ЗАГАДУВАЊЕТО НЕ СОПИРА, СЕКОЈА ГОДИНА НОВИ 4.500 ЗАБОЛЕНИ ОД РАК!

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од bobipp, 9 октомври 2014.

 1. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  3.941
  Допаѓања:
  1.921
  Pola Makedonija dise na skrgi od enormno zagaduvanje, vo pomalite no klasicno stisnatite gradovi nema ni drizla nitu nekoj znacaen soobrakaj, od kade tamu zagaduvanjeto? Od skopska drisla li stiga do tamu?
   
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  8.447
  Допаѓања:
  3.560
  ете Фени е клосет а Кавадарци појќе загадено од Лисиче, да не варат ракија со отпадна иверица ??
   
 3. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  943
  Допаѓања:
  792
  Не бе не е од горњето иверици, од високите згради е ,зато сите згради треба да се урнат и се ќе е ОК!(y)
   
  Последно уредено: 13 јануари 2018 во 09:26
 4. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.130
  Допаѓања:
  4.238
  Нека ја намалат цената на струјата за месец декември, јануари и февруари за 80 посто. Еве, 70 нека е. Таман имаме сеа 500 милки и пуни сме.
   
 5. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  8.447
  Допаѓања:
  3.560
 6. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  21.334
  Допаѓања:
  25.478
  Донесен е Закон за урбано зеленило, на секоја градежна парцела ќе има најмалку 20 отсто зелена површина
  Законот ги обврзува општините да изготват зелен катастар и да направат попис на целото зеленило по број, вид и состојба, а сите идни генерални урбанистички планови да обезбедат по 25 квадратни метри зелена површина по жител
  http://www.marili.com.mk/dropion/?page=1932
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.571
  Допаѓања:
  26.166
   
 8. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  6.748
  Допаѓања:
  7.162
  У Македонија зимава има есенско време, сабајле во 6 и 30 е од 3 до 5 степена, прееска грееше сонце, а после се истури дожд. Кое црно греење бе пријател и од кај дотичниов знае што прават на Дрисла?
   
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  21.334
  Допаѓања:
  25.478
  Последно уредено: 18 јануари 2018 во 11:40

Сподели преку: