Заработка на интернет (официјална тема)

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Незнам дали е точно ама едно типче што го сретнав на бадијала рече дека му исплатиле 200 евра ... имаше и слики од чекот што му стигнал ... а има многу страни што не исплаќат само ти да им правиш пари а не ти ги дават ...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
има и такви страни шо не плаќаат, ама тие брзо се откриваат
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
јас сакав да направам сметка на e-gold ама ми вика дека нешо неможело да се рпават сметки више, ке може некој да ми помогне со правењето на сметка на e-gold
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
терам страна со ќе исплаќат на пејпал и шо ќе може да се купа реферале преку пејпал ....:salut:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас сум регистриран на една страна за заработка испраќаат преку AlertyPay па ке видам да се ја пробам среќата 5 минути на ден ништо не ми одземаат :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Епа јес да сум нов но и јас може да додадам нешто http://freemoney.blog.com.mk/ можете да погледнете ми имаат исплатено до сега све убаво си е напишано на блогот + има листа на сајтови кои се scam. Не дека рекламирам блог но луѓето кои сакаат да направат пари на нет лесно може да ги искористат линковите и да се регистрираат преку него. (Точно е дека доколку се регистрирате преку линковите на блогот ке бидете мои referee, но зошто и двајцата да не добиеме пари) со среќа. пс. Извинете уште еднаш ако спамувам со надворешен блог.

Demonce14 што се замараш со paypal тие се таква клошарана што за инает не ја ставаат македонија на листа. Имаш Moneybookers и AlertPay
И на двете ја има македонија и можеш да направиш бесплатен акоунт. Ако гледас у задње време све повише и повише птц сајтови ја кинат paypal подршката заради тоа што paypal донесе рестрикции за птц сајтови, што значи не трансферираат пари 100%.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Разор ај оди гледај си работата и не спамирај по теми, ако имаш нешо паметно да кажеш кажи или не спамирај тука со такви глупости
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Порано кликав кликав на една страница ми кажуваа ово оно правев се дојдов до 3,01 $ и заебав сега и немам намера па да почнам досадно у пм и нема ефект
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Епа јес да сум нов но и јас може да додадам нешто http://freemoney.blog.com.mk/ можете да погледнете ми имаат исплатено до сега све убаво си е напишано на блогот + има листа на сајтови кои се scam. Не дека рекламирам блог но луѓето кои сакаат да направат пари на нет лесно може да ги искористат линковите и да се регистрираат преку него. (Точно е дека доколку се регистрирате преку линковите на блогот ке бидете мои referee, но зошто и двајцата да не добиеме пари) со среќа. пс. Извинете уште еднаш ако спамувам со надворешен блог.

Demonce14 што се замараш со paypal тие се таква клошарана што за инает не ја ставаат македонија на листа. Имаш Moneybookers и AlertPay
И на двете ја има македонија и можеш да направиш бесплатен акоунт. Ако гледас у задње време све повише и повише птц сајтови ја кинат paypal подршката заради тоа што paypal донесе рестрикции за птц сајтови, што значи не трансферираат пари 100%.
А шо ќе купам јас со Алерт Пеј или со др ? ? ? Домеини ли ? ? ? Со пеј пал купих си вбулетин лиценциран и хостинг по специјални услови ... сега чекам да ми исплатат пак ...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
А шо ќе купам јас со Алерт Пеј или со др ? ? ? Домеини ли ? ? ? Со пеј пал купих си вбулетин лиценциран и хостинг по специјални услови ... сега чекам да ми исплатат пак ...
епа ако користиш крадени paypal браво. Него како ќе подигнеш пари од paypal кога македонија ја нема таму ? у други зборови ти си знаеш. alertpay ти е исто како Paypal само што тука ја има македонија излистана што значи мозежеш трансфер да си направиш на пари на твоја сопствена картица легално. Све што ти треба е 190ден и да отидеш у најблиска банка и да отворис visa electron (10минути работа ffs) али сепак твој избор е што ќе користиш, со среќа со paypal.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Разор ај оди гледај си работата и не спамирај по теми, ако имаш нешо паметно да кажеш кажи или не спамирај тука со такви глупости
Па глеам сите постират блогови па викам ај и јас кусо да не сум :)
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
епа ако користиш крадени paypal браво. Него како ќе подигнеш пари од paypal кога македонија ја нема таму ? у други зборови ти си знаеш. alertpay ти е исто како Paypal само што тука ја има македонија излистана што значи мозежеш трансфер да си направиш на пари на твоја сопствена картица легално. Све што ти треба е 190ден и да отидеш у најблиска банка и да отворис visa electron (10минути работа ffs) али сепак твој избор е што ќе користиш, со среќа со paypal.
Абе точно е тоа што пејпал ги нема во мк ... ам шо ќе извадаш пари од алертпеј ? 190 денара шо ќе кликаш цела недела или цел месец ... барем со тии пари ќе си земаш нешто ...:smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Абе точно е тоа што пејпал ги нема во мк ... ам шо ќе извадаш пари од алертпеј ? 190 денара шо ќе кликаш цела недела или цел месец ... барем со тии пари ќе си земаш нешто ...:smir:
Demonce 14 излеа не свакаш што е alertpay ili moneybookers али нема везе многу излагаме од оваа тема. а тоа 190 денара ти е наша кредитна картица виза електрон (190 денара ти е годишна чланарина на нејзе). него батали тоа муабетот тука е како да заработиш пари на нет па луѓе постирајте предлози :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom