онаа принцезата што роди сега брзо),попрво од земја ќе ја лупнам спермата :) ти го спомнав затоа што ти се најде не случајно на темава овде,типично гледаш,ќе ве скине некое ЛОШО МОМЧЕ и после барате ДА ВЕ ЗАБРЕМЕНИ ВИСОКОИНТЕЛЕГЕНТЕН зошто ? па ниски вредности и огромни комплекси :) за мојата интелегенција,викаш глуп сум,а јас ти реков дека со потврда од психолог сум со надпросечна интелегенција,уште важи понудата заедно со мене да идеме на тестирање пак на психолог.. јас не бегам од тоа што сум :) срце мое што сака да биде бремено од генијалец :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има,твојата споредба на 54та со 2013/14... ако се тргне само еден дел од човечката историја а тоа е Студената Војна ќе видиш дека светот во 1954та беше 1000000000 пати поубаво место за живеење,сите работеа,беа среќни,можеа да купат што сакаат,да идат на одмори,додатни плати,платени одмори,к-15,здраво опшество без хомосексуалци и неморалности.. сега еве ти ја твојата супер 2013та... 90% од светот нема леб да јаде,не примаат редовни плати а што е да зборам за платени одмори,к-15,војни и дрога на секој агол,педери,курви и лезбејки на секој чекор,за неморалот што е поголем факт од постоењето на воздухот... уживај во твојата агонична 2013та.. само нешто со грчевита депресија ви е годинава/годиниве..
Ти во 54та не си бил во план, а камоли вака од прво лице да опишуваш економија. Теоретски 54та е година е дел од годините во студената војна каде луѓето во секое време очекувале трета светска. Плус тоа се години каде започнувала изградбата на државите, особено нашата. Незнам во која економија си читал дека во 54та имале високи плати и к15 али секако ти извори не ставаш, односно главен извор ти е сопствениот задник. Труеш. Беше интересен кога се појави со твоите муабети раскажани од дедо ти, али сега стануваш и повеќе од напорен низ темиве. Блага ретардација муабетиве.

За да се спасам себе си како модератор кој мора да те чита насекаде во љубов и секс, ќе те ставам на игнор.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Ти во 54та не си бил во план, а камоли вака од прво лице да опишуваш економија. Теоретски 54та е година е дел од годините во студената војна каде луѓето во секое време очекувале трета светска. Плус тоа се години каде започнувала изградбата на државите, особено нашата. Незнам во која економија си читал дека во 54та имале високи плати и к15 али секако ти извори не ставаш, односно главен извор ти е сопствениот задник. Труеш. Беше интересен кога се појави со твоите муабети раскажани од дедо ти, али сега стануваш и повеќе од напорен низ темиве. Блага ретардација муабетиве.

За да се спасам себе си како модератор кој мора да те чита насекаде во љубов и секс, ќе те ставам на игнор.
Kако виде ти дека не сум бил во план ? и ти си дел од овие што гатаат :) многу ве има.. ако знаеш што е Социјализам и Комунизам ќе знаеш многу работи како фунцкираа работите тогаш,или можеби ти баш не беше во план да се правиш.. не ставам извори зошто мене ме интересирало и сам сум нашол без никој да ми каже.Благодарам што ме ставаш на игнор,немаш појма колку ми е драго :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
И после иде рецитирање на поезии ,,Ќе се убијам,животот е суров,никаков,ти ебам животот,машките се сите исти,ве мразам''.Една од најинтересните по мене теории е баш оваа,вие од женкиот пол никако,од постоењето на човештвото па до денес не свативте дека ние машките ја користиме сами вашата наивност и глупавост,поготово ''бед бој'' или на Македонски кажано богат сељак,да сака и да остане со една.. смешно.. ова е најдолгата теорија која сеуште се влече а никако да се свати од ваша страна :) тажно.
Бедбој не е богат сељак. Пак ќе кажам. Со пари се купуваат силиконски цицки. Мадиња не!
Ние (воопшто не ми се допаѓа таа поделба, ама ќе направам исклучок) не сме ни наивни ни глупави. Напротив, многу сме промислени. Биолошки сме така предодредени.

Не може да се правиш лош дечко. Или си или не си.

Рецитациите се детски болести и нив ги поминуваат и машкките и женските. И како што гледам од форумот, повеќе има машки што рецитираат, одошто женски.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Kако виде ти дека не сум бил во план ? и ти си дел од овие што гатаат :) многу ве има.. ако знаеш што е Социјализам и Комунизам ќе знаеш многу работи како фунцкираа работите тогаш,или можеби ти баш не беше во план да се правиш.. не ставам извори зошто мене ме интересирало и сам сум нашол без никој да ми каже.Благодарам што ме ставаш на игнор,немаш појма колку ми е драго :)
Дочекав и ти економија да ме учиш од 54та. Неверојатни ликови се појавија на Кајгана, неверојатни.
Мене ми е помило.

Патем вратете се на темата. Лошо или добро момче.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Бедбој не е богат сељак. Пак ќе кажам. Со пари се купуваат силиконски цицки. Мадиња не!
Те молам биди љубезна и објасни ми ја поубаво реченицава.Дај ми твоја дефиниција за ''Бед Бој'' притоа да не употребиш фрази од типот Шета како Тарзан,се прави Видете ме чудите се,Ги врти околу мал прст потенцијални глупачи отпишани од сопствената свест.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Те молам биди љубезна и објасни ми ја поубаво реченицава.Дај ми твоја дефиниција за ''Бед Бој'' притоа да не употребиш фрази од типот Шета како Тарзан,се прави Видете ме чудите се,Ги врти околу мал прст потенцијални глупачи отпишани од сопствената свест.
Еве ти дефиниција.

Млад маж, кој има карактеристики на немирно дете (немирно не знам дали е точниот збор). Самостоен и со желба за успех. Прави што сака, кога сака, како сака...Не следи мода, таа го следи него. Се облекува по негово, но секогаш ќе кажат "супер му стои". Не излегува на фенси места, туку на помирни, потемни...Не е алкохоличар, но сака да се напие од време на време. Пуши, не се дрогира. Не е важно дали има кола/мотор...и да ги има/нема, тоа е затоа што сам одлучил така. Никогаш прв не прави проблем со други, ама изгледа проблемот прв почнува со него...Кон жените е мил...знае да се пикне под кожа...Не бара љубов, не ја почитува жената како жена...сака само секс. И ништо повеќе. Ако случајно сретне некоја што ќе го смири, добро. А, ако сретне некоја што ќе го "отече со љубов" и ќе му галами дека не и возвратил...ќе најде друга (потивка) и ќе продолжи понатаму. На крај, ваков дечко/маж не бара од жена да го дефинира, да го потврди како таков, а уште помалку да му дозволи да биде bad boy. Тој е таков, ако ти чини добро...Ако не, кој те ...Ова е bad boy. Кога жена ќе рече дека сака bad boy, сака да каже дека сака маж кој директно ќе и каже дека сака да ја легне, без многу зборување одоколу или улизување.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Ние (воопшто не ми се допаѓа таа поделба, ама ќе направам исклучок) не сме ни наивни ни глупави. Напротив, многу сме промислени. Биолошки сме така предодредени.
Напротив, многу сте безсмислени :P Морав :rolleyes:
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Еве ти дефиниција.
Не е алхохоличар,пуши не се дрогира,не е важно дали има кола/мотор,никогаш прв не прави проблеми,кон жените е мил... искрено да те прашам,ја имаш прочитано од Достоевски ,,Понижени и навредени'' ? јас ја имам прочитано уште на 16 години,и ко читав ова Дефиницијава исто како да ја читам таа книга.. извини ова е дефиниција за БЕД БОЈ или за ПИСАТЕЛ,ЗА НАЈМИРЛОЉУБИВ ЧОВЕК,ЗА ФИЛАНТРОП НЕКОЈ ? не сретнав ниеден дел од дефиницијава што ја објаснува придавката БЕД...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
148
Поени од реакции
177
Овој http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Kuklinski , е бед бој?
Има дури и филм за него снимено, The Iceman.

Овој е полош од Ајсмен - вчера го гледав филмот за него - http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Hansen
--- надополнето: 22 декември 2013 во 14:17 ---
Напротив, многу сте безсмислени :P Морав :rolleyes:

Ние сме бесмислено промислени :P
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Овој е полош од Ајсмен - вчера го гледав филмот за него - http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Hansen
Е добро, овој е сериал килер, тие не ги сакате многу. А бед бој ти е платен убиец и рекетар. Нема сериал силувач како категорија, тие може омилени ќе бидат :pos:
Има една болна потреба кај жените да бидат сакани....сум приметил добра пизда ко ќе помине покрај некој клошар посебно сака да се истакне...едноставно и се приметува. Ова со силувачите....ако биде силувана ќе биде ултимативно признание, демек некој прави криминал за нејзе, она е посакуваната личност :facepalm:
Али сериал килер не......не мислам дека до таму е отидена работата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom