Женска психологија - ајде да ја разоткриеме!:)

Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
znaci zaklucok...nema prijatelstvo posle sami u soba taka li ?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
najfraer напиша:
Poentata mi e nema masko zensko prijatelstvo posle sex , odbivanje za sex i slicni modifikacii ili ima ?
Повеќе од јасно е дека неможе да ти е другар/ка некој/а што некогаш ти понудил/а или одбил/а секс или нешто слично. После тоа како ќе бидеш сигурен дека тоа било момент и сега повторно те гледа другарски? Има луѓе без киселина кои поминуваат и преку тоа, но јасно е дека реално гледано, другарство (вистинско) после било каков момент кој асоцира на секс не е повеќе другарство. Ништо спротивно од ова не прифаќам.:toe:

najfraer напиша:
znaci zaklucok...nema prijatelstvo posle sami u soba taka li ?
Кажав да, ако има момент макар на загледување или нешто повеќе, после сами во соба, нема другарство.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Po sistem na analogija i analiza na podatocite mozam da zaklucam deka edinstven nacin da se proveri dali nekoe drugarstvo megu masko i zensko e vistinsko moze da bide sprovedeno samo preku edna nok vo spalna soba sami ??

Se slagate ?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
najfraer напиша:
Po sistem na analogija i analiza na podatocite mozam da zaklucam deka edinstven nacin da se proveri dali nekoe drugarstvo megu masko i zensko e vistinsko moze da bide sprovedeno samo preku edna nok vo spalna soba sami ??

Se slagate ?
Не мора да значи ... ако некој од другарите му намисли нешто друго на другиот, ќе го покаже тоа и надвор во толпа народ. Ќе се изнајде начин, не е тоа воопшто неизводливо. Можеби е дадениот пример еден сигурен тест, но секако не е морален за да се дознае дали едно другарство е вистинско.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Мажите и жените имаат гени... имаат хормони... никој неможе против својата природа.... затоа ти напоменав.... ситуацијата која што ти ја опиша е неприфатлива.... т.е. клучниот збор е голи... иначе сум спиел со пријателки во ист кревет.... во хотелска соба.... на плажа.... и на многу места.... никогаш не сум помислил и не сум рекол.... "абе ај да се плеснеме еднаш, ептен ми се е*е" :toe: .... е сега можеби јас сум таков специфичен... па секогаш кога ке се слечам гол пред девојка аутоматски знам дека ке имам секс со неа.... или пак можеби сум заостанат... тоа не знам...
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Ok. eko ok si ti, znaci se znae ako se svleces veke ke nema drugarstvo taka ? Ni poradi naucen eksperiment ?

Eve ja i ti sme na primer drugari.... i ja ti predlozam da ideme sami u hotel da proverime dal sme drugari ...hipoteticki bi prifatila bidejki znaes deka drugarstvoto ni e dovolno jako da opstoi ili ne bi prifatila bidejki ne si bas sigurna i nejkes da rizikuvas i drugarstvoto bi go temelela na ideja a ne na naucnoprifaten dokaz koj ti go nudam kako opcija ?


PS ovaa poruka e do divine ne do eko da ne se razbereme pogresno:)
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
173
Поени од реакции
2
E bas si greska Nikola

Иако некако убаво се става во втор план.
Epa toa dojde kako propaganda na ruznite deka nikoj ne gi saka!:poss:
Pocna kako ubavinata ne e vazna vazen e karakterot itn, itn...
Парите се моќ, а жените како и сите слаби суштества обожаваат да се потчинат на моќта.- Zenite se najmoknite sustestva. Tie bez maka naogaat izvor na mok i stanuvaat negovi gospodari :) Sto gi pravi pomokni od "jakite" spored tebe maski! Ako vie ste tolku jaki zasto dozvoluvate eden slabak da pravi sto saka so vasata mok?

Jas licno ne sum od tie sto brkaat mok, pari, situirani i VIP decki. Za toa e dokaz mojot decko!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
najfraer напиша:
Eve ja i ti sme na primer drugari.... i ja ti predlozam da ideme sami u hotel da proverime dal sme drugari ...hipoteticki bi prifatila bidejki znaes deka drugarstvoto ni e dovolno jako da opstoi ili ne bi prifatila bidejki ne si bas sigurna i nejkes da rizikuvas i drugarstvoto bi go temelela na ideja a ne na naucnoprifaten dokaz koj ti go nudam kako opcija ?


PS ovaa poruka e do divine ne do eko da ne se razbereme pogresno:)
Хипотетички ... ако сме вистински другари (според мене тоа) и ми предложиш да одиме во хотел ќе прифатам без проблем и да знам дека треба да преспиеме во еднокреветна соба (иако сум комплицирана, не би спиела во ист кревет со никого освен со партнерот ... не ми е удобно). А ако ми предложиш да одиме во хотелска соба за да провериме дали сме другари ќе те загледам чудно и ќе ти кажам дека повеќе не сме. Не би го направила тоа затоа што би се плашела што би се случило, туку затоа што тебе ти текнало да се посомневаш во нашето другарство, иако не си сигурен што е таа несигурност и што не ти штима.
Ете така би играла јас ...:toe:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Значи, хипотетички, според ова што ти го наложуваш како тест.... јас како хетеросексуалец ако имам најдобар другар кој што е хомосексуалец... најдобро ке ми биде да му предложам да спиеме во хотелска соба голи.... за јас да си потврдам дали тој ми е вистински другар или му се допаѓам?...... така?
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
It`s my life напиша:
Иако некако убаво се става во втор план.
Epa toa dojde kako propaganda na ruznite deka nikoj ne gi saka!:poss:
Pocna kako ubavinata ne e vazna vazen e karakterot itn, itn...
Парите се моќ, а жените како и сите слаби суштества обожаваат да се потчинат на моќта.- Zenite se najmoknite sustestva. Tie bez maka naogaat izvor na mok i stanuvaat negovi gospodari :) Sto gi pravi pomokni od "jakite" spored tebe maski! Ako vie ste tolku jaki zasto dozvoluvate eden slabak da pravi sto saka so vasata mok?

Jas licno ne sum od tie sto brkaat mok, pari, situirani i VIP decki. Za toa e dokaz mojot decko!

------------------------------

Zatoa sto sme humani,,,aj da ne se lazeme zatoa sto ni se ebe ete zatoa:star:

Хипотетички ... ако сме вистински другари (според мене тоа) и ми предложиш да одиме во хотел ќе прифатам без проблем и да знам дека треба да преспиеме во еднокреветна соба (иако сум комплицирана, не би спиела во ист кревет со никого освен со партнерот ... не ми е удобно). А ако ми предложиш да одиме во хотелска соба за да провериме дали сме другари ќе те загледам чудно и ќе ти кажам дека повеќе не сме. Не би го направила тоа затоа што би се плашела што би се случило, туку затоа што тебе ти текнало да се посомневаш во нашето другарство, иако не си сигурен што е таа несигурност и што не ти штима.
Ете така би играла јас ...



Posteno i go postuem stavot bravo...

---------------------

Eko, da taka nekako ... i sea sto ?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
najfraer напиша:
Eko, da taka nekako ... i sea sto ?
Сеа кажи ми ти..... ете стави се во таква позиција.... би се "тестирал".... онака чисто само како научен експеримент.... и доколку да.... какви мисли ке ти се вртат во тие моменти.... уствари дали и воопшто ке заспиеш,.... нормално земаме во предвид дека си 200% чист хетеро....
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Jas ne , sto ima da testiram pa uste i gol da lezam so masko svasta od tebe...

Drugo mi bese poentata ama nema veze
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
173
Поени од реакции
2
Epa ako vi e samo do ebenje sto se zamarate so psihologii?
:)

Da se nadovrzam za dugarstvoto i seksot.
Ako drugar mi rece da ideme u hotelska soba sami i da si go testirame drugarstvoto preku seks bi sfatila deka ustvari drugar mi se pali na mene i saka da mi svrti filmce i da me legne...
Ama ete vo slucaj i ja da go sakam istoto od drugar mi mislam deka ako sme dovolno zreli (za mene mozam da kazam deka sum,a za drugarceto.. :) ) sigurna sum deka bi si ostanale drugari. A zavisno od toa kako i sto se desilo ke si ostaneme na toa predhodno ili ke prodozlime kako fuck druari :)))
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Мислам дека малце забегавте од темата. Ако нема шо да додадете, ставете клуч и отворете тема за Two naked friends in bed :):):)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Crazy напиша:
Мислам дека малце забегавте од темата. Ако нема шо да додадете, ставете клуч и отворете тема за Two naked friends in bed :):):)
Воопшто никој не забегал ... темата е толку општо поставена, што навистина има доста за дискутирање ... продолжете значи ... што наредно ќе филозофираме?:) :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom