Заработка на интернет (официјална тема)

M

.:makedonec:.

Гостин
prasanjeto ne mi e bas za tuka ama znae li nekoj da mi kaze kako da izbrisam tema od forumov so jas sum ja stavil ?????????????
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.150
Поени од реакции
809
Фала Другар.

Игледа АlertPay е подобро па него ќе го користам.
Само ќе се изначекаш едно 3-4 месеци додека ти го верифицираат акаунтот,секако откако претходно ќе им испратиш скенирана копија од пасошот и сметка од телефон на пр.Сега може се побрзи,ама провери прво регистрирај се,и откако ќе им ги пратиш документите,пробај да префрлаш пари,можеби ќе ти успее :smir:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
Само ќе се изначекаш едно 3-4 месеци додека ти го верифицираат акаунтот,секако откако претходно ќе им испратиш скенирана копија од пасошот и сметка од телефон на пр.Сега може се побрзи,ама провери прво регистрирај се,и откако ќе им ги пратиш документите,пробај да префрлаш пари,можеби ќе ти успее :smir:
Не им праќав скенирана слика од пасош ниту сметка, туку само ми пратија порака на мобилен со еден код, и го внесот кодот на страната и сега акаунтот ми е верифициран.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Eve uste edna dobra PTC strana vo potpis slicna na neo bux i isplatuva instant redovno,koj saka neka proba.Registarcija vo potpis dole
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.150
Поени од реакции
809
Јас правам 600 ден. дневно (сајт со AdSense) а седам 0 саати на ден. Али пред тоа работев цели 9 месеци за да почне сајтот да прави passive income. Како што реков, трае бавно...long-term е...али вреди.
Дај линк од твојот сајт,баш ме интересира како изгледа.Инаку, да ти кажам пробав со ПТЦ сајтот NeoBux и се откажав после неколку месечно кликање,едноставно тоа е така штелувано да без сопствено улагање на кеш,нема шанси да направиш сериозна пара.Дојдов до некојси 3 долари со 5 минутно кликање дневно,после се логирав од друг компјутер и кога се вратив дома наредниот ден пак пробав да се логирам,не ми даваше(ми пратија порака дека сум сакал да го хакирам мојот акаунт :pos2:).После тоа се откажав од такви PTC-срања,сето тоа е 90% и повеќе SCAM.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
http://en.20dollars2surf.com/?ref=127366 ovaa strana e surf strana se zarabotuva taka sto instalirate eden surf bar taka sto dodeka ste na internet zarabotuvate.Napomena deka ne treba da klikate na reklamite kako na ptc stranite dovolno e samo da go ostavite vkluceno programceto.Dobro e da se kaze deka tuka se zarabotuva i so referalite na vasite referali,koj saka neka proba isplatata e sigurna
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
http://en.20dollars2surf.com/?ref=127366 ovaa strana e surf strana se zarabotuva taka sto instalirate eden surf bar taka sto dodeka ste na internet zarabotuvate.Napomena deka ne treba da klikate na reklamite kako na ptc stranite dovolno e samo da go ostavite vkluceno programceto.Dobro e da se kaze deka tuka se zarabotuva i so referalite na vasite referali,koj saka neka proba isplatata e sigurna
Имаш некој доказ за тоа колку е сигурна исплатата?!
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Шо се замарате бе со овие ако сакате да заработите пари на нет пробајтесија среќата со оние страни за трејдинг шо се на нив мозете да заработите дури и 1000$ месецот ама бара работа вистина треба да го проучиш добро да спуштиш програми итн. ако сакате ќе ви кажам страна.

--- надополнето ---

http://en.20dollars2surf.com/?ref=127366 ovaa strana e surf strana se zarabotuva taka sto instalirate eden surf bar taka sto dodeka ste na internet zarabotuvate.Napomena deka ne treba da klikate na reklamite kako na ptc stranite dovolno e samo da go ostavite vkluceno programceto.Dobro e da se kaze deka tuka se zarabotuva i so referalite na vasite referali,koj saka neka proba isplatata e sigurna

FAKE! 100%
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Еве овде можите да заработите со аплоадирање на фајлови http://sharecash.org/ ова не е фејк 100 % испробано од многу луге .
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
Еве овде можите да заработите со аплоадирање на фајлови http://sharecash.org/ ова не е фејк 100 % испробано од многу луге .
многу ретко луѓето симнуват од овој сајт бидејќи бара surwey пред да симнеш нешто па затоа и дават толку пари, додека од hotfile и fileserve далеку подобро може да се заработи :)
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
а накратко за што се работи дај еден опис од тебе


Epa na ovoj sajt uploadiras kakov bil tip na fajl i koga ti go downloadiira nekoj ti prefrla pari 40-80cent /download i mozis da gi podignis prelu paypal,wire transver i dosta drugi jas sum registriran pocetnik sum ama sum siguren deka 100% gi prefrlaat parite

--- надополнето ---

многу ретко луѓето симнуват од овој сајт бидејќи бара surwey пред да симнеш нешто па затоа и дават толку пари, додека од hotfile и fileserve далеку подобро може да се заработи :)
Taka e vistina retko no treba da go pogodis momentot primer koga izleze assasins creed 2 i eden user na YT gi imase uploadirano preku ova i lugevo ke go otepaa da gi spustat krakot eve primer jas imam uploadirano video kako da ja oktiviras avatar the game sto e i go imauploadirano na uploading.com
sega go staviv na ova pa ke vidime :)
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
58
Поени од реакции
2
Шо се замарате бе со овие ако сакате да заработите пари на нет пробајтесија среќата со оние страни за трејдинг шо се на нив мозете да заработите дури и 1000$ месецот ама бара работа вистина треба да го проучиш добро да спуштиш програми итн. ако сакате ќе ви кажам страна.

кажи ја страната....
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Ми кажаа дека имало некои квизови на нет и нели ако точно одговориш ке си земеш пари.. Математички и логички задачи нешто такво. Ако знае некој нека каже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom