Заеднички излегувања во град? - Договарајте се тука! :)

Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Abe neam druga rabota, ja ke ve organiziram :D
Organizirajte si se sami, nie moze ke dojdeme :D
Ние обично 3-4 души 20-22год (порано бевме 5-6 али отидоа жениве на одмор) се собираме накај парк пиеме негде од 11 до 2 навечер. Така што веќе сме организирани секој ден (lol) така што ако и вие сте негде таа област наминете.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ние обично 3-4 души 20-22год (порано бевме 5-6 али отидоа жениве на одмор) се собираме накај парк пиеме негде од 11 до 2 навечер. Така што веќе сме организирани секој ден (lol) така што ако и вие сте негде таа област наминете.
Не благодарам и покрај тоа што сакам да кренам некоја чаша.
После 20 години секојдневно пиење во парк вие сте преминале од љубители на добра капка во алкохоличари.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
И нема собиранка, така ми каже Еленор4е.

Следечи пут, од одмори коа ќе бидат вратени повеќето, договорено.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Не благодарам и покрај тоа што сакам да кренам некоја чаша.
После 20 години секојдневно пиење во парк вие сте преминале од љубители на добра капка во алкохоличари.
хахахахах nice joke :) Абе по толку години имаме не пиеме 20-22 години хаха. Помалку слаби сме за разлика од останатите, некои делат по едно 1.5л пиво двајца, некој си зема само лименка...онака колку за занимација. Слободно намини ако си за дружење, баш кул дечки се.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
хахахахах nice joke :) Абе по толку години имаме не пиеме 20-22 години хаха. Помалку слаби сме за разлика од останатите, некои делат по едно 1.5л пиво двајца, некој си зема само лименка...онака колку за занимација. Слободно намини ако си за дружење, баш кул дечки се.
Abe ja tamu bev denes, ama imase na sekoe separe nekoi 20-22 godisni, tie na toa od glavniite skali tuka, prvoto levo sto e, da ne bevte? :DDD hahahaha
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ја утре ке идам у Скопје, ке си понесам чашка ако може да ми сипете 2-3 голтки пиво, и после ке си терам работа, зашто у биоскоп сакам да идам бетмена да го гледам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да земе некој покрај мене гитарче и да се збереме у парк на пиење/свирење...сакам луѓе шо не ги знам и слично.
Ако има интерес пишете па ќе договориме датум, таман времево е лепо, сите се на расупсти и одмори и слики.

пиес: криво е море и слични ексјуголсовенки не ги знам и не сакам да ги знам
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Момци и Момички :pos: да не знае некој случајно оваа година од кој до кој датум ќе биде Пиволенд во Скопје !?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom