Заштитни стакла и фолии за екран на телефон

Член од
5 август 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
Ме интересира дали некој знае кај има во Скопје или низ МКД сервиси што ставаат заштитни стакла или фолии за екран на телефон?

Има повеќе места што нудат фолии за екран на телефон ама имам видено и телефони што имаат и додатни стакла. Стаклата се многу тенки и може и да го покриваат цел преден дел на телефон не само екранот и добро изгледаат...

Ако има некој информации за кај може ова да се најде нека пише...

Фала, поздрав! :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ме интересира дали некој знае кај има во Скопје или низ МКД сервиси што ставаат заштитни стакла или фолии за екран на телефон?

Има повеќе места што нудат фолии за екран на телефон ама имам видено и телефони што имаат и додатни стакла. Стаклата се многу тенки и може и да го покриваат цел преден дел на телефон не само екранот и добро изгледаат...

Ако има некој информации за кај може ова да се најде нека пише...

Фала, поздрав! :)
За кој модел ти треба? јас лепам профи, немам бројка колку имам залепено низ годиниве :) на ден може по 3-5 лепам, во последно време стаклени фолии (темперед гласс)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Ми треба заштитна фолија за Samsung Edge. Каде може да најдам и колку пари е?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми треба заштитна фолија за Samsung Edge. Каде може да најдам и колку пари е?
Има заоблени целосно и го покриваат цел екран, каква боја е ?
Бидејќи темперед стаклата се по боја
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Тегет.

Планирам по 3 пат да го носам на сервис и очекувам да ми дадат нов, па може ќе ја сменам бојата :)
Ме интересира колку пари е, оти го носам со страв да не ми падне некаде па да треба да давам 200 евра за нов екран :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Тегет.

Планирам по 3 пат да го носам на сервис и очекувам да ми дадат нов, па може ќе ја сменам бојата :)
Ме интересира колку пари е, оти го носам со страв да не ми падне некаде па да треба да давам 200 евра за нов екран :)
Само бело и златно, моментално таа боја нема, 1000 ден
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
За кој модел ти треба? јас лепам профи, немам бројка колку имам залепено низ годиниве :) на ден може по 3-5 лепам, во последно време стаклени фолии (темперед гласс)
Дали имаш tempered glass за S6 ?? Сафир црна боја е телефонот.
Исто така и дали имаш заштитни силиконски маски за него ? Не од оние најтенките, што служат само за украс. Пиши и цена за се заедно. Поздрав.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали имаш tempered glass за S6 ?? Сафир црна боја е телефонот.
Исто така и дали имаш заштитни силиконски маски за него ? Не од оние најтенките, што служат само за украс. Пиши и цена за се заедно. Поздрав.
Обичен или edge? темперед гласот на обичниот е само во средината, не ги фаќа малите заоблени агли од страните, како и кај претходните модели
сакаш стандард силиконска не тенка? на преклоп или ... ај на пиши на ПП ќе ти пратам слики и сл
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Не ги разбирам многу заштитните фолии и стакла, ама ми треба заштита за екранот, имам s6 edge, ама да штити и од падови, не само од гребнатини. Такво нешто има ли и колку пари е ако има :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Не ги разбирам многу заштитните фолии и стакла, ама ми треба заштита за екранот, имам s6 edge, ама да штити и од падови, не само од гребнатини. Такво нешто има ли и колку пари е ако има :)
Има некој да ми одговори на ова?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Лошо е што кај еџот заоблените не лепат по целата површина како кај останатите туку со двослојна лепенка од страните
Имаш салон или вака продаваш? За маски заштитни за galaxy edge прашуем[DOUBLEPOST=1456876959][/DOUBLEPOST]Ако можеш стави илии прати некоја слика, глеам има и други заинтересирани :)
 
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
стакленa фолиja (темперед гласс) за лг леон , цена ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom