Запознај ја Македонија - туристички водич

Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.706
Поени од реакции
51.067
Па Јанче, хотел Туто
Хотелот во Јанче е се' освен место со нормални цени.
@KamenLaden може да се преспие и во конаците на Бигорски, само треба да се најавите едно недела дена порано.
Автоматски споено мислење:

потоа нели во Сарај, имаше место за пикник, скара,...
Убаво кажа, ИМАШЕ.
Му ебаа мамата. Плус за неалбанци не е безбедно место за седење. Нас не нападнаа на екскурзија во 6то одделение (тазе после војната). Среќа наставниците физичко ни беа мрднати и ги растераа за секунда. Од тогаш (до душа по 2001, не знам со кој памет не однесоа нас таму) македонските школи престанаа да одат на екскурзии во Сарај, а местото беше заменето со Ваташа и Пелинце. До тој настан, секоја година имавме еднодневна екскурзија до Сарај, иако и тогаш местото беше во пропаѓање.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.977
Поени од реакции
5.701
Некои места во природа во Тетово или тетовско некој да ми препорача, за прошетка и слично на белојште како што е

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.460
Поени од реакции
11.486
Некои места во природа во Тетово или тетовско некој да ми препорача, за прошетка и слично на белојште како што е

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Лешок, Варвара, Сетоле, Брезно, вила Љуботен у Ново Село...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.977
Поени од реакции
5.701
Лешок, Варвара, Сетоле, Брезно, вила Љуботен у Ново Село...
Варвара, Сетоле, Брезно се планински села нели?
Што има да се види таму кога ќе стигнам да знам што да барам. Црква, манастир, река, ресторан или ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.460
Поени од реакции
11.486
Варвара, Сетоле, Брезно се планински села нели?
Што има да се види таму кога ќе стигнам да знам што да барам. Црква, манастир, река, ресторан или ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Природа има :D
Варвара ти е над Лешок одма, имаш црква горе која има солидно опремена кујна да си истераш одличен и дворот на истата од кој имаш одлична панорама.

Брезно и Сетоле нема кј да се застане освен ако не најдеш некоја викендица да изнајмиш и да одмориш памет.

Да сите ти се планински села ама имаш асфалтиран пат до горе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom