За девојките:Како би облекле едно момче? За момчињата:Како би облекле една девојка?

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Машкото облака курва а не девојка , а женското зависно од музиката што ја слуша или облака скејтер или рокер...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146

Од елегантното...Можеби некое оделце во светла боја како ова лево, или комбинација : кожна јакна, фармерки со каиш...дефинитивно со вкус...онака моторџиски :wink:

Од уличен аспект... Совршенството и врв на стил на облекување ми се широки патики со одврзани врвци и тракер капче (со рамна стреа)..убави фармерки, не баш стегнати со каиш, онака loosen up и дуксер многу јасно.


Или комбинација од поткошула со џемперче..фармерки.
Dreamy.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Машките најубави ми се у металски блузи и то....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Вистинското прашање е: Како би соблекле...
 
M

M del Mar

Гостин
Абе машко што сака нека облече само тоа да не биде кошулче со џемперче и некоја си розева кошула во комбинација со бели пантоли...фуј :nesvest::tapp:
 
Член од
30 август 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
едноставно ... темна фармерка скроз обична. конверс старки во прикладна боја, еднобојна маица скроз обична ( не да е рамбовка, во никој случај то...) и ак е ладно карирана кошула подвиткана во ракајте... оооооооо:pipi::pipi::pipi: и некоја олд скул цвикера да мавнит и кожна врвка на лева рака , а на десна марама. и ак се најт некој ваков , нек се пријавит , ќе го мажам . ВЕДНАШ!
Haha :)
Se prijavuvam :wink:

(Lele skromnooost )
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Повеќе знам дека не би сакала да видам машко во куси панталони над колена да се шета до мене тоа ми е нај ијуууу и плус јадранки [убиствена комбинација] !! и не ми се допаѓа лоша комбинација од патики и кошула колку само фаил има во ова... тоа е одприлика се:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom