Ејми Вајнхаус пронајдена мртва

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
987
Поени од реакции
640
Епа тоа ти е... Имаат се во животот и пак посегнуваат по дроги и слични срања. Никој не им е крив. Лесна и земја
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Бог да ја прости.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Од марихуана умрела, гарант.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
... and nothing of value was lost.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
toa e site zvezdi umiraat porano dzejms dean i ostanati
Шо ѕвезди жити се???? Па имаше некои 2-3 песни што и ги знаеа и ајде ѕвезда е, изглед имаше не 0 туку - 500, да ја споредиш со други пејачки таа ке останеше само наркоманка - ништо друго... :toe: .... Што е до мене јас не и знам ниту една песна и некогаш таа не ме интересирала, и ме нервира сега што на Фејсбук сите ставаат песни од неа и коментари ко да им умрел некој близок, па вени сечење, коси корнење а може и до вчера од неа песни ставаа..:mad:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Шо ѕвезди жити се???? Па имаше некои 2-3 песни што и ги знаеа и ајде ѕвезда е, изглед имаше не 0 туку - 500, да ја споредиш со други пејачки таа ке останеше само наркоманка - ништо друго... :toe: .... Што е до мене јас не и знам ниту една песна и некогаш таа не ме интересирала, и ме нервира сега што на Фејсбук сите ставаат песни од неа и коментари ко да им умрел некој близок, па вени сечење, коси корнење а може и до вчера од неа песни ставаа..:mad:
2-3 песни ти што си и ги знаел.

http://en.wikipedia.org/wiki/Back_to_Black
http://en.wikipedia.org/wiki/Frank_(Amy_Winehouse_album)

Едуцирај се малце дали била само со 2- 3 песни позната. Албумите и се продаваа како ненормални и девојката 5 пати има освено Греми награди. Тоа не го може чоек шо не е ѕвезда.
Може нервира ставање песни по фб, ама повеќе нервира вака некој неинформиран ко тебе ко ќе истресе нешто колку да се истресе.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
2-3 песни ти што си и ги знаел.

http://en.wikipedia.org/wiki/Back_to_Black
http://en.wikipedia.org/wiki/Frank_(Amy_Winehouse_album)

Едуцирај се малце дали била само со 2- 3 песни позната. Албумите и се продаваа како ненормални и девојката 5 пати има освено Греми награди. Тоа не го може чоек шо не е ѕвезда.
Може нервира ставање песни по фб, ама повеќе нервира вака некој неинформиран ко тебе ко ќе истресе нешто колку да се истресе.
Јас и милиони други неедуцирани , колку јас што знам Формула да возам толку и оваа беше ѕвезда ама ајде....И од овие 2 албуми што ти ми даде линкови, сакаш да кажеш секоја песна и беше хит? од тие 2 албуми тропам од памет дека 3 песни и се слушани само, другите колку за да се земи албумот....псс
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Јас и милиони други неедуцирани , колку јас што знам Формула да возам толку и оваа беше ѕвезда ама ајде....И од овие 2 албуми што ти ми даде линкови, сакаш да кажеш секоја песна и беше хит? од тие 2 албуми тропам од памет дека 3 песни и се слушани само, другите колку за да се земи албумот....псс
Пак ќе речам - грешка си. Тебе ти се слушани само толку малку песни.
Интересно е, ама понекогаш оние што ние не ги гледаме како ѕвезди, имаат публика поголема отколку што очекуваме.

И браво штом толку добро знаеш возиш формула ;)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Јас и милиони други неедуцирани , колку јас што знам Формула да возам толку и оваа беше ѕвезда ама ајде....И од овие 2 албуми што ти ми даде линкови, сакаш да кажеш секоја песна и беше хит? од тие 2 албуми тропам од памет дека 3 песни и се слушани само, другите колку за да се земи албумот....псс
Не треси глупости.
Рајана, Бритни Спирс, Лејди Гага и остали можат вода да и носат на Ејми.
Имаше фантастичен глас, една од ретките на кои не и треба auto-tune за да звучи прекрасно.
Нејзиниот животен пат беше нејзина одлука, тоа не ја прави полоша уметничка од другите.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.648
Поени од реакции
11.640
Aбе се меша квалитет со квантитет.. Ејми беше една од ретките што можам да ги слушам од денешнава т.н. музичка сцена. Мешаат уметност, генијалност, дарба со приватен живот и проблеми...тоа го прават тие што не ја ценат и не знаат да уживаат во уметноста, сеирџии заглавени во таблоиди...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Како бе така бе?Наркоманка била.ОК.Ама како прво беше неверојатен глас и талент.И Џим Морисон e слушан до ден денес,па ништо страшно.Музиката останала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom