Женска психологија - ајде да ја разоткриеме!:)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
За да ја отворам темава ме испирираше мојот пост од топикот каде што кажав дека во дискотека жените повеќе ги прифаќаат машките кои имаат и по некое девојче со нив, отколку оние кои се само машко друштво.

На што се должи ова? Дали психата им вели "Еј, овие чим имаат девојчиња со нив, значи вредат - фраери се!", или пак е нешто сосема потсвесно?

Има мал милион вакви примери кои ги имам заприметено и кои ја отсликуваат женската психологија кога е во прашање "ловењето".
На топиков да пробаме да ги поставиме оние интересни работи кои мислите дека ги имате приметено кај женската психа, но - да започнеме од првиот пример! :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да, секако дека женската психологија е таа ... овие се со девојки сигурно се фраери ... особено ако се јаки женските папапапа :lol: После тоа следува највероватно она "забранетото е најслатко" па секоја девојка си превзема она што и се може, дали ќе го гледа, дали ќе му пријде итн. Јас не сум гледала предизвик или нешто слично во такви мешани друштва ... не сакам да се замарам и да е убав дечко ... ако има девојки може една од нив е негова па што џабе да го мислам цела вечер :lol: :P
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Koga e samo masko drustvo e mnogu verojatno da se izlezeni samo da se izzurkaat dobro, t.e da ne sakaat nikoj da gi zamara, a koga ima i devojce znaci e dosta poverojatno da se raspolozeni za nekoja devojka outsajder da im se pridruzi u drustvo:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Злобница, држи место муабетов ... ама па од кај да знаеш секогаш што е работата всушност? Еднаш на брат ми една женска го откачи поради мене, мислела дека сум му девојка ... таа како мене некоја била :lol: :lol: :P
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
e toa si vo pravo, ama mislam deka mozes da vidis spored odnesuvanje dali mu e devojka ili ne, spored pogledot sto ke ti go upati devojkata dodeka zboris so tipot, ke ti dade do znaenje nekako, vo sekoj slucaj vredi da se proba, nisto ne gubis ako probas i ispadne deka ima devojka :lol:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
26
Поени од реакции
1
Мене ме нервира фактот што последно женската психологија се стреми кон материјализам. Многу повеќе би се задоволила да биде земена од дома со кола, венсена во некој локал или кафуле као примадона, честена цела вечер и на крајот однесена до дома.. Ова малце ја губи смислата на романтика или некоја појава наречена љубов..
Глобално земено денешните девојки не ги интересира квалитетите на персоната одколку околностите во кој е таја личност..Имено земено гледаат да си набацат поени покрај него него ли да имаат сатисфакција со него...
страшно
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе Ламбе, батали ја оваа одлика на женската психологија, не е ништо неразјаснето тоа, општо познато е. Дај кажи нешто онака ти лично што си го открил! :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
26
Поени од реакции
1
Мистичен напиша:
Абе Ламбе, батали ја оваа одлика на женската психологија, не е ништо неразјаснето тоа, општо познато е. Дај кажи нешто онака ти лично што си го открил! :)
А тоа ... нешто као научен труд?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Немора да елаборираш до толку, едноставно нешто што случајно си го заприметил и мислиш дека така функционише! :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
divine напиша:
... Еднаш на брат ми една женска го откачи поради мене, мислела дека сум му девојка ...
Divine, na brat mi sekogash mu se sluchuvashe taka, i na kraj reshi da ne me zema so nego nikade :place: :place: :place: Sekogash mene me obvinuvashe deka sum mu gi brkala "drugarkite", a sekogash bev vo situacija jas sama so celo drushtvo na brat mi. Nikogash ne sum gi ni gledala devojkite so koi razgovara ili slichno, i pak mu begaa, i toj da im prijdeshe site mislea deka sum mu devojka nikoj ne sakashe da poveruva deka sum mu sestra, a ich "nelichime" samo isti sme :D
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
женска психологија... ммм интересна тема само што жените никогаш нема да признаат ако нешто што ќе напишеме е така нели ќе им се повреди егото и суетата
@topic: жените секогаш првп забележуваат машки кои не се сами односно се со женско друштво и гледајќи ја девојката што е со него се обидуваат да го процентат кој е што е каков вкус има. Лично на мене секогаш кога ќе излезам со сестра ми во штип која патем ретко си иде дома и малце луѓе кои ме знаат знаат како изгледа сестра ми веднаш сите девојки кои ме познаваат идат да се поздрават да ми праат муабет и првото прашање е девојка ти е ова? и јас така чат-пат сакам да се зафркавам и им викам да ова е девојка ми и одма у стилот извини не знаев ајде чао што значи дека тие не сакаат пораз исто така криво им е кога ќе им се пушта некое машко и кога наредната вечер ќе го видат со друго девојче веднаш се испонашуваат ко само они да се на светов доста е за денес утре повеќе :)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Мистичен напиша:
За да ја отворам темава ме испирираше мојот пост од топикот каде што кажав дека во дискотека жените повеќе ги прифаќаат машките кои имаат и по некое девојче со нив, отколку оние кои се само машко друштво.
Баш Мистичен не е така,сосема е спротивно или пак би рекла зависи од девојка до девојка. БАр во моето друштво повеќе се прифатени оние самите, што значи дека се слободни. отколку оние кои се со девојки и одма даваат впечаток дека се зафатени.Значи побрзо би му пришла на некој сам, барем знам е фри, отколку некој со девојки па да дојде женска му и да напрај гужва,капиш?
 
Член од
18 јуни 2005
Мислења
27
Поени од реакции
1
Vii neam pojma od zhenska psixologija brat a iskreno neam ni vreme da gi svatam...chim do sea 21 godina ne sum gi svatil sho baram da se trudam....ima edna pesna sho mnogu super otslikue situacija pomegju mushko i zhensko a da i dopirni tochki nashi....Baby if u give it to me I'll give it to U i sve ostalo nataka:D:D:D kao i da e edno kje si kazham dzabe se trudime nie choeche...edini nachin da svatish zhensko e da BIDESH zhensko zasho za nekoi raboti kolku i da sakame nemozheme da gi razbereme...:D
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Пред некој ден правев муабет со едни другарки што мислев дека се пореални и приземјени. И така од тема на тема за на крај да се сведе се разбира на секс и тоа каков партнер би ги исполнил нивните очекувања туку филозофии...

Цел муабет се сведе на тоа дека дечкото требал да држи некое „ниво“ што уствари подразбира да имал добри девојки, да е фраер и да биде достапен во секој момент (да има кола и пари). И си викам абе овие гускиве ми биле другарки цело време ЦЦЦЦЦ

Во ниеден момент не спомнаа дека ги интересира што тој фраер знае да прави во животот. И си викам во себе абе девојки тоа материалното е минлива работа ама ајде ако тоа ве прави среќни ондак што се мешам јас. И мислам дека нема психологија туку има пари
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Ни една психологија не ви држи :) Ко прво девојка со такво размислување"vidi go ovoj so dobra cura e mora da e fraer"е апсолутен нонсенс :lol: Никогаш неможеме да дојдеме до заклучок што ја интригира една женска особа затоа што е секогаш различна интригата.Може се пали на добар златен ланец,може се пали на насмевката итд..да не го дрвам.
Искрено ја не го градам мислењето за женската психологија на база на предпоставки.Визуелниот контакт е најбитен од старт,но табуто кој прв да пријде е најголемата неразоткриена психологија.Мажите веќе се плашат да пријдат поради својата несигурност,а жените да не испаднат курви.What the fuck...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom