Загатки

Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Еве еден тест-загатка и скоро 1 година се обидувам да го решам,и никако да го решам.Ако некој го реши нека остави пост
 

Attachments

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.540
Поени од реакции
43.006
:pred::pred::pred::salut:
Дали тоа значи точно???:vozbud::vozbud::vozbud:


:eek:jea::eek:jea::eek:jea::zver:

Вака ми излезе

1-ва куќа:
Србин
Бос
Мачка
Вода
Жолта боја

2-ра:
Англичанец
Родео
Коњ
Чај
Плава


3-та
Французин
Марлборо
птици
млеко
црвена


4-та
Германец
Вест
Риби
Кафе
Зелена



5-та:
Македонец
Парламент
Куче
Пиво
Бела




Ако имам грешки некој нека ме поправи

Еве еден тест-загатка и скоро 1 година се обидувам да го решам,и никако да го решам.Ако некој го реши нека остави пост
Епа исти се овие 2 само има мали измени...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ја решив . ГЕРМАНЕЦОТ. Ако треба доказ да пратам и фотографија од ливчето кај што решавав. Добив исто како и ManUtdChampions, тоа е превилното решение.
Инаку оваа загатка е позната како загатката на Ајнштајн само овде националностите и имињата на цигарите се сменети. Тој велел дека 98% од луѓето не можат да ја решат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.540
Поени од реакции
43.006
Ја решив . ГЕРМАНЕЦОТ. Ако треба доказ да пратам и фотографија од ливчето кај што решавав. Добив исто како и ManUtdChampions, тоа е превилното решение.
Инаку оваа загатка е позната како загатката на Ајнштајн само овде националностите и имињата на цигарите се сменети. Тој велел дека 98% од луѓето не можат да ја решат.
Епа еве ние му покажавме дека и не е толку тешка :):):)

И сигурен сум дека повеќе од пола форум ќе успее да ја реши :)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Си биле татко и двајца сина, едниот бил слеп а другиот бил глувонем. Биле в пустина и му се припијало вода. Таткото и глувонемиот син пошле по вода а слепиот ги чекал. Наполнале вода и на враќање таткото умрел. Како ќе му кажи глувонемиот на слепиот дека татко му умрел ?[/quote]


дај бе ова никој не го знае ???:nesum::nesum:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.540
Поени од реакции
43.006
Си биле татко и двајца сина, едниот бил слеп а другиот бил глувонем. Биле в пустина и му се припијало вода. Таткото и глувонемиот син пошле по вода а слепиот ги чекал. Наполнале вода и на враќање таткото умрел. Како ќе му кажи глувонемиот на слепиот дека татко му умрел ?


дај бе ова никој не го знае ???:nesum::nesum:
Или ова
.
Си бил некој човек, и се загубил на некој остров. Таму го заробиле човекојдаци. И му рекле, ако следната твоја реченица е вистина, ќе те свариме и ќе те изедеме, ако е лага, ќе те испечиме и ќе те изедеме. По некое време, човекот рекол нешто, и човекојдаците го пуштиле. Што рекол тој?


TheChosenWizard напиша:
Mu rekol: Ke me ispecite - Go imase ova ponazad
:pos::pos::pos::pos:..Сфаќам :)..Ги заебал ли ама...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Или ова
.
Си бил некој човек, и се загубил на некој остров. Таму го заробиле човекојдаци. И му рекле, ако следната твоја реченица е вистина, ќе те свариме и ќе те изедеме, ако е лага, ќе те испечиме и ќе те изедеме. По некое време, човекот рекол нешто, и човекојдаците го пуштиле. Што рекол тој?
Па ваљда им рекол: Ќе ме изедете.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Или ова
.
Си бил некој човек, и се загубил на некој остров. Таму го заробиле човекојдаци. И му рекле, ако следната твоја реченица е вистина, ќе те свариме и ќе те изедеме, ако е лага, ќе те испечиме и ќе те изедеме. По некое време, човекот рекол нешто, и човекојдаците го пуштиле. Што рекол тој?
Mu rekol: Ke me ispecite - Go imase ova ponazad
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Која книга порано била поседувана само од богатите а денес може да ја има секој, но не може да се најде во ниту една продавница или библиотека?
Библија?
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Си биле татко и двајца сина, едниот бил слеп а другиот бил глувонем. Биле в пустина и му се припијало вода. Таткото и глувонемиот син пошле по вода а слепиот ги чекал. Наполнале вода и на враќање таткото умрел. Како ќе му кажи глувонемиот на слепиот дека татко му умрел ?


Ќе напише со водата на песокот...:toe: Упс грешка заборавив дека овој е слеп, ај да мислам пак
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Општо под НЛО се подразбира неидентификуван летачки објект, а сега ти што мислиш тоа е друго :D
Според теоријата на брат ми тоа е : Невидлив летечки објект :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom