ЗЕМЈОТРЕС!

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.754
Поени од реакции
44.068
мене не ме занима што пол си ти, биди и трактор ако сакаш, ти зборам ко што заслужуваш. Солиш памет а врска немаш. Гледај статус, од 19 јануари.

Na ovoj mu kopaa postovi od minatoto pa brisel pustel, dosta kontroverzno covece a i ova so raspored na planeti, pa zemjotresi i slicno nekako deluva premnogu shashavo, baska mnogu luge sto mu pisuvale gi blokiral. Cudno u najmala raka.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.781
Поени од реакции
40.915
Na ovoj mu kopaa postovi od minatoto pa brisel pustel, dosta kontroverzno covece a i ova so raspored na planeti, pa zemjotresi i slicno nekako deluva premnogu shashavo, baska mnogu luge sto mu pisuvale gi blokiral. Cudno u najmala raka.
па не го знам ни ја што е уште не сум прокопал, но тоа што ја погодил работава ми падна у око.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.416
Поени од реакции
22.280
не знам владе, еве погодил, па сега колку промашил е друго. Или е луда среќа, или стварно движењево на планетите игра улога кога се работи за овие работи.
Denes da pisam deka vo Japonija ke ima zemjotres vo slednite 6 meseci , verojatnosta deka ke pogodam e ogromna.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.003
Поени од реакции
36.776
не знам владе,
...:pos:, влаааааде, зш бе не си трактор како мене? :lolzz: уште бакнеж да ти прати во пишувањето! ... леле ти напиша „владе“, јас викам дека дечково има проблем со женските, поточно со мене.:facepalm:
Denes da pisam deka vo Japonija ke ima zemjotres vo slednite 6 meseci , verojatnosta deka ke pogodam e ogromna.

...а Ностардамус, а баба Ванѓа? а? од кога погодиле све, ама тоа отпосле се гледа не навремено да се спасат луѓето и сменат дешаванките!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.781
Поени од реакции
40.915
Denes da pisam deka vo Japonija ke ima zemjotres vo slednite 6 meseci , verojatnosta deka ke pogodam e ogromna.
па не е само тоа, точната локација ја има погодено и магнитудата. Јапонија е широк поим, ова не е.
 
Последно уредено од модератор:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.838
Поени од реакции
8.983
Ako bas sakas vo taa nasoka da razmisljas...
Имаат такви технологии, колку се ефикасни и прецизни прашање е. Им видовме памет на јенките така да не би се чудел. Не дека тврдам нешто ама големи шанси има да е направен вештачки.
Ова со светлинава е најверојатно предизвикано од електростатско поле кое се создава заради триење и се јавува некое празнење најверојатно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.609
Поени од реакции
82.317
zamisli kako im e u dubai, abu dabi, kuvajt, pola singapur i red drugi mesta kade gradele muslimani...
Сигурен ли си дека мнозинството од тие импозантни градби таму, ги граделе муслимани, или само ги платиле?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.300
Поени од реакции
11.021
никој не може да предвиди земјотрес
овие денови не можев да спијам длабоко во ноќта, со вакви нагли температурни промени дење/ноќе и таков силен ветер како да сме на накој брод над олујна морска површина си повторував во себе, не ќе да е на арно ова ми мириша на силен земјотрес и ги следев земјотресите кај нас и во наша близина.
:cautious:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.416
Поени од реакции
22.280
па не е само тоа, точната локација ја има погодено и магнитудата. Јапонија е широк поим, ова не е.
Samo edno ke ti recam.
Fokusima ili kako se vikase taa nuklearkata.
Mislis deka ako taka se predviduvase Japoncite ke ostavea na slucajot.
Daj ne si pravite bajram so umot.
Toj deckoto dali e spremen da go stavi zivotot vo zalog za slednoto predviduvanje, toa samo zaprasajse. Ako vlastite gi poslusaat negovite predviduvanja, evakuiraat iljadnici ili milioni ljuge, napravat ekonomska steta od milijardi dolari i na kraj da ne ispadni nisto, dali toj bi ja snosel odgovornosta za promasuvanjeto ako e tolku siguren vo svoite presmetki?
Ako e tolku siguren i spremen bujrum, nema problem ke mu dademe sansa.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.003
Поени од реакции
36.776
...контрадикторноста секогаш се зема во превид, имам дури пишано во ЛП на член, токму ова, кога ме праша што толку касно на форум....види самата колку касно имам постирано, невообичаено за мене,
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.710
Поени од реакции
23.418
Сигурен ли си дека мнозинството од тие импозантни градби таму, ги граделе муслимани, или само ги платиле?
siguren sum, i toa uglavno rabotnici od pakistan, india, filipini, indonezija i red drugi muslimanski drzavi. del bile proektirani od ne muslimani ali GRADENJETO 95% e od muslimani. valjda ako ima zemjotres gradenjeto e bitno a ne crtezite pogotovo ako ovie ne se vodele od niv ili zabusavale.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Не сум никаков експерт но сигурен сум дека имам бар малку здрав разум

Ти или се праваш глув и слеп или имаш стан во Џеваир

Сите знаеме како се ''тестираат'' муслимански проекти од автобуси и храна до болници, не може да постои добар муслимански проект пошто се до максимум корумпирани, некомпетентни, лажливи, неинтелигентни и неписмени. Со самото тоа што некој се дрзнал да следи култ на педофил(Мухамед) кажува сè за него и тоа е човек на кој никогаш не може да му се верува

Претпоставувам дека имаш нешто таму па се лутиш, но јас навистина зборувам за твое добро пошто не би сакал да се наоѓам во таква а ни во никаква исламска градба додека има земјотрес
Ако не се лажам, во Измир пред неколку години, се случи земјотрес со помала амплитуда од овој. По крајот на земјотресот во урнатите згради нашле шишиња во темелите и потпорите на спратовите...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.754
Поени од реакции
44.068
па не го знам ни ја што е уште не сум прокопал, но тоа што ја погодил работава ми падна у око.
Da i mene, mislev seizmolog e i za toa go koristi tviter akauntot, ova sabajle uste koga iskoci po mediumive, ama posle gledam teral na raspored na planeti megu 4ti i 5ti Fevruari, i nekako toj muabet mi bese onaka ... sumjiv, da ne glumam sea nekoj ekspert ama koga se u prasanje zemjotresi i slicno prv pat gledam vakvo nesto, raspored na planeti.

Tocno e deka upecal sega, najverojatno, iako pisal sooner or later, za del od svetot koj e poznat po razorni zemjotresi istoriski gledano. Ne mozam da gi najdam tvitovite od sabajle sto go pobivaa ovoj, ali nebitno. Dobro bi bilo da se predviduvaat zemjotresi ama toa sea za sea ne e mozno, ali do denes neam sretnato deka nekoj so vakov metod go pravi toa, da gleda raspored na planeti. Cudno e, da bese tocno mislam deka site ke bevme svesni za istovo deka postoi kako opcija, vaka ...
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.523
Поени од реакции
5.625
...контрадикторноста секогаш се зема во превид, имам дури пишано во ЛП на член, токму ова, кога ме праша што толку касно на форум....види самата колку касно имам постирано, невообичаено за мене,
Потврдувам дека ја зборува вистината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom