ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сега на тв кажаа дека бил 4 степени. Јас мислев посилен е дека се осети ептен кај мене, падна по некоја слика. 100% имаше два, еден по друг. Првиот беше слаб ама звукот се слушаше, после тоа само појача. Изгледа бидејќи времетраењето беше подолго па затоа ми изгледаше ко посилен да е. Како и да е, нема спиење вечерва.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Читај на википедија или нека ти каже некој постар дека имало поголеми/помали потрсеи ама и тогаш тогашните стручњаци збореле за смиреност или ги игнорирале
А богами со една телевизија и радио кој знае дали,како и кога известувале
Ај сеа ти одговори макар површно на моето прашање[DOUBLEPOST=1473707025]
ТЕ МОЛАМ не умарај со глупи муабети кога сериозни теми се во прашање.
ТЕ МОЛАМ
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Не ги признаваме резултатите, пишува ФИРОМ, а не Македонија. :D

Ај бе кој кур на 9ти спрат живеам.....не е хумано ова
Колку повисоко, толку посилноx удира батка, чаре ти е да се преселиш во куќа на приземје или на прв кат.

Па ако сакаш висина, размисли барем два пати пред да купиш стан во некоја од висококатниците кои ги градат во Аеродром, да беа сега населени, на тие кои би живееле, односно ќе живеат над 20-ти кат, сега ќе им се вртеше во главите.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сега на тв кажаа дека бил 4 степени. Јас мислев посилен е дека се осети ептен кај мене, падна по некоја слика. 100% имаше два, еден по друг. Првиот беше слаб ама звукот се слушаше, после тоа само појача. Изгледа бидејќи времетраењето беше подолго па затоа ми изгледаше ко посилен да е. Како и да е, нема спиење вечерва.
За болидираното си во право
 
V

viktora

Гостин
Мислам редно е да се порогласи вондредна состојба или евакуација барем на ден два.Не сум песимист дека би имало катастрофален земјотрес но мислам дека многу луѓе ќе патат од срцев удар,мозочен удар итн...а бе ова се ненормални стресови.Уште ли ќе ни серат демек уште овој па после 10-15 год ќе се случи а меѓувремено маваат два-три над 3 рихтера.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А не е најдобро да се банираат од темата?
Банирани се, не знам дали ја гледате Banned ознаката на аватарот.

Најкултурно бевте замолени сите да ја прескокнете темава ако ви смета или не е по индивидуалните форумски стандарди, да не испадне после администраторите ме мразат. Сега ќе играат бановите.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мачоров таман се смири, прееска го галам му викам „мацо, нема више земјотреси, а?“. И 5 минути после тоа акна пак. И ете го пак на старото место, под кревет меѓу јоргани :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom