За девојките: детски look или мачо мажи?

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Abe vaka koa ve cita covek, ne moze a da ne poveruva ..... :P
Ama ne gi nabrojavte tuka najgolemite aduti za da se osvoi nekoja devojka - da ima kola (nekoja taka pojaka), da ima karakter (ona gestot so rakata za pari), da ve shetka, da ne shtedi na vas ... m? ke me negirate????
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
StenmarC напиша:
Abe vaka koa ve cita covek, ne moze a da ne poveruva ..... :P
Ama ne gi nabrojavte tuka najgolemite aduti za da se osvoi nekoja devojka - da ima kola (nekoja taka pojaka), da ima karakter (ona gestot so rakata za pari), da ve shetka, da ne shtedi na vas ... m? ke me negirate????
Nikogash ne mi bile vazni tie raboti, zatoa shto nemam potreba drug da go pravi toa za mene... Ako mi treba prevoz, ke odam so taksi... Si rabotam i ako treba da se napravi gestot so rakata za pari, sama go pravam toa, retko dozvoluvam nekoj da plati za mene... Ako sakam da shetkam, mozam da si go dozvolam toa i ne shtedam na sebesi :D
Sekako deka ke te negiram! :D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Bez lichno da go sfakjate ova .... ama do sega kolku curi me negirale, bi rekol deka samo 5% imalo curi shto ne me negirale, ali za zal u realnosta e obratno :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Toa e tochno deka na niedna nema da i prechi dokolku "machoto" ima kola i pari, fini maniri (rakata vo dzeb), no ima devojki na koi ne im e toa tolku vazno :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
StenmarC напиша:
Abe vaka koa ve cita covek, ne moze a da ne poveruva ..... :P
Ama ne gi nabrojavte tuka najgolemite aduti za da se osvoi nekoja devojka - da ima kola (nekoja taka pojaka), da ima karakter (ona gestot so rakata za pari), da ve shetka, da ne shtedi na vas ... m? ke me negirate????
NIKOGAS ne bilo kola ili pari nesto bitno vo mojot zivot ,imam dovolno za sve so mi treba , kolata fala bogu ne porsche ama odi .. Da mi plaka ne mora , si plakam svoeto nikogas nemam ostanato dolzna ili pa di biram nekoj klosarski drustva deka bile pri pari ... A uste pomalce decko!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Maчо мажите некако посебен шарм имаат, што не значи дека детски лук е лошо.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
jas si sakam detski luk nekako onie macovcite kao gastajbajteri se
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Definitivno macho tip,uopste ne mi se svigaat ligavi detski tipovi...
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Хм...Мачо тип, со детски look :icon_lol:
 
N

NeMiRnA

Гостин
A moze nekoj koktel od maco i detski izgled,nesto kako bojan marovic.A u stvari so podrazbirate pod maco a sto pod detski?
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Ja definitivsko tie so detska faca:icon_roll epten mi se slatki4ki... :kajg:
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
11
МАЧО!!! Јас сум поборник, застапник и достоен преставител на мачо изгледот и плукам, презирам и со индигнација одбивам изгледи средношколски од генрација 2002 па навака, со она косите ко кучиња, преку цело лице пуштени... говеда!
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
мешано. ама ако треба да изберам само 1, тогаш, мачо.
 
С

Сатори

Гостин
Детенце!

Мачо типовите ми се одбивни , па ми остануваат детинестите , многу се слатки и убавки , ако зборуваме за изглед , а каректер на стабилна и постојана личност , тоа е за мене најдобрата комбинација!:wub:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom