Закон за извершивање

Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
здраво на сите долго време чував пари под тепиф посто примам високи примања одлучод да отворам без каматна штедна книшка да ги чувам парите немам проблем со извершители па ме мачи дали у случај на спор подлегнуват и тие пари за за извершување ако да да ги вадам и да не ги ебам пошто од ведро небо ти го турат овие
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
здраво на сите долго време чував пари под тепиф посто примам високи примања одлучод да отворам без каматна штедна книшка да ги чувам парите немам проблем со извершители па ме мачи дали у случај на спор подлегнуват и тие пари за за извершување ако да да ги вадам и да не ги ебам пошто од ведро небо ти го турат овие
Па ако немаш на сметка пари, прво бараат под тепих, после под перница, на крајот и во фрижидер замрзнувач. Ич не ги еби, вади ги.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Мене најголема енигма ми е, како бе луѓе со ваква (не)писменост имате високи примања, дур најголем дел од писмениот народ едвај врзува крај со крај?
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Па ако немаш на сметка пари, прво бараат под тепих, после под перница, на крајот и во фрижидер замрзнувач. Ич не ги еби, вади ги.
Имаш право тоа под тепих нема даму функвионира но на банка кеме закачат. где си перницо љубави стара
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.289
Имаш право тоа под тепих нема даму функвионира но на банка кеме закачат. где си перницо љубави стара
Можеш да ги ставиш и во струјомерот парите, таму да бараат нема ич да му функционира.
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Фала ти за понудата, штета што од принцип не работам со пештерски племиња, иначе можда ќе размислев.
Нама проблем башка колегитe ми се од паметната нација и ете ти судбина што се кажа мора преку мене да минат за понатамошен развој. А јас како поглавар племенски лафам 5 ( не пишувам ) јазици . Некако некои зандани сами се отварат чудо не знам зашто
Автоматски споено мислење:

Можеш да ги ставиш и во струјомерот парите, таму да бараат нема ич да му функционира.
може ако си пријател со струјста дај кажи му да не ме фаќа незнан мене не ми зборува
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Нама проблем башка колегитe ми се од паметната нација и ете ти судбина што се кажа мора преку мене да минат за понатамошен развој. А јас како поглавар племенски лафам 5 ( не пишувам ) јазици . Некако некои зандани сами се отварат чудо не знам зашто
Немам јас друже никаква потреба да работам, односно се надевам дека никад нема да се доведам во ситуација да работам за газда, па макар и Гоце Делчев колега да ми е. Иначе многу далеку сме ние од паметна нација, у спротивно уште одамна племенските заедници во државава ќе ги стрпавме во хјуман зоос.
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Немам јас друже никаква потреба да работам, односно се надевам дека никад нема да се доведам во ситуација да работам за газда, па макар и Гоце Делчев колега да ми е. Иначе многу далеку сме ние од паметна нација, у спротивно уште одамна племенските заедници во државава ќе ги стрпавме во хјуман зоос.
Друже а дали не бев јасен кога прашав еве со грешки па тие пишуват закон кој трба да биде јасен па треба други луѓе даја претолкуват пошто не бил јасен . исто така ти честитам што си достигнал во тоа ниво меѓу тоа , како каже Атлас ( Био шок 1 пц игрица ) мора некој и да трла вц и треба да биде горд на тоа ане да паламуди оти си бил самостоен .ПОЗ
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
работам бе пичка ти матер работам ако сакаш можам и тебе дате вработам у мк фирма башка ако не сум пишал правописно Албанец сум имај малце осет и ако знаеш кажи ако не фала птијатно . Понудата за да те вработам уште ти важи
у која фирма?
Беланоца или Америка знае?
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
у која фирма?
Беланоца или Америка знае?
на успешна фирма во која област ако не работиш чесно и не бидеш чист према паметната нација и фа сакат они да ти помогнат не ке можат се работи претрзно со странски партнери кој грешки не трпат а ни требат работноци поготпво пд паметната нација да прошириме дејност
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Друже а дали не бев јасен кога прашав еве со грешки па тие пишуват закон кој трба да биде јасен па треба други луѓе даја претолкуват пошто не бил јасен . исто така ти честитам што си достигнал во тоа ниво меѓу тоа , како каже Атлас ( Био шок 1 пц игрица ) мора некој и да трла вц и треба да биде горд на тоа ане да паламуди оти си бил самостоен .ПОЗ
Тој што чисти вециња углавном има чиста совест и мирна душа, тоа е најбитно.
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Тој што чисти вециња углавном има чиста совест и мирна душа, тоа е најбитно.
тоа го прашав и јас, прашањето го поставив на содветно место ама ете autocorrect има и ми е брука кој ѓавол ме натера да прашам јасен одговор не добив а сеа имам гратис нервоза . аи дообјанивање сеа треба да правам пошто не бев јасен
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
тоа го прашав и јас, прашањето го поставив на содветно место ама ете autocorrect има и ми е брука кој ѓавол ме натера да прашам јасен одговор не добив а сеа имам гратис нервоза . аи дообјанивање сеа треба да правам пошто не бев јасен
Според мене најсигурно ти е да ги уштекаш негде.
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Според мене најсигурно ти е да ги уштекаш негде.
Тоа сакам до го слушнам . У суштина очекував одговор од некој правник ама еве вас ке ве слушам и ќе правам друг план мозеби ке инвестирам нешто само апашите да не ме рокнат без нејасна причина
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
здраво на сите долго време чував пари под тепиф посто примам високи примања одлучод да отворам без каматна штедна книшка да ги чувам парите немам проблем со извершители па ме мачи дали у случај на спор подлегнуват и тие пари за за извершување ако да да ги вадам и да не ги ебам пошто од ведро небо ти го турат овие
Отвори сеф во банка таму не смеат да дираат или можда смеат, дали знае некој да одговори?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom