Заработување со YouTube во Македонија

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Срби, хрвати, босанци гледам искрено се многу појаки од нашиве јутјубери. Го имаат разработено системот за некаков успех во ова.
Буквално инвестираат во технологија и прават содржини што знаат дека младите ќе ги привлечат да имаат сабскрајбери, лајкови. Често прават стриминг во живо каде отвараат сметки за да им се донира.
Со Лазаров, ЏиПи и оној третиот, толку е. :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Со Лазаров, ЏиПи и оној третиот, толку е. :pos:
Добар е и Џипи. Вака така успеа да си го тера филмот што си го тера со Јутјуб колку и нас може тоа и да не ни се допаѓа.

Сепак комшииве наши срби, хрвати, босанци... си го тераат овој филм од поодамна за разлика од македонциве.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Срби, хрвати, босанци гледам искрено се многу појаки од нашиве јутјубери. Го имаат разработено системот за некаков успех во ова.
Буквално инвестираат во технологија и прават содржини што знаат дека младите ќе ги привлечат да имаат сабскрајбери, лајкови. Често прават стриминг во живо каде отвараат сметки за да им се донира.
Нашиве се палат на србизам и на тие тебра фори. Цела младина ни е таква. Можеби ГП и Стефонатор се издвојуваат од другиве али сигурен сум да видиме статистика во %, повеќе наши ги гледаат Бака прасе и тие нивните, него ли нашиве дома. Е сеа и контентот што го прават можеби е поинтересен ама тоа све е со кеш. И овие да имаат толку кеш можеби истото ќе го прават.

Да правиш видео за презентација на Ферари и да се фалиш дека си го купил треба доста кеш да имаш. И тоа за младиве можеби претставува позитивен контент што те тера да почнеш нешто сам да градиш.

Башка како пазар се многу поголеми. Башка што Адсенсе им дава многу повеќе пари. Да имаат исти прегледи на видеа, просек по 50/70К на видео, србите/хрватите ќе извадат минимум 3 пати повеќе кеш него ли Македонски корисник.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Нашиве се палат на србизам и на тие тебра фори. Цела младина ни е таква.
Најголемиот процент гледачи и следачи на овие јутјубери се тинејџерска публика и тоа може да се забележи во коментарите. Точно тинејџерите се палат на форите тебра, Шаим се, на глупирања скриени камери, кликбејт наслови, драми, на тоа како играат компјутерски игри и како им е со технологија опремена собата во многу бои.

И јас сум се палел на такви јутјубери, на такви видео содржини, и ден денес по нешто гледам ама како стареам бирам се повеќе што ќе гледам бидејќи интересите се менуваат па не те интересираат многу истите работи на кој си се палел како тинејџер.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Добар е и Џипи. Вака така успеа да си го тера филмот што си го тера со Јутјуб колку и нас може тоа и да не ни се допаѓа.

Сепак комшииве наши срби, хрвати, босанци... си го тераат овој филм од поодамна за разлика од македонциве.
Ова е јутјубер, а не Џипи :pos:
Гледај му ги видеата само.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Мене не ми го прифатија каналот за монетизација, а ги исполнувам првите услови:
1,020 subscribers (1,000 required) и
5,616 public watch hours (4,000 required)

Видеата со милионски прегледи не се мои создадени, туку се со позната музика, затоа се милионски. Ми предложија да ги отстранам, ама тогаш нема да го исполнам вториот услов: 5.616 часови, па не ги отстранувам. Можеби ќе смислам нешто или ќе сменат услови :D
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Срби, хрвати, босанци гледам искрено се многу појаки од нашиве јутјубери. Го имаат разработено системот за некаков успех во ова.
Буквално инвестираат во технологија и прават содржини што знаат дека младите ќе ги привлечат да имаат сабскрајбери, лајкови. Често прават стриминг во живо каде отвараат сметки за да им се донира.
Bruh , f@ki#g PAYPAL уште неаме у оваа вукосекс@н@ т.н.држава - која демотивација , другиве земји околу нас имаат( незз мислам Косово исто со нас е нема лел ) така да ШУ ДА ПРАИШ? Стефан Лазароф че го глеаме... со ЏЕПИ
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Али добро, не мора да бидеш циркузант како нив. Можеш да направиш канал за било која област и било каква содржина. Зошто одма се повикувате на овие циркузанти. Па нема секој циркузантски талент.
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
36
Поени од реакции
108
Али добро, не мора да бидеш циркузант како нив. Можеш да направиш канал за било која област и било каква содржина. Зошто одма се повикувате на овие циркузанти. Па нема секој циркузантски талент.

Ovoj kanal mi e takov. Vakvi ima mal miljon na youtube ama mi se interesni
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320

Ovoj kanal mi e takov. Vakvi ima mal miljon na youtube ama mi se interesni
Па да де може да биде за било што. На пример на некоја научна тема. Ако е све тоа склопено убаво визуелно со добра нарација и плус на англиски јазик можеш да се пробиен на светски пазар. Монетизацијата е светска бидејќи ќе имаш публика од западниот свет кој што кликови поради куповната моќ донесуваат најголема заработувачка.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.659
Поени од реакции
2.635
јас сакам да пробам некој гејминг стил нешто такво, ама знам дека нема да ме гледаат и затоа и се колебам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom