Запознај ја Македонија - туристички водич

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Па Јанче, хотел Туто
Хотелот во Јанче е се' освен место со нормални цени.
@KamenLaden може да се преспие и во конаците на Бигорски, само треба да се најавите едно недела дена порано.
Автоматски споено мислење:

потоа нели во Сарај, имаше место за пикник, скара,...
Убаво кажа, ИМАШЕ.
Му ебаа мамата. Плус за неалбанци не е безбедно место за седење. Нас не нападнаа на екскурзија во 6то одделение (тазе после војната). Среќа наставниците физичко ни беа мрднати и ги растераа за секунда. Од тогаш (до душа по 2001, не знам со кој памет не однесоа нас таму) македонските школи престанаа да одат на екскурзии во Сарај, а местото беше заменето со Ваташа и Пелинце. До тој настан, секоја година имавме еднодневна екскурзија до Сарај, иако и тогаш местото беше во пропаѓање.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Некои места во природа во Тетово или тетовско некој да ми препорача, за прошетка и слично на белојште како што е

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
Некои места во природа во Тетово или тетовско некој да ми препорача, за прошетка и слично на белојште како што е

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Лешок, Варвара, Сетоле, Брезно, вила Љуботен у Ново Село...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Лешок, Варвара, Сетоле, Брезно, вила Љуботен у Ново Село...
Варвара, Сетоле, Брезно се планински села нели?
Што има да се види таму кога ќе стигнам да знам што да барам. Црква, манастир, река, ресторан или ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
Варвара, Сетоле, Брезно се планински села нели?
Што има да се види таму кога ќе стигнам да знам што да барам. Црква, манастир, река, ресторан или ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Природа има :D
Варвара ти е над Лешок одма, имаш црква горе која има солидно опремена кујна да си истераш одличен и дворот на истата од кој имаш одлична панорама.

Брезно и Сетоле нема кј да се застане освен ако не најдеш некоја викендица да изнајмиш и да одмориш памет.

Да сите ти се планински села ама имаш асфалтиран пат до горе.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
Дечки, сакав летово да одам до Галичник. Реков да прашам дали некој бил со автомобил од Маврово и како е патот?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дечки, сакав летово да одам до Галичник. Реков да прашам дали некој бил со автомобил од Маврово и како е патот?
Одличен е патот. Од Маврово кога ќе се искачуваш нагоре, на некои места има дупки, па после тоа рамен е ко тепсија. Лани летото го асфалтираа.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
Одличен е патот. Од Маврово кога ќе се искачуваш нагоре, на некои места има дупки, па после тоа рамен е ко тепсија. Лани летото го асфалтираа.
Супер, фала. Прашувам како е патот оти колата ми е пониска. :ROFLMAO:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Супер, фала. Прашувам како е патот оти колата ми е пониска. :ROFLMAO:
Нема многу дупки на почетокот, неколку се и се гледаат, лесно ќе ги разминеш. После тоа, цел пат ти е топ. Нема ни дупче.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Дали јас и девојка ми како обични смртници без кола имаме шанса дали со автобус или поим неам да отидеме до козјак на еден ден и да се вратиме (зашто знам дека имаше зезанции со патот и браната нели во одреден период се идеше)
Би седеле ние и повеќе ама нема сместување по инрернет ако добро барав
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Ај пак јас...бил некој до манастирот Никита?Навистина ли слабо има природа и нема кај да се седне?Не зборам скари да праам него онака да се испружиме на ќебе.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Ај пак јас...бил некој до манастирот Никита?Навистина ли слабо има природа и нема кај да се седне?Не зборам скари да праам него онака да се испружиме на ќебе.
простор да се седне има само во округот на манастирот, околу манастирот т.е. надвор од него навистина нема простор каде да се седне ама во манастирот има и клупи и тревник и не е проблем да се седне со кебенце...
јас кога бев минатата пролет имаше две семејства дури и скара си правеа во манастирот на некоја оградена скара(не знам дали со претходна најава или договор ама знам дека си правеа скара комотно со дрва запалени ќумур и слично).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom