ЗЕМЈОТРЕС!

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Imeto kje go prodavate a ? Aj da ve vidam :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Добар беше тој у 5, таман за кафе ме разбуди.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Со 3.0 ме буделе, 5.1 не успеа да ме разбуди. Сум се навикнал на нив, многу чести станаа во југоистокот.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Како што информира Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, овој земјотрес на 145 километри југоисточно од Скопје, со магнитуда од 4,8 по Рихтер, највеќе го почувствувало населението во Дојран.

Хм, па да, во право се, баш Дојран таму е на толку км од Скопје, мора да е така. :kuracc:


Со 3.0 ме буделе, 5.1 не успеа да ме разбуди. Сум се навикнал на нив, многу чести станаа во југоистокот.
Остај што сме навикнати, језиво е во сон да те разбуди. Мислам дека годинава секако пак здрма, ми требаше пола минута да укапирам што се случило.
Али штом мајка ми не ме барала уште рано отсабајле, ваљда не било страшно. :D
Денес осеќате нешто или нема?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Како што информира Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, овој земјотрес на 145 километри југоисточно од Скопје, со магнитуда од 4,8 по Рихтер, највеќе го почувствувало населението во Дојран.

Хм, па да, во право се, баш Дојран таму е на толку км од Скопје, мора да е така. :kuracc:




Остај што сме навикнати, језиво е во сон да те разбуди. Мислам дека годинава секако пак здрма, ми требаше пола минута да укапирам што се случило.
Али штом мајка ми не ме барала уште рано отсабајле, ваљда не било страшно. :D
Денес осеќате нешто или нема?
Според емсц имало помалечки афтершокови, а јас ништо не сум усетил.
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Во Св. Николско вечерта измеѓу 11 12 часот имаше земјотрес, прозорците се тресоја а имаше и бучава додека се случуваше потресот. Утрото исто така во 5 часот ме разбуди со тресење и бучава.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Не беше овој толку јак а и кратко траеше ...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom