ЖИКОЛ

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Дечки добив понуда за работа во ЖИКОЛ.таа е наша фирма .е сеа ај да бидам краток,ја најдов на интернет ама нема информациии многу,дали има некој што работел во оваа фирма или соработувал,дали плаќа или не плаќа,многу ми е битно зашто оставам убава ама малку платена работа.(админи не знаев каде да пишам за ова ,остајте до вечер да видам дали ќе се јави некој и потоа бришете,искрено стварно не можам да најдам некој шо работел со нив.фала однапред)
 
D

D_NazGUL

Гостин
незнам како е спрема вработени али спрема клиенти со плаќањето тешко им оди
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Жикол..прозори/врати.со тоа се бавеше фирмата ?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И јас незнам со вработени како е,знам деа се голема фирма.Наплата со клиенти им оди навистина тешко каснат повеќе од 60 дена.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
А шо го боле човекот за тоа ако нив им каснат ??? он прашува за ПЛАТА наплатата е проблем на комерција и газдата :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да има претстава де во какво дувло влегува :)
Не би требало да каснат соо плата од проста причина што мора да ја поминат до 15ти,оти следат казни (кој не би сакале да ги плаќаат)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Татко ми работеше пред околу 1 година во Жикол.
Работеше едно 6 месеци од прилика и колку што се сеќавам малку каснеа со платите ама битно ги исплаќаа, немаше некои проблеми со тоа, е сега од тогаш наваму како е, немам појма.
 
I

Intex

Гостин
Колку шо знам, Жикол е фирма од Струмица. Сигурно знаеш дека се занимава со градежништво, посредништво, и овде некој пишал и со прозори и врати, за шо првпат слушам.:) Моментно го работат проектот „Плоштад Струмица or whatsoever е името“, чија вредност се проценува на 4 милиони евра, шо значи се работи за доста сериозна компанија. Имам слушнато дека немаат проблем со плаќањето на вработените, а за наплатата од проектите шо ги работат тебе и не ти е битно. Толку од мене, се надевам помогнав.:)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Колку шо знам, Жикол е фирма од Струмица. Сигурно знаеш дека се занимава со градежништво, посредништво, и овде некој пишал и со прозори и врати, за шо првпат слушам.:) Моментно го работат проектот „Плоштад Струмица or whatsoever е името“, чија вредност се проценува на 4 милиони евра, шо значи се работи за доста сериозна компанија. Имам слушнато дека немаат проблем со плаќањето на вработените, а за наплатата од проектите шо ги работат тебе и не ти е битно. Толку од мене, се надевам помогнав.:)
Од ова мојме да заклучиме дека се партиска фирма, и доколку се смени владата компанијава има светла иднина :)
 
I

Intex

Гостин
Од ова мојме да заклучиме дека се партиска фирма, и доколку се смени владата компанијава има светла иднина :)
Беа успешни и во владеењето на едните, а и на другите. Матер им ебеш, причата е во стилот на „сите паѓаат, само Столе Андов не паѓа“.:D
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Да има претстава де во какво дувло влегува :)
Не би требало да каснат соо плата од проста причина што мора да ја поминат до 15ти,оти следат казни (кој не би сакале да ги плаќаат)
да нема да каснат ама на пр.ја у мојата фирма сум осигуран на 12000,а 4000 илјади ги земам у плико значи на рака,а еве веќе три месеци не сум земал плико,е сеа шо се случува ако па сум на 12000 а на плико треба да земам уше 20000, е тука е срањето.него ќе пробам , ако не даваат пари,имам комплетен алат,така да продужувам сам на фронтот.админи мислам дека собрав колку толку информации,можете да ја затворите темава.фала ви многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom