Е, оваа куќа ми се допаѓа

T

theTinule

Гостин
dOAK-ALLEY-Plantation.jpg
04_Mar_17_Oak_Alley_045.JPG
Прекрасно е! :)
Инаку, ова е Oak Alley Plantation Mansion во Лузијана и е направено како национален парк, па сега никој не живее тука, само го одржуваат за туристите да можат да го видат. Ќуќава има бурна историја.
http://www.softwareartist.com/SCRAPBOOK/Louisiana/04_Mar_17_Oak_Alley_045.JPG
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
Омилени ми се куќи со големи прозори :) прекрасни се

 

Kajgana Shop

На врв Bottom