Естетски зафат на уши!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Сакам да го направам овој зафат, но ми е страв. Ми треба некое убедување.


:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не знам за естетски, али знам дека Боби луди од осми спрат коа бев копиљ у лифт ми праеше комбо од џудо, кунг фу и џиу-џицу зафат за уши, све му ебам, копиле дебело. Уште ме болат коа ќе ми текне.
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Не знам за естетски, али знам дека Боби луди од осми спрат коа бев копиљ у лифт ми праеше комбо од џудо, кунг фу и џиу-џицу зафат за уши, све му ебам, копиле дебело. Уште ме болат коа ќе ми текне.
И мене така ме зезаа, ама за носот. Потоа пораснав и му се одмаздив на тој што највеќе ме зезаше. Си изеде убав ќотек.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Сакам да го направам овој зафат, но ми е страв. Ми треба некое убедување. :)
Најпрво ти самиот треба да си се убедиш дали сакаш или неќеш да направиш корекција на ушите, самиот треба да одлучиш дали ушите сега ти се добри или треба да направиш некоја операција.

Доколку имаш пари, а сметаш дека корекцијата ќе ти даде подобар изглед не размислувај.... оди и корегирај. Но ако ушите и не ти се до толку ,,страшни,, не оди, зошто сепак природно си е природно ( јес да и вака твои ќе бидат ушите, ама чим нешто ти одземале веќе не е тоа тоа што било порано) :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Сакам, ама веќе знам два примери на луѓе на кои после операција им имат паднето ушињата во првобитна положба.

Сигурно не се биле на исти мајстор/доктор ебаго :D
 
B

babsyy

Гостин
Сакам да го направам овој зафат, но ми е страв. Ми треба некое убедување.


:)
Каков страв од корекција на уши, не зезај. Ја се иам оперирано три пати под општа анестезија и уопште не ми било страв. Фрактура ми местеле без никаква анестезија.
Оваа корекција мислам само со локал-анестезија се прави и е едноставна. Плус мислам дека не е повеќе од 2000 денари.
Пробај, ништо негативно не може да се случи :)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Бегај бе може да те унаказат, да се вежбаат на тебе. После ќе ти требаат уште 5 операции да се вратиш како што си бил пред операција. Плус не си жена да идеш на естетски операции. Само педери и жени идат на такви зафати.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
ааааа така се почнува со хирушки захват на учи, после силикони на уста, па на образи, па на гради и после идеш у крајности како оние две пациентки на другата тема што се. :)
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Вака ти праеле? :icon_lol:

или вака? :icon_lol:
Ми правеа како на втората, ама тој што ми правеше така за малце ке си заработеше искршени прсти. Ах лоши спомени :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom