Зафрканции на телефон?

ms.sunshine

PecUrkasTa
Член од
2 март 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
negde 3to odd

j:jas i drugarka mi
z:edna zena


j:znaes li kaj bese maz ti vcera vecer?
z:ku*rvo edna seljanko edna kaj so mi go rasipa semejstvoto i zivotot uste mazot li mi go zema
j:(kutime zaprepasteni)da on me saka mene
z:mori oro*pijo edna on ne te saka tebe ....ke te prijavam ma ke te najdam znaes sto se nema da ti napravam...ti go znam brojot imam lovec sea ke te najdam majkata ke ti ja rasplacam

i nie uplaseni takvi ke ne najde ima lovec uprpani
i posle 1 min zvoni telefonot i nie takvi koj ke se javi i na kraj vikam jas so mi e gajle
i na dr strana majka i na drugarkava abe so praite nemozam da ve dobijam pola saat...ups....
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
hehehe se imam zaebavano po telefon onaka vrtejki brojo bezveze ama ko bev pomala sega ne
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Еееее времиња....:smir: Порано немаше ден а да не се заебаваме по телефон..хит стана....
Секој ден нови финти смислувавме...После па кога почнаја со ловец прекинавме.....кога ќе ми текне што се имаме зборувано.....мака ми е сега да пишувам ај некој ден...:smir:
Ме зафркавале мене школските тогашни ретко некоја другарка ама одма ја познавав :smir: Што знам, тогаш не ми сметаше, дечиња.... а сега некој такво нешто да ми направи би ме извадил од контакт...ке го убијам
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
kako mali sme se zezale no sega ne ni e bas prijatno koga ke te razbudat od spienjeposle polnok pa ete ikavga so zenata
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Како помали со сестра ми имавме обичај да вртиме по random телефони (на локално ниво) и да се зафркаваме, ама еднаш човекот што беше сопственик на бројот го видел нашиот број на идентификаторот и ни се појави на врата дома :) Оттогаш не се зафркававме никому :)

Одвреме-навреме така ми текнува да реметам некого преку порака или анонимна титки ама без лоша намера, и после ќе кажам кој сум :)

Инаку мене искрено ме нервира кога ме реметат и воглавно секогаш препознавам дека се зафркаваат а не се сериозни :) И слушалката тогаш оти поклоп :)
 

ludAAAAAA

блесава џукела
Член од
26 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
леееееее сеа кога ќе ми текне колку иам заебавано луѓе по телефон,сме ги правеле мајмуни значи.ццц тогаш то толку ми било смешно што сега некој да ми направи така ке го убијам на место.сеа ми текна на оние финтици со печка дека имаат нарачано и кога да им ја донесеме и Х ни вика ама грешка имате ама ако е тешка ние ке ја донесеме.и тука смеење до солзи:pos2:.на мис.саншајн случката по телефон е :pos2:
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
Како помали тоа беше секојдневие! Секој ден вртевме на рандом телефони и реметевме луѓе, али тоа не сум го напраил одамна...добро што ме потсетивте :zlo:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
хехехех лудница е станувало коо сме биле помаленки!!! Не можам да се сетам шо се глупости имаме тропано преку телефон :D

Пресна случка
некни ми ѕвони домашен тел се јавувам ( Ј: Јас, Н: Некоја си )

Ј: Пронто ( у последно време навика ми стана )
Н: Ало, ќерее кажии на мајкати да гледе ручоко у фурната да не загоре
Ј: ( се кинам од смеење ) Добро ќе и кажам обавезно не забравам, БАБО!
Н: ( коо ме зајаде ) Јас на тебе на баба ли ти личам, ќе видеш ти на мајкати ..... ....
Ј: ( солзи ми течат од смеење ) хехеххе (на цел глас се крекам )
Н: ( почна нешто да пцуе ) Вчерашно г*** ти најде мене да ме заЕБАВАШ ( нз шо )

Ама не е кој знаа каква ситуација од дамна ми се нема случено и се смеев цел ден .... хехе

Или по од рано
ми се јавува типка и ми вика ми треба Павле јас и викам излезе со женската. Вика как му се вика женската. ВИкам Жаклина и туууп спушти слушалката.. хехех
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Леле како мал, знам брат ми, ме тераше да вртам на некои негови школски другарки, и да ги заебавам и што да се прави, дете не разбира, се продава за една чоколада..:pos2:, ама забавно беше..сега коа некој ќе ми направи такво нешто на мене, не се лутам, зашо да се лутам, се поминува, и ја сум го правел истото..,деца што разбираат..:):)
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Aко спаѓа ова овде.
Денес баш, не знам шо му текна на еден другар.Зема телефонот на едно типче и го внесува неговиот број под име Т-mobile.И на сред час у школо му праќа порака негде 3 саат:
"Т-mobile
Ve izvestuvame deka ste dobitnik na Nokia N92.Svojata nagrada moze da ja podignete do 16 : 00.
Prijatno popladne!"
Овој, кога прочита право на сред час се ослободува и трча у Т мобајл да си ја земе наградата, ама се враќа со *** во рацете.Сите се смеат, он црвен френка (на струмички) - домат де.. :pos2::pos2:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Како помали со братучед ми направивме една мнооогу добра заебанција.
Избравме рандом број,вртиме,се јавува некоја жена и братучед ми и вика:
-Добар ден,овде трговачки патник Миле Станојевиќ,дали сте заинтересирани за купување на зелени тракторчиња?
Жената:Не благодарам.

По десет минути пак се јавуваме:
Добар ден,овде трговачки патник Миле Станојевиќ,дали сте заинтересирани за купување на зелени тракторчиња?
Жената:Не благодарам,се јавивте веќе еднаш.

По пет минути се јавувам јас:
-Добарден,се јавувам од полиција,да не ви се јави некој манијак што ви нудел зелени тракторчиња?
Жената:Леле,да,да...двапати ми се јави пред едно 15 минути!
Јас:епа немојте да сте се заебале да купите од зелените,пошто црвените се многу подобри!
ова ви е ептен закон:pos::pos::pos:

Aко спаѓа ова овде.
Денес баш, не знам шо му текна на еден другар.Зема телефонот на едно типче и го внесува неговиот број под име Т-mobile.И на сред час у школо му праќа порака негде 3 саат:
"Т-mobile
Ve izvestuvame deka ste dobitnik na Nokia N92.Svojata nagrada moze da ja podignete do 16 : 00.
Prijatno popladne!"
Овој, кога прочита право на сред час се ослободува и трча у Т мобајл да си ја земе наградата, ама се враќа со *** во рацете.Сите се смеат, он црвен френка (на струмички) - домат де.. :pos2::pos2:
бого???
не знам никој бого шо учит со мене а ова на едно дете кај мене му го напраја... или чудна коинциденција и иста идеја или учиш со мене...:vozbud::vozbud::vozbud:
друго немат...:pos::pos::pos:
едит...од струмица бил бе...:kesa:
ама како ова море...:vozbud::vozbud::vozbud:
баш истиов телефон му напишавме дека го добил:pos:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Еден ден .. немавме што да правиме и ајде ке пуштиме сигнали на некој непознати броеви и вртиме и го запамтив бројот беше 070 071701 :)
хахаха .. вака беше ...
Другарот : Добровечер , кај си бе брате .
Жртвата : Еве по дома а ти кој беше ?
Другарот : е сега не се секаваш кога бевме заедно со женати ...
Жртвата : а ти што сакаш говедо ?
Другарот : Абе цел живот те барам , од кај Шутка , Негорци никак да те најдам ..
Жртвата : Зошто ти требам бе кој си ти ?
Другарот : Абе оваа нафтата да ми ја пратеше преку СМС .... ми треба многу останав без нафта на пат кон скопје сум .. .хахаха
Жртвата : ти ебам матер ти ке се заебаваш со мене ...

ТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИТ ... исклучи .. стана недостапен
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Заебанции порано кога имавме од оние тел што се у круг бројките.Тогаш немаше идентификатор па ни се можеше.Сега е веќе друго.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
negde 3to odd

j:jas i drugarka mi
z:edna zena


j:znaes li kaj bese maz ti vcera vecer?
z:ku*rvo edna seljanko edna kaj so mi go rasipa semejstvoto i zivotot uste mazot li mi go zema
j:(kutime zaprepasteni)da on me saka mene
z:mori oro*pijo edna on ne te saka tebe ....ke te prijavam ma ke te najdam znaes sto se nema da ti napravam...ti go znam brojot imam lovec sea ke te najdam majkata ke ti ja rasplacam

i nie uplaseni takvi ke ne najde ima lovec uprpani
i posle 1 min zvoni telefonot i nie takvi koj ke se javi i na kraj vikam jas so mi e gajle
i na dr strana majka i na drugarkava abe so praite nemozam da ve dobijam pola saat...ups....
А вас на 9год гласот ви беше ко на возрасна жена,па што не ве препознала жената што ја зафркававте?!
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Лице А----Ми треба Дарко?
Една бабичка------А кој го бара??
Лице А-----Борче.
Една бабиЧка-------Ааааааааааааа, немаме ние Борче, грешка си....
Исклуч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom