Закани од бивши?

Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
mi se ima deseno ednas. ama toa moze da go napravi samo nezdrava osoba so lekarsko uverenie
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Се случи само еднаш, одев со една и од кога се скаравме почна со закани дека ќе ми го викне братуцедот, не знам што ке ми направел, и дека таа ќе ме уништела, нема да сум можел да имам нормална врска, ќе ми уништувала се итн, па еве уште чекам... па веќе и чекална отворив
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
mi se desi samo ednas, ke piela tromadole ako ne sme bile zaedno ..... glupavosta nema granici
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
E toa kaj mene bese shpanska serija i toa prvo pochna so SMS-zakani :) a posle lichno.
Prvo toj mi se zakanuvashe so trista raboti, za da mu se vratam.
A posle koga toj si fati devojka pa taa pocna da mi se zakanuva, demek da ne mu se priblizuvam.
A sto e najtragicno i so dvajcata ni muabet ne pravev. :pos:
Gi razbiram sepak, mora besot od dnevni problemi na nekogo da go isturat. Se' pominuva
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
досега да ми се заканат дека ќе ми направат нешто,нема ми се случено...
ама закани за самоубиство заради мене,дека сум го оставила..е тоа да!!!
и што мислите што направи...се уби??
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ми се има десено еднаш... беше цела шпанска серија.. као демек би цело време пијан ради мене (немој молим те), не знаел што да прави самиот со себе, зашто сум му рекла дека го сакам (пред едно милион години во фаза на тешко пијанство), па ке се убиел пош неможел да живее без мене.... хмм што имаше уште интересно.. а да ке ми направел проблеми дома... као на мајка ми и пишал дека се пушам трева и сум била у лошо друштво (сао ептене ми е жал што у тие моменти јас го имав телефонот од мајка ми)... па преку братучеди братичетки и цела фамилија факјаше врски... мојот сегашен бил наркоман... имал вереница од незнам каде.... а најново сега што беше пред некој ден дека дечко ми ќе се женел и закажале и датум со таа вереницата...мислам стварно се надевам дека ке ме викне на свадба...
се нема спас
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Bljak!
Da, ednash! Gi aktivirav mojot brat i mojot tatko vo moja odbrana i "mangupot" fati magla zasekogash:vozbud:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Па за машко и не е толку страшно:kesa: Но кога станува муабет за девојките јас не сваќам како тоа го дозволуваат, ап добро немаат ли татко, брат, братучед, другар, пријател??? Неможам да ги сварам тие работи. ЖИВОТ ТЕЧЕ ДАЉЕ..............
 
С

Сатори

Гостин
Да, да, да треба да биде човек екстремно глупав за тоа.
Кај он ми се закануваше дека „ќе ме уништи”, само не знам како...
Па неговата бивша ми се закануваше дека ќе ме тепа...
Абе ајде будали, батали таму, за такви, само судска забрана за приближување!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Боже Господе има секакви на овој свет...ц ц ц не ми се верува.
Не сум доживеала и се надевам нема да добијам таква закана оти сум паничар не за друго.:)
А јас никогаш не би паднала толку ниско, па да се заканувам, па да му расипувам врски, па не знам што. Врската не успеала и готово - живот иде даље...без разлика колку е тоа болно или колку сум сакала некој.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
За оваа тема имам само да кажам "Господ да те чува од луда жена"....
Мене ми се немаат заканувано, ама бев сведок на таква ситуација на еден другар... Неговата бивша, ја беше фатило некоја хистерија (незнам што и беше)... Вака беше ситуацијата....
Идам како по обичај околу 13 часот на кафе , се договорив со другарите да се чекаме на стандардно место .... и кога пред влезот вика некој по мене и гледам еден од келнерите разговара со бившата на другарот... и таа ми вели "кажи му на другар ти да излезе или ке ми ја скршам колата".... и јас се насмеав и вегувам... Го гледам седнат на шанк и сите го гледаат божем од бога казнет... идам и ми вели... брат кажи дали имам крв или дали сум изгребан по лице .... јас го гледам и му велам "немаш ништо , а што е работата?"... и ми вели: Само што влегов и по мене влегува бившата и почна да вика по мене , да ме вреѓа .... почна да дофрла на девојчињата во кафич "и со овие ли курви си се ебел... накои такви работи... излегов настрана да правиме муабет и ми се нафрли уште кога излеговме... и келнерот дојде да ја тргне од мене ...."
и што ке правиме за да не прави глупости девојкава , излеговме од задниот влез , но таа не забалежа ... Таман се качивме во кола таа почна да удира по колата... полудела женава си велам... а овој полуд од неа вели "абе нека удира , ако скрши нешто ќе ја тужам".... дојде и полиција... незнаат што да прават... гледаат нешто се случува ама незнаат што е работата.... на крај не ме додржаа живци излегов од кола и си заминав од таму и ги оставив да се расправаат, откако таа малку се "приземји"... кога ја виде полицијата...
Затоа кога ке добиеш закани од жена , Внимавај може и да се остварат...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не ги разбирам тие човечки психи што сметаат дека со закани ќе успеат во нешто. Не ми се заканувал никој, ниту сум се заканила на некој. Освен кога бев мала, тогаш на сите им викав "ќе видиш ти":pos::pos::pos:
...мала шала...:smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa ne pamtam da mi se ima nekoj zakanuvano, so site sum imala rascisteno taka da nemalo potreba od nekakvi si zakani. Toa samo ludo covece moze da napravi ili zaslepeno od nekoja si ljubov sto vo toj slucaj ne bi ja narekla ljubov.
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
pa vo nekoi slucai e opravdano ama vo nekoi ne pa sega zavisi do vrskata ili brakot normalno jas mislam deka ne bi trebalo taka no sto ako partnerot e povreden od tebe ili obratno pa zatoa se zakanuva ili pak te saka seuste i probal so se i sesto ne mu uspealo pa si pomisli mozebi vaka .... ama toa e toa... tolku od mene :):)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
pa vo nekoi slucai e opravdano ama vo nekoi ne pa sega zavisi do vrskata ili brakot normalno jas mislam deka ne bi trebalo taka no sto ako partnerot e povreden od tebe ili obratno pa zatoa se zakanuva ili pak te saka seuste i probal so se i sesto ne mu uspealo pa si pomisli mozebi vaka .... ama toa e toa... tolku od mene :):)
И ова е оправдано според тебе?:)
Ако те сака, начин ли е да те врати со закани? Поголема глупост не може да постои. Разумен човек кога ќе види дека не може да те врати никако, логично е да се повлече и да го продолжи животот понатаму, а не да се служи со ниски очајни стратегии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom