Забранетото е послатко - зошто!?

Eliza

EliXiR
Член од
10 ноември 2008
Мислења
129
Поени од реакции
3
Мислам дека забранетото не е послатко ништо повеќе од она другото кое е дозволено.
Мислам дека само се чини дека е послатко затоа што повеке се мечтае за тоа.
Во мислите ништо не е ограничено,па затоа се гледа како возвишено.
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Zasto ednostavno e poslatko. Samiot naslo kazuva :D
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Дали е возможно да се има доволно ”добра” причина за да се побара утеха кај друг партнер?

- Верувај понекогаш има и премногу добра причина за тоа да се случи.


Колку треба да е љубовта со партнeрот (не)интензивна за да се одлучиме на овој чекор?

- Зошто да не биде интезивна? Дали таа треба да не си го сака својот маж за да оди и да има секс со друг? Едноставно некои работи љубовта не може да ги задоволи ни кај мажите ни кај жените.

““ Да да јас си го сакам својот маж, и никогаш не би го напуштила но тој секогаш е презафатен, некако ме одбива, додека мојот “посетител“ тие 60 минути целосно ми се посветува““

Или пак постои некоја внатрешна сила која едноставно не тера ”невиниот флерт” да го реализираме со неверство?

- Може секогаш да остане само на флерт се додека не ве прелаже оној другиот. Не би рекол дека е внатрешна сила туку Оганот, желбата за убавини и мераци.


Дали треба да се плашиме од неверство?

- Кога би зборел за себе, јас воопшто не се плашам од тоа, бидеќи знам колку можам да задоволам и да, знам да се фалам за тоа. Треба да се плашат оние кои знаат која им е маната поради кога се предизвикани сите неверства.

И дали би го изневериле партнерот доколу дознеате дека ве изневерил со друг?

- Не, би ја напуштил. Не вреди да се потам поради такво нешто.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Забранетото е послатко, бидејќи сите знаеме дека кога ке ни кажат немој тоа да го правиш, немој ова, немој она, како да ти велат оди напрај го тоа :icon_lol:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Забранетото секогаш било послатко а и ќе биде.Фактот дека не може нешто да имаш и истото е забрането го прави тоа уште попримамливо..искушението е големо..да посегнам или не..да пробам или не иако знам дека не е дозволено..вечната дилема и понатаму стои...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Од едноставна причина затоа што е забрането, а се што е забрането човек е љубопитен и сака да го има.
 
M

MIL

Гостин
Секогаш одам на дозволено-забрането никогаш не сум посакал да го имам а знам ако пробам ќе го добијам :back:
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
pa da an momenti mi se desava toa da sakam nekoja osoba so e zafaten momentalno a da sme idele pred toa akoa nemal devojka ne sum za zamarala tolku poso nemal nikoa asea koa ima i toa kako se zamaram i se nadevam deka pak ke bideme zaednoa znam deka i on go saka toa,ke vidime.
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
1
Drzete linija bre luge

poslatkoto goi:D a zosto e zabraneto poslatkoto toa ne znam jas mislam deka podobro bi bilo da e bilo Pozeznato e poslatkoto ili Po problematicno e poslatkoto zaradi prosta pricina ako nekoja devojka e bomba togas site ke se vrtat okolu nea sekoj bi sakal da odi so takva i sekogas ke iams problemi od dodvoruvaci i tako dalje hihi pozz
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Да навистина е така. Но зошто е тоа така веројатно Ева најдобро го знае одговорот. Ако идеме според филмот - Маме му ебем кој прв почна... Тогаш Ева ќе си го собере...:pos2:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Човекот никогаш не е задоволен со тоа што го има, затоа и туѓото секогаш е послатко...го сакам Бред Пит!
 
Член од
27 април 2009
Мислења
177
Поени од реакции
22
А што е забрането? Да е забрането,треба да има закон. А за ова нема. Ако сакаш ќе го направиш... Само утредента може совеста да те јаде...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ne mi pravat zadovolstvo tie "zabraneti" raboti... dobro ne vikam deka ne se slucilo no toa bilo samo nekoja bioloska potreba nisto poveke.

Sovest me jade koga toa sum go pravil, i znam deka e zaebano da imas cisto srce ama jbg se slucuva, taka da moj sovet ne se vpustajte vo takvi raboti.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Затоа што многу луѓе се инфантилни дечиња кои застанале у фазата (истата се дешава околу 3-та година) кога сакаат да прават се за што ќе им се рече не, немој.

И затоа што насловов на темава е уше една бескорисна и глупа народна "мудрост"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom